Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας;

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nansi326

nansi326


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 17/05/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : αθηνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας;   καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας; Empty19/5/2012, 12:58

Γεια! Είμαι καινούρια εδώ και δεν ξέρω πολλά πράγματα, όμως θα ήθελα να ρωτήσω κάποιες απορίες γιατί την Τρίτη θα αποκτήσω για πρώτη φορά ένα ινδικό χοιρίδιο. Στην αρχή θα έπαιρνα ένα σκιουράκι (είχα ξετρελαθεί αφού μέσα στο internet είχα δει σκιουράκια στα χέρια ανθρώπων και έπεσα στην παγίδα) όμως να είναι καλά ένας ιδιοκτήτης pet shop που μου εξήγησε ότι δεν θα το πιάσω και ότι είναι άγριο. Έτσι τελικά ήμουν ανάμεσα στο χάμστερ και στο ινδικό χοιρίδιο. Από μία φίλη μου πάλι έμαθα ότι τα χάμστερ εκτός που είναι νυχτόβια ζώα και τη μέρα δεν κάνουν τίποτα, δαγκώνουν κιόλας! Έτσι μετά από πολλή έρευνα θα πάρω ινδικό χοιρίδιο. Θέλω όμως ένα ζώο συντροφιάς εκτός από τον σκύλο και τη γάτα, έκανα σωστά που επέλεξα ινδικό χοιρίδιο; Θα εξοικειωθεί μαζί μου ώστε να μπορέσω να παίζω μαζί του;
flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
whatsername

whatsername


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Ξάνθη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας;   καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας; Empty19/5/2012, 13:15

καλησπέρα

το ινδικό χοιρίδιο είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή για κάποιον που δεν μπορεί να πάρει σκύλο ή γάτα και θέλει ένα ζωάκι. τώρα το ιδανικό είναι να πάρεις 2 χοιρίδια για τον λόγο ότι είναι κοινωνικά ζωάκια και είναι απαραίτητο να ζούνε ομαδικά. επίσης να ξέρεις ότι απατούν πολύ χρόνο για την φροντίδα τους, οπότε πρέπει να είσαι απόλυτα σίγουρη ότι θέλεις να βάλεις ένα τέτοιο ζωάκι στην ζωή σου.

Ελπίζω να σε βοήθησα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansi326

nansi326


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 17/05/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : αθηνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας;   καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας; Empty20/5/2012, 08:20

Οταν λες παρα πολυ χρονο για ποσο την ημερα περιπου?Ευχαριστω! sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
whatsername

whatsername


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Ξάνθη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας;   καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας; Empty20/5/2012, 11:15

όσο περισσότερο χρόνο μπορείς τόσο το καλήτερο. ένας λόγος που πείρα 2 είναι για να να έχουν παρέα. Είναι κρίμα να πάρεις ένα ζωάκι και να μην έχεις χρόνο και να είναι μόνο του.
επίσης θέλουν συχνό καθάρισμα και κάθε μέρα φρέσκο νερό και τροφή και φυσικά φρούτα και λαχανικά. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansi326

nansi326


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 17/05/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : αθηνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας;   καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας; Empty20/5/2012, 15:27

Ευχαριστω πολυ και πιστευω οτι εχω τον απαραιτητο χρονο για το ζωακι!Οι συμβουλες σου με βοηθησαν πολυ και παλι ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας;   καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας; Empty22/5/2012, 18:24

καλωσήρθες και καλή διαμονή! :-)

απλά να προσθέσω σε όσα είπε η whatsername ότι αν αποφασίσεις να πάρεις δύο πρόσεξε να είναι του ίδιου φύλου!

τα χοιριδιάκια είναι δειλά, φοβητσιάρικα, περίεργα, τρυφερά και γλυκά ζωάκια και εξημερώνονται εύκολα!
καμιά φορά να ξέρεις ότι και αυτά μπορεί να δαγκώσουν και να γρατζουνίσουν αλλά συνήθως το κάνουν ως άμυνα σε κάτι δυσάρεστο!
συνήθως όμως είναι ήρεμα και δεν δαγκώνουν!

αν θες και δεν το έχεις ήδη δει.. δες και ένα βιντεάκι που έχω δημιουργήσει σχετικά με τη φροντίδα των ινδικών χοιριδίων:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
καλή επιλογή το ινδικό χοιρίδιο αντί σκύλου ή γάτας;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Η λόλα και το κλουβί της
» Ζητείτε στην περιοχή Μαγνησίας
» Αναζήτηση καινούργιου φίλου :-)
» Φ@ίδι και ινδικό χοιρίδιο
» Ένα ινδικό χοιρίδιο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Συμβίωση-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις