Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!

Πήγαινε κάτω 
+12
mairoutsa
ntora
kragion
taz
m@ry
MiXoS
Άννααα
valantia
SuperTink
annouska05
NasiralDin
GeSp
16 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
GeSp

GeSp


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty16/4/2011, 23:09

Πήρα αυτήν την πρωτοβουλία έτσι γ ν χουμε κάτι ν λέμε!! :Ρ
Λοιπόν,εγώ έχω τρία αγοράκια!
Τον Ίβο,περίπου 8 μηνών
τον Γκίζμο,περιπού 7 μηνών
και τον Τζέικομπ,περιπού 5!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NasiralDin




Αριθμός μηνυμάτων : 257
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty17/4/2011, 01:20

Εγώ έχω τον Άλκη μου, περίπου 11 μηνών.
και τον Φοίβο μου 4-5 μηνων περίπου Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
annouska05

annouska05


Αριθμός μηνυμάτων : 56
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Καβάλα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty17/4/2011, 14:14

Την Σιέννα που είναι 7 μηνών και το αγοράκι της που είναι 1,5 μηνών αλλά δεν το έχουμε βαφτίσει ακόμη...!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuperTink




Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : Ελλάδα/Greece

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty17/4/2011, 22:02

Δυστυχώς κανένα (κι αυτό γιατί σέβομαι την περιποίηση και τη φροντίδα τους και δεν θέλω να πάρω και να το παρατήσω...πρώτα θα ενημερωθώ καλά)!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty28/4/2011, 19:44

αν και θα έπρεπε να έχω τουλάχιστον δύο του ίδιου φύλου..
προς το παρόν έχω ένα θηλυκό άνω των 3,5 ετών.. τη Λαρού
και συγκατοικώ μαζί της κάτι παραπάνω από τρία χρόνια!
είναι λίγο τσαμπουκαλού και πολύ γλυκούλα!!! I love you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
Άννααα

Άννααα


Αριθμός μηνυμάτων : 142
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : Ίλιον

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty1/5/2011, 16:58

Eγω εχω μονο 1 και αυτο γτ δν εχω χρηματα για περισσοτεραSad Τον λενε Ροζουλη και ειναι περιπου 11 μηνων Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MiXoS

MiXoS


Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 15/01/2011
Ηλικία : 30
Τόπος : Σέρρες

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πόσα χοιριδιάκια έχετε??   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty1/5/2011, 19:40

Εγώ έχω μονο 1!!! Τον εκτορακο μου...!!! Και είναι 5 μηνών!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty4/5/2011, 21:15

Και εγώ ένα έχω !
Την Μπιζού που είναι 1,5 χρονών περίπου... Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! 572978
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
MiXoS

MiXoS


Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 15/01/2011
Ηλικία : 30
Τόπος : Σέρρες

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πόσα χοιριδιάκια έχετε??   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty7/5/2011, 09:36

Προχθες απέκτησα ακόμα ένα μικρό "χοιριδιακι" Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! 548274 δεν ξέρω τι ηλικία έχει... δεν ήξεραν από εκεί που το πήραμε Sad επίσης δεν έχω βρει ακόμα όνομα δυστυχώς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
taz

taz


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Aθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty8/5/2011, 18:29

Εχω 2.....Τον Tazz περιπου 10 μηνων και τον Bubble 5 μηνων sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty8/5/2011, 20:05

Εγώ έχω 2 τον Μπαγκίρα και τον Μπαλού, είναι αδερφάκια, γεννήθηκαν 28 Νοεμβρίου 2011 και τρέχουν σαν σίφουνες. Η "βιλίτσα" τους είναι 1,5 Χ 0,8 και τρέχουν συνέχεια. Το βράδυ συνηθίζουν, να τσακώνονται... Η αδερφή μου (η οποία πρώτη πήρε χοιρίδιο) έχει τον Που ο οποίος ήταν και η αφορμή για να πάρω και 'γω τα δικά μου! !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
ntora




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 15/05/2011
Ηλικία : 59
Τόπος : μαρουσι

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: εγω εχω 5 ινδικα   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty15/5/2011, 18:47

γεια σας εγω εχω 5 απο σημερα την ντορα και τον μπουτς τους εχω 7 μηνες και οταν τους αγορασα μου ειπαν οτι ειναι περιπου 4 μηνων δηλ 1 χρονου και ενος μηνος . Την καθαρη δευτερα αποκτησαμε και την κατερινα 3 μηνων σημερα Laughing αλλα σημερα που σας γραφω η οικογενεια μεγαλωσε αποκτησαμε 2 υγειεστατα πανεμορφα μωρα flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty15/5/2011, 20:06

Γεια σσου Ντόρα και καλώς όρισες. Τα ινδικά χοιρίδια δεν πρέπει να ζευγαρώνουν μετά τους 6 μήνες της ζωής τους!! Διάβασε πολύ προσεκτικά το άρθρο: Η αναπαραγωγή των Ινδικών Χοιριδίων.. Είναι πολύ οι λόγοι για τους οποίους ΔΕΝ έπρεπε να το κάνεις... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty16/5/2011, 15:00

kragion έγραψε:
Τα ινδικά χοιρίδια δεν πρέπει να ζευγαρώνουν μετά τους 6 μήνες της ζωής τους!
Ουπς! Προσοχή! Διευκρίνηση - Διόρθωση:
Τα θηλυκά ινδικά χοιρίδια δεν πρέπει να ζευγαρώνουν μετά τους 6 μήνες ζωής τους αν δεν έχουν ξαναζευγαρώσει και γεννήσει στο παρελθόν
λόγω πολύ μεγάλης πιθανότητας εμφάνισης δυστοκίας και θανάτου του θηλυκού και των μωρών στη γέννα! Και άλλες επιπλοκές είναι πιθανές ανεξαρτήτου ηλικίας! :-(
http://www.guinealynx.info/reproduction.html
Άλλοι λόγοι αποφυγής του ζευγαρώματος των ινδικών χοιριδίων περιγράφονται εδώ:
https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t683-topic
Αλλά επειδή ξεφεύγουμε απ' το θέμα.. για περισσότερα μπορείτε να κοιτάξετε στην κατηγορία Αναπαραγωγή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty21/5/2011, 15:41

Βαλαντία επέλεξα να το μεταφράσω το Αγγλικό κείμενο, έτσι για τους εξής λόγους:
1) Οι περισσότεροι που έχουν θυληκιά, μέχρι να την ζευγαρώσουν έχουν ήδη περάσει οι 6 πρώτοι μήνες της ζωής της. Υπολογίζοντας και τους μήνες που ζούσε στο πέτ σόπ...
2) Σε κάθε περίπτωση και σε κάθε ηλικία μια γέννα έχει πολλούς κινδύνους...
3) Απαγορεύεται ήδη απο την Ελληνική νομοθεσία να ζευγαρώνουμε τα οικόσιτά μας ζώα. Και γνωρίζεις πολύ καλά τί συνέπειες υπάρχουν...
4) Για να μην πω το 100%, λέω το 99% των ιδιοκτητών ενός θυληκού χοιριδίου που βρίσκεται σε κατάσταση εγκυμμοσύνης, ούτε θα το πάνε στον κτηνίατρο, ούτε καν καλά καλά θα διαβάσουν τί πρέπει να κάνουν ή τί πρέπει να γνωρίζουν πρίν, μετά και κατα την διάρκεια μιας γέννας!!

Συνεπώς γι' αυτό έγραψα όχι μετά τους 6 μήνες!!! Είναι που είναι επικύνδυνο, δεν γνωρίζουν που δεν γνωρίζουν οι ιδιοκτήτες κλπ κλπ κλπ. Ας μην αυξάνουμε και ηλικιακά τον κίνδυνο... Δεν ξέρω αν συμφωνείς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
mairoutsa

mairoutsa


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 11/02/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : Φλώρινα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty11/2/2012, 15:07

Έχω δύο, και τα δύο είναι αρσενικά. Το πρώτο μου είναι δύο χρονών και το όνομα του λούσιφερ, το χρώμα του είναι καφέ σκούρο με λίγο άσπρο και λίγο καφέ ανοιχτό. Το δεύτερο είναι το καινούργιο μέλος της οικογένειας και είναι μόλις 2 μηνών είναι άσπρος με λίγο καφέ ανοιχτό και λίγο σκούρο καφέ. Τελικά του βρήκα όνομα και το όνομα που του έδωσα είναι Άδης. Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mairoutsa στις 10/3/2012, 17:27, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cookingandcreating.blogspot.com/
PIGGY

PIGGY


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 04/02/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : peiraias

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty11/2/2012, 17:01

εγω εχω ενα ινδικο χοιριδιο τον piggy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty23/2/2012, 23:17

Να τα χαίρεστε!! :-) Έχουν και ίδιο όνομα mairoutsa και piggy τα χοιριδιάκια σας!
Τη λατρεύω την φώτο του avatar με το ποδαράκι του lucifer να προεξέχει! Είναι γλύκες!
Καλή διαμονή στο forum!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
whatsername

whatsername


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Ξάνθη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty4/3/2012, 17:58

Έχω 2 ινδικά χοιρίδια και τα 2 είναι αγοράκια και τα ονόματα τους είναι : Bolek & Lolek. Ο Bolek είναι 1 μηνών περίπου και ο Lolek είναι 2 μηνών περίπου. I love you I love you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty10/3/2012, 00:03

Καλωσόρισες whatsername! Καλή διαμονή!! Για ότι χρειαστείς.. θα χαρούμε να σε βοηθήσουμε!
Τα χοιριδιάκια σου είναι αυτά της avatar φώτο; Αν ναι.. είναι κουκλιά και ίδια.. πως τα ξεχωρίζεις ;-) Rolling Eyes
Να τα χαίρεσαι!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
whatsername

whatsername


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Ξάνθη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty10/3/2012, 12:12

αυτά που έχω στο avatar είναι τα μικρά μου. τα ξεχωρίζω επειδή το ένα είναι ποιο μεγάλο από το άλλο και επίσης το αριστερό έχει ένα ποδαράκι καφέ ενώ το άλλο είναι όλο μαύρο. I love you I love you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Queen.C

Queen.C


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2012

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty23/6/2012, 17:42

εχω ενα 7μηνων αγορακι που ακουει στο ονομα Τσακ.(chuck bass για οσες ξερουν χαχα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty17/7/2012, 17:17

Αυτό στην avatar φώτο ε; Γλύκας είναι! Να τον χαίρεσαι! Τον chuck bass δεν τον ήξερα αλλά τον έμαθα..
Αυτός σωστά;: Ίδιοι είναι.. χαχα
Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Chuck_Bass_Promo_Image
lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
Eirini K.

Eirini K.


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2012
Τόπος : Κιλκίς

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty18/7/2012, 11:56

Εμείς πάλι έχουμε 7 ινδικά χοιρίδια (Τα 3 είναι τεσσάρων μηνών ) 4 θυληκά και 3 αρσενικά .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guineapig.forumgreek.com/
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty28/7/2012, 00:53

Να τα χαίρεστε όλα!! :-) Εσείς θα τα κρατήσετε και τα μικρά; Τα θηλυκά τα έχετε μαζί με τα αρσενικά;
Αν ναι, καλό είναι να τα χωρίσετε ανά φύλο γιατί μετά δεν θα προλαβαίνετε τις γέννες..
γεννάνε συνήθως από 2 έως 8 μικρά ανά 2 μήνες απ' την ηλικία των 3-4 βδομάδων! Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
Eirini K.

Eirini K.


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2012
Τόπος : Κιλκίς

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty12/8/2012, 10:46

Τα έχουμε χωρισμένα γιατί όπως είπες δεν θέλουμε άλλα μωράκια και δεν θέλουμε να χάσουμε καμιά θηλυκιά έτσι έχουμε τα τέσσερα κορίτσια μας μαζί , τα δύο αγόρια σε ένα κλουβί και τον γιο τον έχουμε μόνον του επειδή όταν τα είχαμε βάλει όλα μαζί είδα τον γιο με τον πατέρα να δαγκώνονται άγρια ! affraid Και ένας ακόμη λόγος που δεν θέλουμε γέννες είναι η πρώτη μας γέννα με την Κλεοπάτρα που τρομάξαμε ( 2 γέννες είχαμε , μία με την Κλεοπάτρα και μία με την Δανάη ) επειδή η Κλεοπάτρα ήταν άρρωστη ( είχε ψώρα ) και καθαρά Δευτέρα μόλις γυρίσαμε στο σπίτι βλέπουμε 5 μωράκια αλλά δυστιχώς τα 3 ήταν ... και μετά από δύο μέρες επειδή η Κλεοπάτρα δεν ήταν καλά έφυγαν και εκείνα Sad . Η Κλεοπάτρα μετά από κάτι εβδομάδες έγινε καλά ( μετά από 5 ενέσεις ανά 10 μέρες ) έγινε περδίκι cheers Νομίζαμε πως θα την χάναμε αλλά ευτυχώς ο κτηνίατρος είχε γνώσεις γιατί από'τι έχω ακούσει στην Ελλάδα υπάρχουν λίγοι που ξέρουν για αυτά . scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guineapig.forumgreek.com/
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!   Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους! Empty2/12/2012, 14:28

λυπάμαι γι' αυτά που χάσετε! :-(
Να χαίρεστε αυτά που έχετε τώρα! :-)

και συγγνώμη για την πολύ καθυστερημένη απάντηση! :-(
θα ανοίξω την Τετάρτη πάλι το forum και θα το ανοίγω όπως παλιά Τετάρτες και Σαββατοκύριακα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Χάσατε το αγαπημένο ι.χ σας?? Γράψτε εδώ τις εμπειρίες σας μαζί του :-(
» Τι ηλικία έχετε;
» Η ιστορία του Dido/ Ηλικία;
» Ηλικία
» Ηλικία και pet shops!!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Άλλα θέματα - Σε σχέση με τα ινδικά χοιρίδια.-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις