Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;;

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mpoumpouka




Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011

Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;;   Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty12/7/2011, 11:03

Γεια σας κι πάλι..!!! Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; 548274
Το κουβέντιασα με την μάμα μου και μου είπε ότι τώρα που έχω γενέθλια μου να μου πάρει
άλλο 1 ι.χ...για να έχει παρέα και ο Λούης που είναι μόνος του... No
Άλλα.............. Rolling Eyes φοβάμαι πολύ 2 ι.χ μάζι...!!!! Sad

Έσεις που έχετε 2 ι.χ μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω....;;; Rolling Eyes Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NasiralDin




Αριθμός μηνυμάτων : 257
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;;   Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty12/7/2011, 17:13

Γιατι φοβάσαι τόσο πολύ? Δεν υπάρχει λόγος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpoumpouka




Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011

Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;;   Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty12/7/2011, 21:37

Φαβάμαι περισσότερο τους τσακώμους.... Noκαι μη σου πω την συνέπεια... Rolling Eyes
Εξάλλου και 2 ι.χ και μάλιστα αρσενικά....
Ε.! Φοβάμαι λιγάκι....προς το πολύ..
Εσύ έχεις 2 ι.χ...;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NasiralDin




Αριθμός μηνυμάτων : 257
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;;   Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty13/7/2011, 00:58

2 και αρσενικά μάλιστα... Όπως θα φροντίζεις το ένα, θα φροντίζεις και τα δύο. Δεν υπάρχει κάποια αλλαγή....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpoumpouka




Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011

Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;;   Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty13/7/2011, 11:11

Δεν θα τσακώνονται...;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;;   Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty22/7/2011, 13:44

mpoumpouka θα σε παρακαλέσω να διαβάσεις τους κανόνες συγγραφής!
Ό, τι ρωτάς έχει απαντηθεί πολλές φορές σ' αυτή την κατηγορία και τώρα επαναλαμβανόμαστε!

Τα ινδικά χοιρίδια είναι κοινωνικά ζωάκια και αναζητούν την παρέα των ομοειδών τους!
Είναι προτιμότερο να έχουμε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου παρά ένα μόνο του!

Τα ινδικά χοιρίδια αν δεν γνωρίζονταν από πριν μεταξύ τους (ήταν αδέρφια, ήταν μαζί στο ίδιο κλουβί),
θα πρέπει να γνωρίζονται σταδιακά το ένα στο άλλο σε ουδέτερο έδαφος πριν τοποθετηθούν μαζί στο ίδιο κλουβί!
Ένα αρσενικό ινδικό χοιρίδιο μπορεί να βλέπει ανταγωνιστικά ένα άλλο αρσενικό και να τσακώνεται μαζί του
αν υπάρχει στο γύρω χώρο θηλυκό ινδικό χοιρίδιο!
Τόσο δύο αρσενικά όσο και δύο θηλυκά μπορεί να τσακώνονται στις αρχές της γνωριμίας τους για τη διεκδίκηση της αρχηγίας
αλλά κατά κανόνα τα βρίσκουν λίγες μέρες αργότερα και γίνονται τα καλύτερα φιλαράκια!
Αν οι τσακωμοί είναι πολύ άγριοι (κάτι πολύ σπάνιο), τότε τα ινδικά χοιρίδια θα πρέπει να χωρίζονται
είτε με κάποιο διαχωριστικό (συρμάτινο πλέγμα) μέσα στο ίδιο κλουβί είτε σε δύο ξεχωριστά κλουβιά!

Υπάρχουν πάρα πολλά ζευγάρια δύο αρσενικών που τα πάνε μια χαρά μεταξύ τους όπως και
υπάρχουν πάρα πολλά ζευγάρια δύο θηλυκών που τα πάνε επίσης μια χαρά μεταξύ τους!

Η συμπεριφορά των ινδικών χοιριδίων εξαρτάται κυρίως απ' το χαρακτήρα τους και όχι απ' το φύλο τους!
Γενικά είναι δειλά, ήρεμα, καλά, τρυφερά και κοινωνικά ζωάκια!

Οι διαστάσεις κλουβιού για δύο ινδικά χοιρίδια πρέπει να είναι τουλάχιστον 0, 70 τ.μ.!

Κοίτα και εδώ:
https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t623-topic
https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t371-topic
https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t1012-topic
https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t423-topic

πήρες τελικά και δεύτερο χοιριδιάκι Question


Έχει επεξεργασθεί από τον/την valantia στις 3/1/2012, 00:50, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
mpoumpouka




Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011

Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;;   Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty23/7/2011, 09:40

cheers Πήρα σήμερα ένα ινδικό χοιρίδιο...!!!! Γιατί είναι και τα γενέθλια μου..!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;;   Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;; Empty9/8/2011, 15:15

Να τα χαίρεσαι και τα δύο! Very Happy
Πως πηγαίνει η συγκατοίκηση;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
Έχω ένα αρσενικό να πάρω και δεύτερο αρσενικό...;;;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» να πάρω δεύτερο ινδικό χοιρίδιο;
» Έχουμε ένα αρσενικό ι.χ. και ενδιαφερόμαστε για δεύτερο.. Τι φύλο να πάρουμε;
» ΑΠΦ (Ανώνυμος: Συμβίωση / Έχω ένα αρσενικό! Να πάρω κι ένα θηλυκό;)
» Δαγκώνει πολύ.. Μπορώ να κάνω κάτι;
» Από που να πάρω χοιρίδιο;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Συμβίωση-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις