Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Δεν βγάζει κανέναν ήχο....

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
thalia94

thalia94


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2012
Ηλικία : 29

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Δεν βγάζει κανέναν ήχο.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δεν βγάζει κανέναν ήχο....   Δεν βγάζει κανέναν ήχο.... Empty31/3/2012, 09:57

Το χοιριδιάκι μου από τότε που το πήρα (δεν έχω πολλές μέρες) δεν το έχω ακούσει να βγαζει ήχο...ποτέ.. είναι μικρό...ίσως φταίει αυτό? δε ξέρω... Crying or Very sad ενώ διαβάζω από εσάς εδώ στο φόρουμ ότι κάνουν διάφορους ήχους , εμένα κανέναν......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
whatsername

whatsername


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 42
Τόπος : Ξάνθη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Δεν βγάζει κανέναν ήχο.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν βγάζει κανέναν ήχο....   Δεν βγάζει κανέναν ήχο.... Empty1/4/2012, 17:21

ίσως να είναι πολύ ντροπαλό και να μην έχει βγάλει κανέναν ήχο ακόμα. Εγω που έχω 2 δεν φωνάζουν πολύ. μόνο όταν τα χωρίζω... πολύ γλυκούλη το μικρούλι σου. αγοράκι είναι ή κοριτσάκι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thalia94

thalia94


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2012
Ηλικία : 29

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Δεν βγάζει κανέναν ήχο.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν βγάζει κανέναν ήχο....   Δεν βγάζει κανέναν ήχο.... Empty1/4/2012, 20:29

είναι πολύ μικρό για να καταλάβω ακόμα μου είπαν στο πετ σοπ...λένε ότι θα το δω μόνη μου μετά από καιρό!! δεν έχω ιδέα!! και δεν μπορώ να το δω,γιατί όταν πάω να το ακουμπήσω τρέχει και τρέμει!!!!! δεν το ξέρω το φύλο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
whatsername

whatsername


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 42
Τόπος : Ξάνθη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Δεν βγάζει κανέναν ήχο.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν βγάζει κανέναν ήχο....   Δεν βγάζει κανέναν ήχο.... Empty1/4/2012, 21:50

εγώ όταν τα πείρα τα δικά μου ήταν 1 και 2 μηνών περίπου. το φύλο μπορείς να το δεις, είναι εύκολο. το σηκώνεις και με τα 2 σου δάχτυλα πιέζεις ελαφρός προς τα πίσω λίγο ποιο πάνω από την γραμμή. αν πεταχτή το ¨πουλάκι¨ είναι αγόρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Δεν βγάζει κανέναν ήχο.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν βγάζει κανέναν ήχο....   Δεν βγάζει κανέναν ήχο.... Empty14/4/2012, 21:27

τα ινδικά χοιρίδια κάνουν ήχους όταν θέλουν να πουν κάτι.. αν δεν θέλουν να πουν τίποτα δεν "μιλάνε"!
ακόμη, μπορεί να μη βγάζουν φωνούλες γιατί μπορεί και να είναι πολύ τρομαγμένα!
υπομονή και πιστεύω ότι δεν θα αργήσεις να ακούσεις τη χροιά του δικού σου..! ;-)
από εδώ μπορείς να ακούσεις την ερμηνεία του κάθε ήχου: http://en.wikipedia.org/wiki/Guinea_pig#Behavior

όσο για το φύλο..
από κάποιον έμπειρο/η μπορεί να προσδιοριστεί απ' τη πρώτη μέρα ζωής των ινδικών χοιριδίων
με τη διαδικασία που περιγράφει η whatsername..
δες και από εδώ όλα τα σχόλια: https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t676-topic
δυστυχώς οι περισσότεροι υπάλληλοι των pet shop δεν γνωρίζουν τίποτα από ινδικά χοιρίδια! :-(
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
Δεν βγάζει κανέναν ήχο....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Συμπεριφορά - Τα ινδικά χοιρίδια είναι φοβιτσιάρικα. Παίρνει καιρό η εξημέρωση. :: Συμπεριφορά-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις