Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται??

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Queen.C

Queen.C


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2012

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται??   δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται?? Empty23/6/2012, 17:31

τον οκτωμβρη αγορασα το δικο μου ινδικο χοιριδιο αλλα δεν ασχοληθηκα καθολου μαζι του γιατι ειχα πολλα στο μυαλο μου.τωρα το εχω μετανιωσει πικρα και θελω πραγματικα να με αγαπησει οσο το αγαπαω κι εγω.οποτε πλησιαζω το κλουβι φοβαται,με το ζορι το βγαζω εξω αλλα οταν τον βγαζω και αρχιζω να τον χαιδευω δεν προσπαθει να φυγει.τι μπορω να κανω??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται??   δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται?? Empty17/7/2012, 17:17

Συγγνώμη που καθυστέρησα τόσο πολύ να απαντήσω..
Ευτυχώς τα χοιριδιάκια εξημερώνονται και σε μεγάλη ηλικία αρκεί να έχεις χρόνο να ασχοληθείς, υπομονή, επιμονή και διάθεση!
Απαιτείται καθημερινή ενασχόληση! Μπορείς να αφιερώνεις ένα μισαωράκι την ημέρα; Αν ναι.. θα αρχίσεις να βλέπεις σταδιακά βήματα βελτίωσης!
Μην περιμένεις να δεις αλλαγή απ' τη μία μέρα στην άλλη.. Η Λαρού (το δικό μου ι.χ.) άρχισε να με πλησιάζει μετά το πρώτο τρίμηνο)!
Διάβασε από τα άλλα θέματα της κατηγορίας τρόπους εξημέρωσης και αν θες ξαναγράψε μας
για οποιαδήποτε τυχόν απορία ή για να μας ενημερώσεις για την προσπάθειά σου!!
Εύχομαι να πάνε όλα καλά αν δεν έχουν πάει ήδη.. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
Queen.C

Queen.C


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2012

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται??   δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται?? Empty1/8/2012, 13:15

ευχαριστω πολυ που μου απαντησες
τωρα τελευταια εχουμε κανει καποια προοδο(οταν βαζω το χερι μου στο κλουβι στην αρχη τρεχει αλλα μετα σταματαει κι ετσι μ αφηνει να τον χαιδεψω)
Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται??   δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται?? Empty2/12/2012, 14:22

αν θέλεις να αισθανθεί το κλουβί του ως ένα ασφαλές σπίτι μη βάζεις τα χέρια σου μέσα και το τρομάζεις..
αν τρέχει μακριά σου σημαίνει ότι σε φοβάται και αν κάθεται να το χαϊδέψεις έτσι δυστυχώς
σημαίνει ότι υπομένει τα χάδια σου και όχι ότι τα απολαμβάνει! Θέλει δουλίτσα ακόμα!
Πως τα πάτε δύο μήνες μετά;

Διάβασε και αυτό το θέμα: https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t948-topic

και συγγνώμη για την πολύ καθυστερημένη απάντηση! :-(
θα ανοίξω την Τετάρτη πάλι το forum και θα το ανοίγω όπως παλιά Τετάρτες και Σαββατοκύριακα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
Queen.C

Queen.C


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2012

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται??   δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται?? Empty5/1/2013, 15:35

κοιτα,πιστευω οτι τα παμε καλυτερα! βεβαια το λαθος μου ηταν οτι ειχα το κλουβι τους στο πατωμα αλλα επειδη το κλουβι ειναι τεραστιο δεν ειχα καπου να το βαλω.παλι καλα βρηκα μια πολυθρονα και το ακουμπησα εκει.Τωρα που ειναι πιο ψηλα φαινονται πιο ηρεμα αλλα ακομη ο μικρος ειναι φοβισμενος....Αυτο που πηρα 2ο ηταν ηδη εξημερωμενο...δεν ξερω γιατι ο δικος μου ειναι ετσι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται?? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται??   δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται?? Empty5/1/2013, 23:42

όπως και οι άνθρωποι και αυτά είναι διαφορετικά το ένα απ' το άλλο! άλλα είναι πιο δειλά και άλλα πιο θαρραλέα!
λίγο τα γονίδια, λίγο το περιβάλλον που μεγαλώνουν τα επηρεάζει.. Rolling Eyes
καλή συνέχεια στην προσπάθεια!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
δεν ασχολήθηκα πολύ, το μετάνιωσα, τώρα εξημερώνεται??
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ένα βιντεάκι από τον Μάξιμο με πολύ πολύ αγάπη....
» ενώ με έγλυφε.. τώρα με δαγκώνει
» Χτύπησε ρεύμα το ινδικό χοιρίδιό μου. Τώρα?
» Πολύ φοβισμένο
» Δείχνει να βαριέται πολύ..

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Συμπεριφορά - Τα ινδικά χοιρίδια είναι φοβιτσιάρικα. Παίρνει καιρό η εξημέρωση. :: Εξημέρωση-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις