Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;)

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;)   ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty19/9/2009, 17:55

sotiriagk είπε...
geia sou me lene sotiria k olis prin liges meres peira tn mikri m milagros... ithela na rwtisw kathe pote genna to indiko xoiridio k posa mikra se kathe genna?

an mporeite na m apantisete sto sotiriagk21@yahoo.com

8/5/2009 8:36 μμ

24/5/2009 8:11 μμ
valantia είπε...
Γεια σου sotiriagk!

θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις με greeklish!
Υπάρχει κανόνας!

Το ινδικό χοιρίδιο μπορεί να συλλάβει αμέσως μετά τη γέννα! Η εγκυμοσύνη διαρκεί περίπου 10 εβδομάδες! Επομένως ανά δυόμισι μήνες θα μπορεί να κάνει μικρά!

Συνήθως γεννούν δύο με τέσσερα χοιριδιάκια, αλλά μπορούν να γεννήσουν και έξι!!!!

24/5/2009 8:48 μμ
Χρήστος είπε...
Πόσα μωρά μπορεί να κάνει ένα ινδικό χοιρίδιο σε κάθε γέννα

17/1/2009 12:27 μμ
Eπισκέπτης είπε...
apo 1 (poli spania )mexri kai 8 (poli spania) sini8os kanei 2-4 morakia .an einai 2-3 ta morakia 8a einai einai xodroulia an kanei pano apo tria bgenoun leptoulia k pio adinama...

18/1/2009 8:42 μμ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την valantia στις 6/5/2010, 20:11, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;)   ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty2/11/2009, 21:13

Τα θηλυκά κουράζονται πολύ τόσο στην εγκυμοσύνη όσο και στο θηλασμό!
Αν θέλετε να ξαναζευγαρώσετε το θηλυκό σας πράξτε το μετά από έξι μήνες ώστε να προλάβει να ξεκουραστεί!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
kwnstant!na

kwnstant!na


Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Πάτρα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;)   ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty10/1/2010, 17:45

¨Εχω 2 κλουβιά. Το θυληκό γέννησε πριν περίπου 3,5 βδομάδες, αλλά το ξαναβάλαμε με το αρσενικό προχθές.
Τα είχαμε χωρίσει για περίπου 3 βδομάδες. Αφού κυοφορούν 2,5 μήνες περίπου, νομίζω πως θα είναι εντάξει... queen ¨Εχουμε ήδη βρει φίλους που θέλουν ινδικά χοιρίδια και ξέρουμε πως θα το φροντίζουν. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;)   ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty13/1/2010, 19:07

Είσαι σίγουρη ότι θα βρίσκετε πάντα φίλους που θα δέχονται να υιοθετήσουν τα μικρά;

Αν τελικά δε βρεθούν άτομα που θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον, είστε διατεθειμένοι να κρατήσετε όλα τα χοιριδιάκια εσείς;
Η λύση του pet shop δεν είναι λύση!! Τα περισσότερα pet shop κακομεταχειρίζονται τα ζώα!!

Αν έχετε μαζί θηλυκό και αρσενικό, θα βρίσκεστε συνεχώς με πάααρα πολλά μωρά!!

Υπολόγισε:
Το θηλυκό ανά δυόμιση μήνες θα γεννάει συνήθως από 2 μέχρι 4 χοιριδιάκια! Μπορεί όμως και οχτώ!!
Τα μωρά χοιριδιάκια θα κάνουν και αυτά με τη σειρά τους άλλα χοιριδιάκια λίγους μήνες αφότου γεννηθούν κ.οκ.!
Θα γεμίσει το σπίτι ινδικά χοιρίδια!!!

Πρέπει να χωρίσετε το αρσενικό απ' το θηλυκό!!!!
Διάβασε και τα πιο πάνω θέματα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
kwnstant!na

kwnstant!na


Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Πάτρα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;)   ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty13/1/2010, 20:20

ok. Αφού έχουμε 2 κλουβιά, θα βάλω το αρσενικό στο πιο μικρό.star 2 μωράκια γέννησε, και βγήκαν 1 αρσενικό, και 1 θυληκό.Laughing
Αν βάλω το πιο μεγάλο αρσενικό με τα μικρούλια, (αφού απογαλακτιστουν) μπορεί το ασενικό να ζευγαρώσει με την κόρη του ? (γιατί είναι πολύ μικρή ακόμα)
Και αν έχω τα χοιριδιάκια με τη μαμά τους, μπορεί το μικρό αρσενικό να ζευγαρώσει με τη μαμα του ??? No
Εάν βάλω πατέρα με γιό, και μαμά με κόρη θα είναι το καλύτερο ή μπορεί να τσακωθούν ??? Question pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;)   ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty13/1/2010, 20:34

Είσαι πολύ τυχερή που έκαναν ένα από το κάθε φύλο!!
Μπορείς να βάλεις τα αρσενικά μαζί στο ίδιο κλουβί (μπαμπά και γιο) και τα θηλυκά μαζί (μαμά και κόρη) στο άλλο κλουβί!
Σε καμία περίπτωση μη βάλεις μαζί αρσενικά με θηλυκά!!
Οι γονείς μπορεί να ζευγαρώσουν με τα μικρά τους και δεν πρέπει!!
Τα αρσενικά και τα θηλυκά μπορούν να ζευγαρώσουν περίπου από την ηλικία των 3 εβδομάδων!!!
Μπορείς να έχεις τα μωρά με τη μαμά τους μέχρι την ηλικία των έξι εβδομάδων! Μετά θα πρέπει να τα χωρίσεις!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την valantia στις 26/12/2010, 21:55, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
kwnstant!na

kwnstant!na


Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Πάτρα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;)   ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty13/1/2010, 20:38

Ουπς ! Είναι ήδη 1 μήνα .. Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;)   ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;) Empty13/1/2010, 20:45

Τα θηλυκά ωριμάζουν σεξουαλικά συνήθως στην τέταρτη εβδομάδα και τα αρσενικά απ' την τρίτη έως την πέμπτη εβδομάδα!! Λάθος μου πριν!!
Μπορείς να αφήσεις τα μικρά μαζί με τη μαμά τους άλλη μία εβδομάδα!

Επειδή υπάρχουν και εξαιρέσεις, κάποιοι προτείνουν να χωρίζονται τα ινδικά χοιρίδια διαφορετικού φύλου
απ' τους γονείς τους και τα αδερφάκια τους από την τέταρτη βδομάδα και όχι απ' την έκτη!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την valantia στις 26/12/2010, 21:56, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
ΑΠΦ (sotiriagk: Μωρά / Κάθε πότε και πόσα;)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Χτένισμα κάθε πότε;
» Κάθε πότε το κόψιμο νυχιών;
» Κάθε ποτέ πρέπει να δίνω λαχανικά και φρούτα;
» Πόσα χοιριδιάκια έχετε?? Γράψτε εδώ πόσα είναι, πως τα λένε και την ηλικία τους!
» Εγκυμοσύνη από πότε μέχρι πότε;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Αναπαραγωγή - Μη ζευγαρώνετε τα ινδικά χοιρίδια. :: Μωρά-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις