Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!!

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
GeSp

GeSp


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!!   Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty30/4/2011, 14:43

Γεια σας γεια σας!!Έφτασε επιτελους μετά απο τόσο καίρο που το λεγα η μέρα να σας παρουσιάσω το νέο μας κλουβί!!Το έχω φτίαξει εδώ και μια βδομάδα....Οι διαστάσεις του είναι 1,30Χ0,80 και ο πάνω όροφος 60Χ0,50!!Στην αρχή που τους έβαλα μέσα ασχολήθηκαν λίγο με τον χλοοτάπητα και μετά σταμάτησαν....Έχουν καιρό να ασχολήθουν μαζί του...Δεν χορταίνουν παιχνίδιιιιιιι!Το μόνο που ακόμα που και που ροκανίζουν είναι τα ξύλα! Razz
Έχουμε όμως ενα τεράστιο θέμα...Δεν τα βρίσουν με ΤΙΠΟΤΑ ο Γκιζμο με τον Ίβο.....
Σύνεχεια κάνουν αυτό: https://www.youtube.com/watch?v=2mBR3efPVY0
Δεν έχουν σταματήσει ούτε μια στιγμή..Ο Γκίζμο δάγκωσε τον Ίβο στους όρχεις κ ο Ίβο τον δάγκωσε στο αυτί..!Γι'αυτό κ τώρα για αποφυγή ατυχήματων τα χώρισα μεχρι να πάρω καγκελάκι να τα χωρίσω.....
Ας σας παρουσιάσω τώρα το κλουβάκι μου!

Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Dsc0011a.th

Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Dsc0013je.th

Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Dsc0129ai.th

Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Dsc0145fl.th

Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Dsc0136g.th
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!!   Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty30/4/2011, 19:37

Είναι υπέροχο ! Μόνο κλουβί δεν θυμίζει Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! 572978 !
Μπράβο ! Φαίνεται πολύ καλή δουλεία είναι πανέμορφο !
Ελπίζω να πάνε όλα καλά με τα δύο χοιριδιάκια που μαλώνουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
GeSp

GeSp


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!!   Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty1/5/2011, 21:21

Ήθελα να τους παρέχω τα πάντα...Σε δυο βδομάδες θα χω κ τν εξοπλισμό κ θα ναι βιλίτσα κανονικη!!Χαίρομαι π σ αρεσει..Κ κόστισε μονο 70ευρώ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
taz

taz


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Aθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!!   Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty1/5/2011, 21:48

πολυ ωραιο ειναιιιιι,σαν βιλιτσα!!το χειροποιητο ειναι παντα καλυτερο !!! αντε και καλες βολτες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GeSp

GeSp


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!!   Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty1/5/2011, 21:51

Ευχαριστουμε Ταααααζ!!Εχουμε ενα θεματακι τσακωμου κ ενααλλο θεματακι δαγκωματος του φραχτη αλλα θα τα λυσουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
taz

taz


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Aθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!!   Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty1/5/2011, 22:01

ε αυτα συμβαινουν....και μενα ο Tazz ειναι λιγο νευρικος με τον Bubble αλλα μεχρι εκει!!! μαλλον δεν εχει και πολυ υπομονη μαζι του γιατι ειναι μικουλης ο Bubble και τον τσιτωνει χαχαχα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!!   Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty4/5/2011, 18:41

Μπράβο Gesp!! Αισθητικά είναι υπέροχο!!10000000 μπράβο σου που το κατάφερες. cheers cheers Αν μου επιτρέπεις μόνο 2-3 επισμάνσεις, έχοντας κάνει ήδη ένα ξύλινο κλουβί, μπορώ να διατυπώσω την εμπειρία μου... Ο χλοοτάπητας δεν ξέρω κατα πόσο θα σ' εξυπηρέτησή, γιατί πρώτον θα μαζεύει ούρα με αποτέλεσμα ν' αναπτύσσονται μύκητες και άλλα διάφορα, ειδικά με τις ζέστες του καλοκαιριού.. βράσ' τα. 2ον τα ποδαράκια του επάνω ορόφου θα βραχούν απο ούρα 100%. Συνέβει και σε 'μας. Μπορείς να πάρεις πλαστικό σωλήνα (με πάτο) και να τα βάλεις μέσα για να τα προφυλάξεις.

Με τον καιρό θα διαπιστώσεις τις δυσκολίες που έχει ένα ξύλινο κλουβί. Πιο αξιόπιστη και οικονομική λύση σε χειροποίητο κλουβί είναι αυτή:
https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t1136-topic#5571

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!!   Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty14/6/2011, 17:29

Σαν μία πρώτη ματιά φαίνεται πάρα πολύ όμορφο αλλά..
μου φαίνεται ότι δεν είναι πολύ σταθερά τοποθετημένο το δεύτερο πάτωμα και το εσωτερικό περιμετρικό ξύλινο τοίχωμα!
δεν κουνιούνται τα ξύλα; επιπλέον συμφωνώ και με τις παρατηρησούλες τις kragion!
Ποιες είναι οι εμπειρίες σου για τον χλοοτάπητα μετά από λίγο καιρό χρήσης; βολεύει ή όχι τελικά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!!   Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!! Empty15/6/2011, 14:08

Επειδή έχω και εγώ απορίες σε παρακαλώ GeSp απάντησε στο πμ μου ή απάντησε εδώ Smile ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
 
Το νέο χειροποίητο, ξύλινο κλουβάκι μας!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» χειροποίητο κρεβατάκι για τα ι.χ σας !!!!
» το ξύλινο κλουβί μου
» τα κατάφερα μάλλον να τις ανεβάσω τις φωτογραφίες της Γιασμίν!
» Το νέο κλουβάκι του Ίβο μου!
» το καινούργιο μας κλουβάκι.......

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Φωτογραφίες / Βίντεο - Παρουσιάστε τα ινδικά χοιρίδια και τα κλουβιά σας. :: Φωτογραφίες-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις