Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 απογοήτευση με όλα τα παιχνίδια....

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sofiakras

sofiakras


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2011
Ηλικία : 30
Τόπος : ηράκλειο κρήτης

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

απογοήτευση με όλα τα παιχνίδια.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: απογοήτευση με όλα τα παιχνίδια....   απογοήτευση με όλα τα παιχνίδια.... Empty1/1/2012, 17:42

γεια σασ...μένω ηράκλειο κρήτης έχω ψάξει σε όλα τ πετ σοπ για κρεβατάκια ή και για άλλα παιχνίδια για τον μπούμπη,αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα...!μάλιστα σε ένα πετ σοπ όταν ρώτησα για κρεβατάκια με κοροίδεψαν σαν να το άκουγαν για πρώτη φορά...έτσι αποφάσισα να πάρω μερικές ιδέες απο το forum για χειροποίητα...αρχικά του έκανα ένα μαξιλαράκι: το γέμισα με βαμβάκι κ το έραψα σε σεντονι,αλλα επειδη αργοτερα μυριζε το πεταξα...επειτα του εφτοιαξα χαρτινο σπιτακι αλλα αρχισε να τ δαγκωνει κ φοβηθηκα και τ πεταξα...αυτα τα δυο εδειχναν να του αρεσουν...μετα απο ενα καινουργιο πετ σοπ μ πουλησαν μια μεγαλη ροδα ομως ποτε δν μπηκε μεσα κ τν εβγαλα απο τ κλουβι...μετα του εβαλα μια μεγαλη υδραυλικη σωληνα αλλα ποτε δν μπηκε να τν εξερευνησει και τν εβγαλα...δεν ξερω τι αλλο να κανω...εχω απογοητευτει Crying or Very sad τρ σκεφτομαι να τ βαλω μεσα στο κλουβι ενα κουκλακι στα μετρα του για να κοιμαται να παιζει,αλλα κι αυτο αργοτερα δεν θα μυριζει οπως το χειροποιητο μαξιλαρακι μου???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Queenitsa

Queenitsa


Αριθμός μηνυμάτων : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Λάρισα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

απογοήτευση με όλα τα παιχνίδια.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: απογοήτευση με όλα τα παιχνίδια....   απογοήτευση με όλα τα παιχνίδια.... Empty1/1/2012, 18:13

Καλή Χρονιά! απογοήτευση με όλα τα παιχνίδια.... 572978

Είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο οι υπάλληλοι των pet shop να μην ξέρουν τι τους γίνεται όσον αφορά τον εξοπλισμό για ινδικά χοιρίδια. Στην δική σου περίπτωση είναι προφανές από το δεν ήξεραν ότι υπάρχουν κρεβατάκια και ότι σου έδωσαν ρόδα, η οποία είναι αξεσουάρ για χάμστερ και όχι για ινδικά χοιρίδια.

Σου στέλνω κάποια link για online αγορές. Το πρώτο είναι ελληνικό και έχει αρκετά πράγματα για ι.χ. και το δεύτερο είναι από Αγγλία και ειδικεύεται σε κρεβατάκια και αιώρες. Είμαι πελάτισσα και στα δύο και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Όσον αφορά τα κρεβατάκια, χρειάζονται οπωσδήποτε πλύσιμο γιατί όλα μυρίζουν. Δεν υπάρχει κάποιο που να μην αποκτήσει μυρωδιά, γιατί είναι υφασμάτινα.

http://www.plus4u.gr/showsubcat.php?Cat=136&SubCat=%D4%D1%D9%CA%D4%C9%CA%CF-%C1%CE%C5%D3%CF%D5%C1%D1&From=Menu

http://www.cosycavies.co.uk/products/

Σε αυτό το topic μπορείς να δεις τα κρεβατάκια και το τούνελ που παρήγγειλα από Αγγλία: https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t1164-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

απογοήτευση με όλα τα παιχνίδια.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: απογοήτευση με όλα τα παιχνίδια....   απογοήτευση με όλα τα παιχνίδια.... Empty3/2/2012, 14:58

Και μετά από λιιιίγο καιρό.. λίγος δεν είναι; ε; είπα να απαντήσω και 'γω..
Μη νομίζεις ότι και εδώ στην Αθήνα δεν το αντιμετωπίζουμε αυτό το πρόβλημα.. Ελάχιστα pet shop έχουν παιχνίδια για ινδικά χοιρίδια!

το κρεβατάκι γεμισμένο με βαμβάκι είναι μίας χρήσης γιατί δεν πλένετε.. αν γέμιζες το κρεβατάκι με άλλο υλικό.. όπως π.χ. ύφασμα
θα μπορούσες να το πλένεις όταν λερώνεται και να το ξανατοποθετείς καθαρό στο κλουβί..

πόσο χαρτί έτρωγε από το χάρτινο σπιτάκι; με λίγο λευκό χαρτί ή χαρτί ασπρόμαυρης εφημερίδας ή ξύλο δεν παθαίνει τίποτα..
είσαι σίγουρη ότι το έτρωγε και δεν το έσκιζε; για παράδειγμα,
φτιάχνω στο χοιριδιάκι μου τούνελ από 2 κόλλες Α4 και λίγο λίγο τις σκίζει και τις κάνει κομμάτια αλλά δεν τις τρώει..

η υδραυλική σωλήνα θυμάσαι τι μεγέθους ήταν; αν το χοιριδιάκι θεωρούσε ότι ήταν στενή.. θα φοβόταν να μπει για να μη σφηνώσει..
μπορείς να δοκιμάσεις κάποια αρκετά μεγαλύτερης διαμέτρου!

όπως είπε και η Queenitsa.. η ρόδα δεν είναι παιχνίδι για ινδικά χοιρίδια!!
Τα ινδικά χοιρίδια μπορεί να τραυματιστούν σοβαρά αν κάνουν ρόδα!

αν και λογικά θα το έχεις δει.. επιπλέον ιδέες μπορείς να πάρεις και από εδώ:
https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t400-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
απογοήτευση με όλα τα παιχνίδια....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» παιχνίδια
» Που μπορώ να βρω παιχνίδια;
» Τα παιχνίδια του Pooh (Που)... αυτοσχέδια και μη.
» ΑΠΦ (valantia: Παιχνίδια / Σακούλα)
» ΑΠΦ (Χρήστος: Παιχνίδια / Ιδέες)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Παιχνίδια-
Μετάβαση σε:  
phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις