Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :(

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sergina

sergina


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :( Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :(   Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :( Empty13/4/2011, 00:48

Μετά από τόσες απανωτές επισκέψεις στην κτηνίατρο και την επέμβαση που έκανε πριν 4 μέρες, πραγματικά νομίζω οτι με έχει μισήσει!

Σταδιακά είχε αρχίσει να απομακρύνεται και προσπαθούσα να τον καλοπιάσω, αλλά ειδικά μετά την επέμβαση δε μ'αφήνει να πιάσω στην κυριολεξία ούτε μια τρίχα απ'τα μαλλιά του! Μόλις τον αγγίζω, τρέχει και φεύγει με χίλια μακριά μου Sad Ίσως να με θεωρεί υπεύθυνη για την ταλαιπωρία που τράβηξε και τραβάει, τι να πω...?
Ίσως φοβάται οτι αν τον πιάσω θα τον ξαναπάω στο κτηνιατρείο που φυσικά δεν είναι και το καλύτερο του... Και την Παρασκευή έχουμε ραντεβού πάλι, οπότε δεν τον βλέπω να μαλακώνει... Sad Sad

Θα επανέλθει ποτέ? Θα ξαναγίνει ο παλιός αγαπησιάρης-αγκαλίτσας sergio? Καμία συμβουλή?

Αυτό που με νοιάζει φυσικά περισσότερο αυτή τη στιγμή είναι να αναρρώσει πλήρως και να είναι υγειής, αλλά πολύ στεναχωριέμαι που δε με θέλει κοντα του Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GeSp

GeSp


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :( Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :(   Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :( Empty13/4/2011, 07:45

Mόλις πέρασει ο πόνος κ το σοκ κ η ταλαιπωρία θα δει κ θα καταλάβει ότι όλα αυτά ήταν για το καλό του και θα σ αγαπήσει ακόμα περισσότερο!.....Είναι άκομα σοκαρισμένος....Θα δεις θα το καταλάβει!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
annouska05

annouska05


Αριθμός μηνυμάτων : 56
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Καβάλα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :( Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :(   Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :( Empty13/4/2011, 07:53

Ίσως είναι λογικό μετά την ταλαιπωρία, την επέμβαση, τα φάρμακα κλπ να είναι ταραγμένος. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν θα επανέλθει. Αν πονάει μπορεί να μη θέλει όντως να τον αγγίζουν(σκέψου εμάς τους ανθρώπους, πόσο μάλλον αυτά τα ζώα). Δε πιστεύω ότι έχασε την εμπιστοσύνη του αλλά καθώς αναρρώνει θα σε πλησιάσει ξανά. Νομίζω ότι καταλαβαίνουν αν κάποιος τα φροντίζει και τα αγαπάει ακόμα και από τον τόνο της φωνής. Η κτηνίατρος τι σου είπε? Το έχεις συζητήσει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :( Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :(   Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :( Empty13/4/2011, 09:37

Ενστικτωδώς τα ζώα για να προστατευτούν όταν είναι πληγωμένα (στην προκειμένη περίπτωση χειρουργημένος) απομακρύνονται απο την αγέλη για να μην τραυματιστούν ξανά και να μην έχουν προβλήματα... (στην περίπτωση της αγέλης είσαι εσύ).

Επίσης όπως είπες και 'συ ο Σέρτζιο καταλαβαίνει ότι τον πάς στον κτηνίατρο κλπ κλπ και δεν του αρέσει. Είναι όμως για το καλό του και αυτό το ξέρεις... δώσ' του λίγο χρόνο και ας είναι δύστροπος... και εμείς εάν κάναμε κάποιο χειρουργείο (χτύπα ξύλο) δύστροποι δεν θα ήμασταν?? 'Οχι φέρε μου λίγο νερό, όχι κλείσε μου το παντζούρι, όχι σήκωσε μου κι άλλο το μαξιλάρι, όχι κλείσε την τηλεόραση κλπ κλπ κλπ...

Ο Πουπάκος μας τόσο που μας εμπιστεύεται τώρα πια και αν τον κάνουμε μπάνιο, μια στο τόσο, απο τα νεύρα του τραβάει κλωστές απο την πετσέτα που τον σκουπίζω... όχι τώρα ολόκληρο χειρουργείο!!
Υπομονή και χρόνος πιστεύω πως χρειάζεται... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
sergina

sergina


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :( Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :(   Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :( Empty17/4/2011, 02:01

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και για τις συμβουλές!
Και η κτηνίατρος μια απο τα ίδια μου είπε περίπου, είναι φυσιολογική η αντίδραση του μετά από τόση ταλαιπωρία και μόλις το αφήσουμε με το καλό στην ησυχία του θα ηρεμήσει! Ήδη βλέπω οτι μαλακώνει σιγά σιγά, παρόλο που τον πιέζω πολύ για να τον ταϊσω και να του δώσω τα φάρμακά του, ίσως αρχίζει να νιώθει καλύτερα! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Νομίζω οτι ο sergio με έχει μισήσει μετά την κτηνίατρο και την επέμβαση :(
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Έχει εξόγκωμα στον αυχένα.. Δεν έχει όρεξη και δεν αφοδεύει...
» τρώει τα κακάκια...
» Για αντιμετώπιση ψώρας και τσιμπουριών διαβάστε εδώ!!!
» ΑΠΦ (mariatito: Υγεία / Συμβουλές από κτηνίατρο)
» O Sergio δεν είναι πολύ καλά! :( πρόβλημα με το μάτι του; τα δόντια του;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Συμπεριφορά - Τα ινδικά χοιρίδια είναι φοβιτσιάρικα. Παίρνει καιρό η εξημέρωση. :: Συμπεριφορά-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις