Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Βοήθεια!!! Θα μου πάθει υπερβιταμίνωση;

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
aggelikoula

aggelikoula


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 21/04/2012

Βοήθεια!!! Θα μου πάθει υπερβιταμίνωση; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βοήθεια!!! Θα μου πάθει υπερβιταμίνωση;   Βοήθεια!!! Θα μου πάθει υπερβιταμίνωση; Empty22/4/2012, 10:02

Ανακάλυψα ότι οι σταγόνες βιταμίνης C που βάζω στο νεράκι του ειναι τελικά πολυβιταμίνες που περιέχουν και βιταμίνη C.Διάβασα κάπου ότι με πολυβιταμίνες μπορεί να προκαλέσουν υπεβιταμίνωση και φοβάμαι.Αυτό που έκανα είναι στην σημερινή αλλαγή νερού να μειώσω τις σταγόνες.Είμαι αρχάρια,4 μέρες το έχω το χοιριδιάκι μου.Μου φαίνεται θα τρέχω Κυριακάτικα να βρώ εφημερέυων φαρμακείο για ταμπλέτες Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
whatsername

whatsername


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Ξάνθη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Βοήθεια!!! Θα μου πάθει υπερβιταμίνωση; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια!!! Θα μου πάθει υπερβιταμίνωση;   Βοήθεια!!! Θα μου πάθει υπερβιταμίνωση; Empty22/4/2012, 11:25

εγώ δεν τα έχω δώσει καθόλου σταγόνες... τους δίνω λαχανικά και φρούτα. προς το παρόν δεν μου παρουσίασαν κάποιο πρόβλημα και τα έχω σχεδόν 2 μήνες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Βοήθεια!!! Θα μου πάθει υπερβιταμίνωση; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια!!! Θα μου πάθει υπερβιταμίνωση;   Βοήθεια!!! Θα μου πάθει υπερβιταμίνωση; Empty2/5/2012, 19:57

κατά τη γνώμη μου η καλύτερη λύση είναι ο συνδυασμός λαχανικών με υψηλή περιεκτικότητα βιταμίνης C και μασώμενων βιταμίνων C!
σταμάτα τις πολυβιταμίνες ή τις σταγόνες βιταμίνης C στο νερό! μπορούν να κάνουν περισσότερο κακό από καλό!
http://www.guinealynx.info/diet.html#c
https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t1279-topic

προσπάθησε να μάθεις σταδιακά το χοιριδιάκι σου να τρώει λαχανικά που επιτρέπονται..
π.χ. δίνε στην αρχή μία μικρή φετούλα καρότο.. μετά από λίγες ημέρες δίνε λίγο περισσότερο
μέχρι κάποια στιγμή να φτάσεις να δίνεις μικρά κομματάκια πολλές φορές μέσα στη μέρα..
μπορείς να πάρεις ιδέες από εδώ: https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t918-topic

μην ξεχνάς να δίνεις επιπλέον νερό, ξηρά τροφή για ινδικά χοιρίδια και απεριόριστο ξερό χόρτο!!!
μέχρι το χοιριδιάκι να φθάσει την ηλικία των 6 μηνών δίνε του ξερό χόρτο με βάση το alfalfa (το πουλάνε σε κάποια pet shop)!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
Βοήθεια!!! Θα μου πάθει υπερβιταμίνωση;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Τι έχει πάθει τον τελευταίο καιρό; Είναι τόσο απόμακρο!
» Γεια! Βοήθεια;
» Καινούριος στο φόρουμ!!!! Βοήθεια!!
» Μια μικρή βοήθεια για μια νέα μανούλα
» κάθεται ακίνητο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Τροφές-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις