Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 ενώ με έγλυφε.. τώρα με δαγκώνει

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
PIGGY

PIGGY


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 04/02/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : peiraias

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ενώ με έγλυφε.. τώρα με δαγκώνει Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ενώ με έγλυφε.. τώρα με δαγκώνει   ενώ με έγλυφε.. τώρα με δαγκώνει Empty21/4/2012, 13:36

τώρα τελεταία εχω παρατηρήσει κάτι που δεν μου αρέσει καθόλου !!! την έχω 3 μήνες και είναι εξημερωμένη [ η θηλυκια μου η οποια εχει κανει και μια γεννα ηταν αρσενικο και τα χωρισα ]!!! με γλύφει με μανία και κάθεται στην αγκαλιά μου !! πριν 3 μερες προσπάθησα να την κουρεψω !!! φοβήθηκε και με δάγκωσε !! εεε...ενταξει !! απο εκεινη την μερα με δαγκωνει με μισος ενω παντα με εγλυφε και οποτε πλησιαζα εκανε ποπ-κορνινγκ !!! μαλλον δε με αγαπαει πια !!! τι πρεπει να κανω ???? Παντος δεν ειναι επειδη αποχωριστηκε το παιδι της ,,εχει περασει καιρος απο τοτε και συνεχιζε να κανει ποπ-κορνινγκ και να με γλυφει ...τωρα ομως????confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ενώ με έγλυφε.. τώρα με δαγκώνει Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ενώ με έγλυφε.. τώρα με δαγκώνει   ενώ με έγλυφε.. τώρα με δαγκώνει Empty2/5/2012, 19:58

να υποθέσω ότι ήταν η πρώτη φορά που επιχειρούσες να το κουρέψεις;
λογικά τρομοκρατήθηκε απ' την πρωτόγνωρη εμπειρία! έζησε κάτι που δεν είχε ξαναζήσει και φοβήθηκε..
τώρα κάθε φορά που το πλησιάζεις αυτό μπορεί να νομίζει ότι θέλεις να το κουρέψεις ξανά και γι' αυτό να αντιδράει έτσι..
δείξε της ότι δεν είσαι απειλή και θα της περάσει..

και με τη Λαρού τα ίδια έχω μετά από μπάνιο, κούρεμα, κόψιμο νυχιών..
τον πρώτο καιρό τα είχα πιο έντονα, τώρα πιο ήπια.. και πάντα μετά από λίγο είναι και πάλι η Λαρού που ξέρω..
πάντα μετά από αυτά τα "δυσάρεστα" όμως την ανταμείβω με κομμάτι απ' τα αγαπημένα της λαχανικά και
πάντα κατά τη διάρκεια αυτών των "δυσάρεστων" της μιλάω γλυκά, τη χαϊδεύω και κάνω αργές και ήρεμες κινήσεις..

άσχετο - σχετικό: δες ένα αναστατωμένο ινδικό χοιρίδιο μετά το μπάνιο:

και να σχολιάσω ότι μετά το μπάνιο στεγνώνουμε τα ινδικά χοιρίδια και δεν τα χτενίζουμε όπως στο βίντεο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
ενώ με έγλυφε.. τώρα με δαγκώνει
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Δαγκώνει πολύ.. Μπορώ να κάνω κάτι;
» δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται??
» Δαγκώνει τα κάγκελα
» η μία δαγκώνει τις τρίχες της άλλης! τι συμβαίνει;;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Συμπεριφορά - Τα ινδικά χοιρίδια είναι φοβιτσιάρικα. Παίρνει καιρό η εξημέρωση. :: Συμπεριφορά-
Μετάβαση σε:  
Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις