Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 προσπαθει να τον καβαλησει.

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikolasboom

nikolasboom


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2013

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

προσπαθει να τον καβαλησει. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: προσπαθει να τον καβαλησει.   προσπαθει να τον καβαλησει. Empty6/2/2013, 19:51

αντιμετοπιζω το εξης προβλημα με τα ι.χ. μου. ο μαρκος κυνηγαει να καβαλησει τον κανελο συνεχεια και δεν τον αφηνει σε ησυχια με αποτελεσμα να αγριευουν και να μαλωνουν εντονα πρωσπαθω να μην παρεμβω για να τα βρουνε μονοι τους. αλλα φοβαμαι κιολας μην χτυπησει καποιος. μηπως υπαρχει αναγκη για ζευγαρωμα? η πρεπει κατι να κανω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Άννααα

Άννααα


Αριθμός μηνυμάτων : 142
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : Ίλιον

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

προσπαθει να τον καβαλησει. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προσπαθει να τον καβαλησει.   προσπαθει να τον καβαλησει. Empty13/2/2013, 20:33

Πρώτα απόλα είσαι σίγουρος πως και τα δύο είναι αρσενικά; Αν ένα απο τα δύο είναι θυληκό τότε πρέπει να τα χωρίσεις γιατί η θυληκιά θα μέινει έγκυος. Σε περίπτωση που δεν είναι κάποιο από τα 2 θυληκό τότε λογικά ο Μάρκος προσπαθεί να επιβληθεί στον Κανέλο ή ακόμα να θέλει να ζευγαρώσει( να τονίσω εδώ πως τα ινδικά χοιρίδια ζευγαρώνουν μόνο για την διαιώνιση του είδους δηλαδή ενστικτωδώς.) Αν του βλέπεις να τσακώνονται άγρια και υπάρχει περίπτωση να τραυματιστούν τότε πρέπει να τους έχεις σε ξεχωριστά κλουβιά. Αλλιώς περίμενε μήπως και ηρεμήσει η κατάσταση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
προσπαθει να τον καβαλησει.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Έχω 2 αρσενικά! Ο ένας κάνει συνέχεια rumbling και προσπαθεί να ζευγαρώσει με τον άλλο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Συμπεριφορά - Τα ινδικά χοιρίδια είναι φοβιτσιάρικα. Παίρνει καιρό η εξημέρωση. :: Συμπεριφορά-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις