Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Αντιγραφή φόρουμ!!!

Πήγαινε κάτω 
+2
kragion
elena19
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
elena19

elena19


Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2011
Ηλικία : 31
Τόπος : Θεσσαλονικη

Αντιγραφή φόρουμ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αντιγραφή φόρουμ!!!   Αντιγραφή φόρουμ!!! Empty12/10/2011, 18:19

Πριν λίγες ημέρες θέλοντας να βρω το συγκεκριμένο φόρουμ για να γίνω μέλος διότι το είχα εντοπίσει παλαιοτέρα κατά λάθος μέσω της αναζήτησης μπήκα σε ένα φόρουμ το οποίο έχει τρομερές ομοιότητες με το παρών σε σημείο που πιστεύω πως έχει γίνει πλήρης αντιγραφή που ξεκινά από το όνομα του φόρουμ (με την μόνη διαφορά ότι είναι μεταφρασμένο στα αγγλικά) έως κ την διαχείριση, τον τρόπο λειτουργίας, και την οργάνωση/σειρά των θεματικών ενοτήτων!! Αυτό που με εξόργισε όμως είναι ότι η ''διαχειρίστρια'' (ο Θεός να την κάνει) είναι μια κοπέλα 14 ετών όπως αναφέρει στο προφίλ της κ απ ότι φαίνεται δεν έχει ιδέα από ινδικά χοιρίδια! Μερικά από τα τα σοκαρίστηκα που διάβασα ήταν:

''Μην ζευγαρώνετε τα ινιδικά χοιρίδια
Υπάρχει μεγάλος κίνδυνος το θηλικό να ψωφίσει
Μετά τα μωρά θα χρειάζονται χρόνο, περισσότερα χρήματα και μετά κάποιος πρέπει να τα κρατήσει (σε περίπτωση που δεν μπορεί ο αρχικός ιδιοκτήτης!).''

ενώ σε ένα άλλο θέμα αναφέρει : ''Ναι αν και τώρα τελευταία σε forum βάλαμε link ενός άλλου forum με ινδικά χοιρίδια και προτήνουν όσοι έχουν φ@ί@δ@ι@ να πάρουν χοιρίδια από εκεί δωρεάν (κατηγορία χαρίζονται)'' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![u]

Τα σχόλια δικά σας..... Mad Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Αντιγραφή φόρουμ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αντιγραφή φόρουμ!!!   Αντιγραφή φόρουμ!!! Empty22/10/2011, 16:32

Θα ήθελα όμως να αναφέρουμε και τη γενικότερη χρήση και λειτουργία του διαδικτύου. Το διαδίκτυο μας προσφέρει για οτιδήποτε ψάχνουμε απειράριθμες πληροφορίες. Καμία μα καμία απο αυτές δεν είναι αντικειμενική,* ούτε πρέπει να λαμβάνεται απο μας ως έχει, χωρίς να την έχουμε φιλτράρει πρώτα. Ένεκα και του αναυθαίρετου δικαιώματος της ελευθερίας και έκφρασης, ο καθένας δύναται να γράφει ότι θέλει! Εμείς θα το αξιολογήσουμε και είτε θα το υιοθετήσουμε είτε όχι. Μόνο σε περίπτωση διακίνησης παράνομου υλικού κλπ υπάρχουν κυρώσεις. Καλώς ή κακός, έτσι έχουν τα πράγματα. Smile

*εκτός εάν προέρχεται για κριτική μελέτη πάνω σε κάποιο θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Αντιγραφή φόρουμ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αντιγραφή φόρουμ!!!   Αντιγραφή φόρουμ!!! Empty26/10/2011, 11:07

Εμένα ξέρεις τι με εξοργισε πραγματικά ότι μία κοπέλα 19 χρονών γράφει για το δικό μου φόρουμ βλακείες.

Εμένα ο Θεός μπορεί να με κάνει διαχειρίστρια εσύ απ' ότι φαίνεται ούτε μέλος δεν μπορείς να είσαι !

Κανόνες συγγραφής: 14.Να είστε ευγενικοί!
15.Να μη δυσφημείτε!

Αν ήθελες μπορούσες να μου στείλεις κάποια πρόταση ή απλά να μου πεις ότι δεν σου αρέσει το φόρουμ μου με ένα pm αντί γι' αυτό εσύ προτίμισες να γράψεις σε αυτό το φόρουμ κάτι για το δικό μου. Το μνμ σου δεν έχει καμία αξία τώρα.

Ξέρω από ινδικά χοιρίδια και δεν θα μου πει καμία 19χρονη που δεν με ξέρει καθόλου ότι δεν έχω ιδέα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Αντιγραφή φόρουμ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αντιγραφή φόρουμ!!!   Αντιγραφή φόρουμ!!! Empty18/11/2011, 17:24

Ενώ είχα διαβάσει και ένα βιβλίο πριν πάρω το χοιριδιάκι μου..
μόλις το πήρα χρειάστηκε να ψάξω στο internet για επιπλέον πληροφορίες!
Δυστυχώς υπήρχαν ελάχιστες πληροφορίες για τα ινδικά χοιρίδια στα ελληνικά
και έτσι αναγκάστηκα να ψάξω πληροφορίες σε ξένα site και forum..
Κάπως έτσι γεννήθηκε η ιδέα για το indika-xoiridia.forumgreek.com
Ήθελα να μοιραστώ στο εσωτερικό όσα έμαθα απ' το "ταξιδάκι μου στο εξωτερικό"! Rolling Eyes

Αν και θα ήθελα να υπάρχει για πολύ καιρό ακόμη αυτό το forum.. δεν μπορώ να ξέρω ποιο θα είναι το μέλλον του! Sad
Εγώ για πόσο θα μπορώ να απαντάω στα μηνύματα; Η υπηρεσία που μου το παρέχει για πόσο θα υπάρχει; Δεν ξέρω!

Είναι πολύ όμορφο να δημιουργούνται και άλλα forum για τα ινδικά χοιρίδια
αρκεί να δημιουργούνται από φιλόζωους/ες καλούς/ες γνώστες των θεμάτων της φροντίδας των ινδικών χοιριδίων!
Χίλιες φορές να πει κάποιος/α ότι δεν ξέρει κάτι παρά να πει κάτι απλά για να το πει..
Όπως λένε η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια γιατί ενέχει κινδύνους!

Τώρα όσον αφορά τυχόν αντιγραφές της φόρμας του forum αυτό δεν μ' ενοχλεί..
Ας προσπαθήσουμε να προβάλουμε την αγάπη για τα ζώα και να παρέχουμε όσο το δυνατόν σωστότερες πληροφορίες!
Αυτό είναι που έχει σημασία! Δυστυχώς έχει τύχει να διαβάσω στο διαδίκτυο πολλές ανακρίβειες για τα ινδικά χοιρίδια!
Ας προσπαθήσουμε να τις περιορίσουμε!

Διαφωνώ και 'γω με τη λέξη ψοφήσει! Sad
Είναι πολύ κακόηχη ειδικά όταν χρησιμοποιείται για ένα κατοικίδιο ζωάκι!

Τώρα γι' αυτό:
Παράθεση :
αν και τώρα τελευταία σε forum βάλαμε link ενός άλλου forum με ινδικά χοιρίδια
και προτήνουν όσοι έχουν φ@ί@δ@ι@ να πάρουν χοιρίδια από εκεί δωρεάν
δεν μπόρεσα να κατάλαβα την πρόταση αλλά είχε γίνει ένα θέμα εδώ πριν μερικούς μήνες..
Κάποιοι από ένα άλλο forum πρότειναν στα μέλη τους να εκδηλώνουν ψεύτικο φιλοζωικό ενδιαφέρον
για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια που χαρίζονται εδώ ώστε να τα παίρνουν δωρεάν και να τα δίνουν ως τροφή στα.. φιδάκια τους! pale Crying or Very sad
https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t975-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
Axel




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα

Αντιγραφή φόρουμ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αντιγραφή φόρουμ!!!   Αντιγραφή φόρουμ!!! Empty19/11/2011, 12:32

Μπήκα να διαβάσω αυτό το άλλο φόρουμ και μπορώ να πω ότι αηδίασα. Σέβομαι ότι σε μερικά άτομα μπορεί να αρέσουν τα φίδια και όντως τρέφονται με τρωκτικά (αρουραίους που εκτρέφονται ειδικά για αυτό). Μου φαίνεται απάνθρωπο όμως να χρησιμοποιείς τα ζώα άλλων που τα έχουν αγαπήσει τόσο για να ταίσεις το δικό σου, ότι και αν είναι αυτό. Και αν παρατηρήσατε το φόρουμ πρόκειται για περίεργο μέρος ακραίων να το πω καλύτερα απόψεων. Αν ο άλλος έχει τελείως λανθασμένη άποψη για τη ζωή, στα κατοικίδιά του θα κολλήσει? Ας μην ασχοληθούμε λέω εγώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Αντιγραφή φόρουμ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αντιγραφή φόρουμ!!!   Αντιγραφή φόρουμ!!! Empty19/11/2011, 16:12

Πραγματικά τώρα αλλάζοντας μια λέξη θα αλλάξει και η πραγματικότητα ? Όπως και αν πούμε τη λέξηγ το αποτέλεσμα θα έχουμε.

Επειδή γράφω τη λέξη "ψοφίσει" αυτό δεν σημαίνει ότι δεν νιάζομαι για τα κατοικίδια τα ζώα και γενικά.

Για όποιον αναρωτιέται σημαίνει ότι δεν ασχολούμε με τόσο ασήμαντα πράγματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
coolstefanos

coolstefanos


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2009
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Αντιγραφή φόρουμ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αντιγραφή φόρουμ!!!   Αντιγραφή φόρουμ!!! Empty20/11/2011, 11:49

Το φορουμ της μαρυ οπως και της βαλαντιας ειναι καταπληκτικα ... εχουν μεσα χρησιμες πληροφοριες για τα ινδικα χοιριδια που μας ενημερώνουν..δεν βλεπω τον λογο το αναστατωθηκε η 19 χρονη και λεει αυτα τα πραγματα προς την μαρυ (''Μην ζευγαρώνετε τα ινιδικά χοιρίδια
Υπάρχει μεγάλος κίνδυνος το θηλικό να
ψωφίσει
Μετά
τα μωρά θα χρειάζονται χρόνο, περισσότερα χρήματα και μετά κάποιος
πρέπει να τα κρατήσει (σε περίπτωση που δεν μπορεί ο αρχικός
ιδιοκτήτης!).''
)..Που εχουν δικιο αυτα που λεει η μαρυ ...τωρα αυτο που λεει να ψωφίσει δεν νομιζω να το ειπε με την κανονικη σημασια της λεξεις.. Αντιγραφή φόρουμ!!! 572978...Γιατο αγαπητη μου εσει πρεπει να διαβασεις και τα 2 φορουμ και να μα8εις κατι πριν μιλήσεις..αυτα για μερικους που το παιζουν εξυπνοι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αντιγραφή φόρουμ!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Καινούριος στο φόρουμ!!!! Βοήθεια!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ FORUM - ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Μη διστάσετε να γράψετε σχόλια, ιδέες, προτάσεις ή να χαιρετήσετε :: Μη διστάσετε να γράψετε σχόλια, ιδέες και προτάσεις-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις