Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;

Πήγαινε κάτω 
+4
SuperTink
ΑΓΓΕΛΟΣ2
coolstefanos
KoStAs
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KoStAs

KoStAs


Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/02/2011
Τόπος : Αθηνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;   επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty26/2/2011, 17:20

Γεια σας!Χθες πηρα το χοιριδιακι μου αλλα στο petshop μου ειπανε οτι δν πρεπει να του δωσω λαχανικα με τιποτα γιατι σαπιζουν στο στομαχι του!!!(Μου ειπαν οτι δεν πρεπει να του δωσω οχι μονο τωρα αλλα ποτε).Επισης το χοιριδιακι μου ειναι 3 εβδομαδων!! pale pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
coolstefanos

coolstefanos


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2009
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;   επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty26/2/2011, 18:16

Τα ινδικα χοιριδια τρωνε λαχανικα...οταν τα πλενεις καλα , μετα θα πρεπει να τα στεγνωνεις πολλη καλα για να φυγουν τα νερα ...αλλιως θα του προκαλεσει διαρροια(δλδ θανατο) επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; 395394 study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KoStAs

KoStAs


Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/02/2011
Τόπος : Αθηνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;   επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty26/2/2011, 18:18

σιγουρα γιατι μας το τονισε ο υπαλληλος στο pet shop να μην του δωσουμε λαχανικα σε καμια περιπτωση.. Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Bόλος

επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;   επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty26/2/2011, 18:24

τα λαχανικα ειναι απαραιτητα...
βαλτα σταδιακα στη διατροφη του γιατι στο πετ σοπ οπως καταλαβενουμε δεν τους εδιναν οποτε δεν τα εχει συνηθισει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
coolstefanos

coolstefanos


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2009
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;   επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty26/2/2011, 21:20

αν δεν θα τρωει λαχανικα δεν τα περνει και τησ απαρετητες βιταμινες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuperTink




Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : Ελλάδα/Greece

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;   επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty26/2/2011, 23:25

Κοίταξε αν και δεν είμαι πολύ ειδική σε ότι αφορά τα ι.χι πιστευώ (κι από όσα έχω ακούσει και διαβάσει) ότι μπορούν
να τρώνε λαχανικά με την προυπόθεση ότι θα είναι καλά πλυμένα και στεγνά! Δοκίμασέ το...Αν δεν φάνε από πού θα πάρουν τις κατάλληλες βιταμίνες....; τώρα εφόσον αφού του δώσεις παρουσιαστεί περίεργη συμπεριφορά ή διάρροια πήγαινέ το αμέσως στον κτηνίατρο!!!Και μην ξεχνάς : στα pet shop δεν ξέρουν τι τουσ γίνεται!!!
Πιστεύω να βοήθησα! Ευχαριστώ! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NasiralDin




Αριθμός μηνυμάτων : 257
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;   επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty27/2/2011, 00:53

Και βέβαια πρέπει να τρώνε λαχανικά, καθαρά και στεγνά... Αλλιώς δεν παίρνουν βιταμίνες και στοιχεία που πρέπει... Αναρωτιέμαι ποιος σου είπε κάτι τέτοιο... Φαίνεται πως είναι εντελώς άσχετος....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KoStAs

KoStAs


Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/02/2011
Τόπος : Αθηνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;   επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty27/2/2011, 10:14

Ευχαριστω για την βοηθεια σας και εμενα μου φανηκε πολυ παραξενο το να μην τρωει λαχανικα!!!!! Shocked Shocked Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;   επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty4/3/2011, 18:30

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Ας το ξαναπώ για πολλοστή φορά:
ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΤΥΦΛΑ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΩΝ PET SHOP! ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΔΕΟΙ! ΛΕΝΕ ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΚΑΤΙ!

Δεν ισχύει αυτό που σου είπαν στο pet shop!!!
Πρέπει να τρώνε ξηρά τροφή για ινδικά χοιρίδια, άφθονο χόρτο (σανό) για τρωκτικά, να πίνουν νερό και να αρχίζουν να τρώνε σταδιακά
μικρά κομμάτια καλά καθαρισμένων, πλυμμένων και σκουπισμένων επιτρεπόμενων λαχανικών πλούσια σε βιταμίνη C πολλές φορές μέσα στη μέρα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;   επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty23/3/2011, 16:50

Πιστεύω ότι ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ PET SHOP ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ Exclamation
Ο υπάλληλος που σου το είπε αυτό δεν έχει ιδέα από ζώα.. (έτσι κι αλλιώς πώς θα μπορούσε να σαπίσει κάτι μέσα στο στομάχι ίνδικού χοιριδίου όταν έχουν τόσο γρήγορο μεταβολισμό;;Wink
Κάθε φορά που πηγαίνω σε pet shop μου λένε ότι να 'ναι. Μια φορά που τους είχα ζητήσει να μου δείξουν θήκες μεταφοράς, μου έδειξαν θήκες που μόνο
για ινδικά χοιρίδια δεν ήταν. Τους είχα ζητήσει λιχουδιές και μου έδειχναν κάτι χαζομάρες για χάμστερ και κουνέλια.. Και μια φορά όταν μου είχαν δόσει ένα χόρτο που δεν το έτρωγε η Μπιζού και τους το είπα μου απάντησαν ότι είναι κακομαθημένη Mad (τουλάχιστον θα μπορούσε μόνο να το σκεφτεί όχι και να μου το πει, έτσι χάνουν πελάτες και μετά αναρωτιούνται γιατί κανένας δεν ψωνίζει.. Rolling Eyes )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
NetM




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 21/05/2011

επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;   επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty21/5/2011, 18:28

Καλησπέρα! Σήμερα πήρα τον 1ο μου χοίρο! Η ερωτησή μου είναι.... Η βαλεντίνα είπε να τρώνε λαχανικά πολλές φορές την ημέρα.. Στο pet shop μου είπε να του δίνω 4 φορές τον μήνα από κανένα καροτάκι.. Εσείς τι λέτε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NasiralDin




Αριθμός μηνυμάτων : 257
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;   επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty21/5/2011, 19:46

Απλώς δεν ξέρουν τπτ από ινδικά χοιρίδια. Τα μικρά μας πρέπει να τρώνε λαχανικα πολλές φορές την ημέρα από μικρή ποσότητα κάθε φορά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NetM




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 21/05/2011

επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;   επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;; Empty21/5/2011, 19:49

Μαλιστα.. Ειδα πιο πανω εναν πινακα με το τι πρεπει να τρωει και ανα ποσο... Το θεμα ειναι οτι δεν τον καταλαβα πληρως...
Ειναι τοσα πολλα και καποια που δεν πρεπει να τα τρωει... Εχει κανει καποιος εναν πινακα αναλυτικο ωστε να μας τον γνωστοποιηση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
επιτρέπεται να τρώνε και λαχανικά;;;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» τι λαχανικά τρώνε τα δικά σας χοιρίδια;
» βλήτα??
» επιτρέπεται το αντίδι;
» Τα χοιριδιάκια μου τρώνε :)
» τρώνε ξυλάκια;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Τροφές-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις