Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 ΑΠΦ (sotiriagk: Κόστος / Στείρωσης;)

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (sotiriagk: Κόστος / Στείρωσης;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΠΦ (sotiriagk: Κόστος / Στείρωσης;)   ΑΠΦ (sotiriagk: Κόστος / Στείρωσης;) Empty19/9/2009, 17:39

sotiriagk είπε...
geia sas..

signomi pou grafo edw to erwtima m alla sto kostos m elege oti den epitrepontai alla sxolia...
to erwtima m einai poso kostizei mia stirwsei enos arsenikou xoiridiou??

9/8/2009 3:58 μμ

24/8/2009 11:28 μμ
valantia είπε...
Γεια σου sotiriagk!

Δυστυχώς δε γνωρίζω πόσο κοστίζει η στείρωση! :-( Μπορείς να τηλεφωνήσεις και να ρωτήσεις κάποιον κτηνίατρο ή να ρωτήσεις σε κάποιο άλλο forum (π.χ. το http://www.pets.gr/forum)!

Αν μάθεις το ποσό.. θα ήθελα αν μπορείς να το γράψεις και εδώ!

Αν κοιτάξεις πάνω-πάνω σ' αυτή τη σελίδα γράφω το λόγο που έχουν κλείσει κάποιες κατηγορίες! Θα ανοίξουν πάλι σε λίγες μέρες!

24/8/2009 11:41 μμ
Επισκέπτης είπε...
apo 60 - 300 euro analoga tn ktiniatro . esi dn m ipes oti tn stiroses me 120 euro ?

8/9/2009 2:46 μμ
Alexis είπε...
Γεια σου και παλι...Ξερεις ποσο στοιχιζει μια στειρωση???Σε ροταω επειδη το χοιριδιακι μου ειναι αγορι και ητανε μονο του μηνες και οταν του αγορασα εναν φιλο(αγορι και αυτος) δν αντεξε και φανταζεσε τι εγινε...γι'αυτο τον λογο δν πηρα κοριτσακι αλλα το σκεφτομε...ξερεις ποσο κανει?

1/1/2009 9:40 μμ
valantia είπε...
Δεν ξέρω! Πρέπει να κάνω και γω στείρωση στη δικιά μου, αλλά φοβάμαι και δεν την έχω πάει ακόμα!

Με τη στείρωση μπορείς να γλιτώσεις τα χοιριδιάκια από καρκινογενέσεις!

Σ'ένα forum ανέφεραν ένα ποσό για στείρωση! Δες το link:
http://www.my-pet.gr/forums/index.php?topic=204.0

1/1/2009 10:40 μμ
Επισκέπτης είπε...
stirosi se ena toso mikro zoaki opos troktiko pou einai to indiko xoiridio dn einai sosti giati dn xriazete .episeis einai epikindini giati dn adexoun ola ta mikra zoakia tin anes8isia .akoma k kapies fores kai oi an8ropoi . an dn 8elete na zeugarosoun ta zoakia sas mn ta bazete mazi k gia ta arsenika iparxoun poli tropoi simbioseis .ena stiromeno zoaki oxi mono indiko xoiridio alla akoma k skilos ''gernaei'' pio grigora giati to soma tou dn litourgi kanonika opos k me tis ginekes otan exoun eminopausi arxizoun k ta problimata stin igia tous kai arxizoun na gernane .otan stereis tin kanoniki litourgia tou zoou tote arxizoun ta problimata stin igia t .diladi oli tin imera trone k kimoude dn exoun dia8esi k paxenoun opos k ta stiromena skilia k gates .an k dn iparxei trofi gia ta stiromeni indika xoiridia . k oi ktiniatroi stin ellada dn einai toso eksidikeumenoi oste na kseroun na kanoun stirosi se ena toso mikro zoaki.dn leo pos dn iparxoun kaloi apla einai ligoi.i gnomi m einai oti i stirosi se ena mikro zoaki dn xriazete giati prostoparon stin ellada dn exoume iperpli8ismo indikon xoiridion .i stirosi disarestei to zoaki kai polles fores einai epodini . ama exete apofasisi na to stirosete kitakste na brite enan kalo ktiniatro k dite tis sinepies me basi ta 8elo tou zoou sas k oxi ta dika sas .

5/1/2009 4:15 μμ
valantia είπε...
Είναι μεγάλο ρίσκο να αποφασίσεις να στειρώσεις το ζώο σου! Όσο να' ναι, είναι μία επέμβαση και δεν μπορεί να έχει πάντα 100% επιτυχία! Το δικό μου δεν το έχω στειρώσει γιατί φοβάμαι! Όμως αν πάλι δεν τα στειρώσεις, ειδικά τα θυληκά, κινδυνεύουν από καρκίνο των γεννητικών τους οργάνων! Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή!
Σε περίπτωση που στειρωθούν επιτυχώς, ζουν περισσότερο καθώς αποφεύγουν τον καρκίνο!

5/1/2009 4:49 μμ
Επισκέπτης είπε...
pios mlks signomi kiolas s eipe gia karkino . afta dn isxioun . an k exo ipopsia pia sto eipe alla dn exei simasia . gia kounelia dn ksero borei na to pa8enoun an dn t stiroseis alla sta indika xoiridia dn isxii afto p les .sto leo sigoura .exo 15 indika xoiridia k ta latreuo tou skotomou dn 8a ta afina etsi an iparxei 8ema m tn karkino.

7/1/2009 2:42 μμ
valantia είπε...
1ον) Προσπάθησε να μη βρίζεις!
Κοίτα τους κανόνες συγγραφής του forum στη στήλη δεξιά!

2ον) Είναι άσχημο να κατηγορούμε ανθρώπους χωρίς να έχουμε στοιχεία και επειδή απλά υποψιαζόμαστε πράγματα!

3ον) Μου το είπε κτηνίατρος!!
Μου είχε πει ότι μπορεί να πάθουν καρκίνο αλλά επειδή η στείρωση είναι μία πολύ λεπτή επέμβαση, δεν αξίζει να την κάνω στη Λαρού και να ρισκάρω τη ζωή της!

15;; που τα έχεις όλα αυτά;

8/1/2009 8:40 μμ
Επισκέπτης είπε...
tora dn exo 15 exo 10 ta 4 itan morakia apo mia genna p edosa m menei akoma 1 arseniko moraki n doso k edosa k mia lefki makritrixi 3 minon 8ilikia. exo 2kloubakia 1.20 x 0.60 to ena pano sto allo me 3 spitakia .ta arsenika kato ta 8ilika pano k mia egios se ena allo kloubaki pano apo ola ta kloubakia. gia stirosi dn isxii auto sta indika xoiridia k an les oti sto eipe o papadimitriou apo tn nea makri to leei mono gia kounelia k mono to 20tis ekato ton kounelion to pa8enoun k einai spanio .exo paei se afton 4 fores na kanei sto kounelaki m ka8arismo se apostima k gia ta indika m xoiridia k exo katsei 2 ores k sizitagame gia to 8ema tis stirosis .giati ego dn eimai iper t zeugaromatos alla oute kai kata kalo einai na zeugarosoun 1-2 fores stin zoi tous apo 6 -12 minon allios ka8olou gia na litourgi kalitera o organismos tous giati einai stin fisi tous na einai sinexia egios k na genane. pados gia tn stirosei apo oti m eipe k autos k alloi ktiniatroi k filoi m poli ebiroi k akoma k stin ameriki eimai kata tis stiroseis milame pada gia troktika kirios xamster k indika xoiridia .giati m t na stironeis ena zoo ousiastika to gernas noritera ka8os dn litourgei to soma t etsi opos 8a eprepe

10/1/2009 3:12 πμ
valantia είπε...
Δεν μου το είπε αυτός!
Μην υποθέτεις πράγματα!
Σε άλλον κτηνίατρο πήγα!
Δεν βλέπω πρακτικά να διαφωνούν όμως! Ούτε ο ένας, ούτε και ο άλλος αναλαμβάνει τη στείρωση!

10/1/2009 8:15 μμ
Επισκέπτης είπε...
kala signomi edo k toso kero exo balei apadisi k dn m tn anartis ?pios o logos ? s leo loipon ksana giati dn m les k esi pios einai o ktiniatros les k 8a ton paro tilefono . k oi perisoteroi apiri ktiniatroi 8a eprepe na kseroun oti oi stiroseis se toso mikra zoakia einai poli epikindines . episeis oi perisoteroi 8a elegan ne stin stirosi gia na pliro8oun

15/1/2009 9:54 μμ
valantia είπε...
Ως διαχειρίστρια έχω κάθε δικαίωμα να διαγράψω σχόλιο το οποίο δεν συμβαδίζει με τους κανόνες συγγραφής του forum! Εσύ επιμένεις να μην τους σέβεσαι και παρ' όλα αυτά δεν έχω διαγράψει κανένα σου σχόλιο! Γενικά είμαι υπέρ της ελευθερίας του λόγου! Πρέπει όμως να είσαι ευγενική!! Και δεν είσαι καθόλου! Κοίτα στη στήλη δεξιά!

Η ανάρτηση σχολίου γίνεται πατώντας το κουμπί δημοσιεύστε το σχόλιό σας και αυτό δεν το ελέγχω εγώ, αλλά μόνο εσύ! Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να διαγράψω σχόλιο! Αλλά για να το διαγράψω πρέπει πρώτα να αναρτηθεί! Οι λόγοι που ένα σχόλιο μπορεί να μην αναρτηθεί εξαρτάται από την υπηρεσία ιστολογίου ή από τον υπολογιστή σου! Μπορεί να κόλλησε! Πάντως όχι από εμένα! Το σχόλιό σου δεν εμφανίστηκε γιατί δεν το ανάρτησες!

Αν αναρτήσεις όμως άλλο μήνυμα σε αυτό το ύφος, θα αναγκαστώ να το διάγραψω! Εδώ φιλοξενείσαι και πρέπει να το σέβεσαι!!

Και δεν νομίζω να μην σου απάντησα σε σχόλιο! Έχω απαντήσει σε όσα ζητούσες απαντήσεις! Όπως δεν νομίζω να σου έχω απαντήσει ποτέ με άσχημο τρόπο, όπως κάνεις εσύ τόσο καιρό με εμένα! Συνέχεια κατηγορείς ανθρώπους! Γιατί;;

Και την κτηνίατρο τον πρόσθεσα στους κτηνιάτρους!

15/1/2009 10:53 μμ
Επισκέπτης είπε...
dn nomizo na exo kanena ifos o tropos p grafo apla kai mono epeidi grafo k dn exo xroma fonis mporei na to perneis straba .signomi ti allo na s po ... .auto p 8elo na s po einai oti i stirosi kani kako k oxi kalo sto zoo pos allios na to po ...?

18/1/2009 8:39 μμ


15/1/2009 10:53 μμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
ΑΠΦ (sotiriagk: Κόστος / Στείρωσης;)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΠΦ (Barbie: Κόστος / Ινδικού χοιριδίου, εξοπλισμού;)
» ΑΠΦ (sotiriagk: Χαρίζονται / 1)
» ΑΠΦ (Αθηνά: Κόστος / Χαμηλή τιμή)
» ΑΠΦ (sotiriagk: Ζητούνται / Αβησσυνίας)
» ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Άλλα θέματα - Σε σχέση με τα ινδικά χοιρίδια.-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις