Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Τινάζει δυνατά τα πίσω πόδια

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Breeder

Breeder


Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2012

Τινάζει δυνατά τα πίσω πόδια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τινάζει δυνατά τα πίσω πόδια   Τινάζει δυνατά τα πίσω πόδια Empty28/4/2012, 13:03

Καλησπερα σε ολη την παρεα και συγχαρητηρια για το φορουμ!!
Διαβασα τα περισσοτερα θεματα γιατι δεν ηθελα να επαναληφτει μια ιδια ερωτηση και δεν υπαρχει..
Εχω στο σπιτι μου ενα θηλυκο ι.χ. 3,5 ετων περιπου..
Το ειχαν παρει συγγενεις μου απο πετ οταν ηταν μικροτερο πολυ και ειχαμε ανακαλυψει οτι το αγορασαν εγγυο..Πριν 3 χρονια αυτα..
Το ζωακι τοτε ειχε αποβαλει 4 μωρα αρκετα σχηματισμενα..
Εκτοτε ειναι μια χαρα στην υγεια του και τωρα το εχω εγω(μου το εδωσαν για προσωπικους τους λογους σοβαρους..Sad )
Ακομα δεν με εχει συνηθισει δεν βιαζομαι δεν το πιεζω και πιστευω ολα θα πανε καλα..
Εχω 2 αποριες και την πρωτη σας την παραθετω εδω(την αλλη μου απορια θα την δημοσιευσω στην καταλληλη ενοτητα)
Η πρωτη απορια που εχω ειναι οτι καμια φορα τιναζει τα πισω του ποδια δυνατα..
Σημαινει κατι αυτο ανησυχητικο ή ειναι τυπικη συμπεριφορα?
Η εμπειρια σας θα με βοηθησει ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Τινάζει δυνατά τα πίσω πόδια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τινάζει δυνατά τα πίσω πόδια   Τινάζει δυνατά τα πίσω πόδια Empty2/5/2012, 19:57

Ευχαριστούμε για τα καλά λόγια.. Καλωσήρθες και καλή διαμονή! :-) Να χαίρεσαι το χοιριδιάκι..
τι είναι αυτό το τίναγμα που λες.. κάτι σαν πηδηματάκι, κάτι σαν σπασμός ή κάτι άλλο; έχεις παρατηρήσει πότε το κάνει;

όταν είναι χαρούμενα κάνουν κάτι τρελά στριφογυριστά πηδηματάκια (popcorning)..

σπασμούς μπορεί να κάνουν εξαιτίας κάποιας ασθένειας
όπως ψώρας, διαιτητικών προβλημάτων, γενετικής ή ιδιοπαθής διαταραχής, εγκεφαλικού όγκου (σπάνια) κ.ά.
ελπίζω και εύχομαι να είναι υγιές.. ρώτα όμως κάποιον/α καλό/ή κτηνίατρο εξωτικών ζώων!
Λογικά θα κάνει εξέταση για ψώρα, εξέταση αίματος και ακτινογραφία και θα σου πει αν τρέχει κάτι ανησυχητικό ή όχι..

οι πληροφορίες για τους σπασμούς είναι απ΄την ενότητα seizures εδώ:
http://www.aracnet.com/~seagull/Guineas/ailments.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
Τινάζει δυνατά τα πίσω πόδια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» παρέλυσαν ξαφνικά τα πίσω πόδια
» Πέσιμο τρίχας από τα πίσω πόδια
» Σήκωμα στα δύο πόδια
» πληγή στο πίσω μέρος
» φαλακρίτσα πίσω από τα αυτιά. φυσιολογικό;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Συμπεριφορά - Τα ινδικά χοιρίδια είναι φοβιτσιάρικα. Παίρνει καιρό η εξημέρωση. :: Συμπεριφορά-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις