Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;)

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;)   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty19/9/2009, 19:57

Ανώνυμος είπε...
γεια σου βαλαντια!ειμαι η φαιη.σου ειχα ξαναγραψει για να μου πεις αν ηξερες κανεναν κτηνιατρο.δεν σου ειχα πει το ονομα μου πανω στο αγχος μου.συγνωμη...ο μπομπο μου εκανε διαρροια και ειχε μια μαυρη ατρυχη περιοχη.πεθανε το καημενο σημερα το πρωι κανωντας διαρκως διαρροια.ειμαι αποφασισμενη να παω στο pet shop και να φερθω παρα πολυ ασχημα για το πως τους συμπεριφερονται και τα παρασιτα που εχουν.γι' αυτο πρεπει να τα παιρνουμε απο ιδιωτη ε?επιτρεπεται 1,5 μηνων ψυχουλα να πεθανει?δεν προλαβα να το παω στους κτηνιατρους που μου ειπες.εχοντας ηδη παει σε 2.οταν μαζευα το κλουβι πανικοβληθηκα.κατι εντομα πηδουσαν απο δω και απο κει.αμα ειχε ψιλλους η αλλα παρασιτα,λες να κολλησαμε?γιατι εχω και μια αδερφη μικροτερη και φοβαμαι.παντως πηραμε φαρμακο για ψειρες.και λες να κολησουμε απο τις παρανυχιδες που κοβουμε.συγνωμη που ρωταω τετοια πραγματα.ειμαι πολυ στενοχωρημενη.αλλα πραγματικα με τη δουλεια που εχεις κανει σε εκτιμω και σε εμπιστευομαι παραπανω απο κτηνιατρο.

10/2/2009 7:45 μμ
valantia είπε...
Γεια σου Φαίη!
Μπορείς να επιλέγεις να φαίνεται το όνομά σου από την υποβολή σχολίου ως Όνομα/Διεύθυνση URL!

Λυπάμαι πολύ για τον μπόμπο! :-(
Δυστυχώς στα περισσότερα pet shop δεν προσέχουν τα ζωάκια όπως θα έπρεπε! Το καλύτερο είναι να παίρνουμε ζωάκια που χαρίζονται! Δεν πληρώνεις μία ψυχούλα και είναι πιθανότερο ο ιδιοκτήτης τους να τα είχε προσέξει καλύτερα!

Οι άνθρωποι δεν μπορούν να κολλήσουν παράσιτα ινδικών χοιριδίων! Μην ανυσηχείς!!

Σ'ευχαριστώ για τα καλά λόγια, αλλά και γω δεν ξέρω πόλλα! Μακάρι να γνώριζα περισσότερα και να βοηθούσα και περισσότερο!

11/2/2009 4:22 μμ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την valantia στις 21/4/2010, 00:37, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
Joan

Joan


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 08/10/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty9/10/2009, 23:30

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΙΝΔΙΚΟ ΧΟΙΡΙΔΙΟ Κ ΕΧΕΙ ΨΥΛΛΟΥΣ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?? ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΕ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ?? ΕΠΙΣΗΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΠΕΘΑΝΕΙ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΕ Κ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..Η ΜΗΠΩΣ ΚΟΛΛΗΣΩ Κ ΕΓΩ ΤΠΤ! ΠΑΝΤΩΣ ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΣΤΑ PET SHOP ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΡΟΣΕΚΤΟΙ...Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!! ΠΗΓΑ ΣΤΟ PET SHOP ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΛΙΖΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΨΥΛΛΟΥΣ...Κ Η ΑΠΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ..."ΒΑΛΕ ΦΑΡΜΑΚΟ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΨΥΛΛΟΥΣ..Η ΑΣ'ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΖΕΙ"!! ΕΛΕΟΣ!! ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ. HELP ME.. Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Joan

Joan


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 08/10/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ...   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty9/10/2009, 23:40

..ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΜΟΥ ΗΜΟΥΝ Κ ΛΙΓΑΚΙ ΑΓΕΝΗΣ...ΕΙΜΑΙ Η ΓΙΑΝΝΑ...Κ ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ FORUM!!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΟΟΟΟΛΟΥΣ!!Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;)   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty11/10/2009, 18:51

Καλωσήρθες! Να το χαίρεσαι το χοιριδιάκι σου! Θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις με κεφαλαία! Υπάρχει κανόνας!!

Τα παράσιτα των ινδικών χοιριδίων δεν μεταδίδονται στον άνθρωπο! Είσαι σίγουρη όμως ότι έχει ψύλλους;
Δεν είναι αυτό το μοναδικό παράσιτο των ινδικών χοιριδίων! Και τα παράσιτα δε φεύγουν χωρίς ειδική θεραπεία!
Καλύτερα να το πας σε κάποιον κτηνίατρο που να έχει γνώσεις πάνω στα ινδικά χοιρίδια! Μην του βάλεις μόνη κανένα φάρμακο!

Απ' ότι έψαξα και βρήκα στο internet, μόνο λειχήνα (ringworm) μπορείς να κολλήσεις! Διάβασε εδώ:
http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.guinealynx.info/fungus.html&ei=ZAjSSt-MNo-LsAa9u42PBA&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&ved=0CAcQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dguinealynx%2Bcontagious%26hl%3Del%26rlz%3D1T4GGLJ_enGR331GR281

http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.cavyinfo.com/html/emergency.html&ei=xQbFSonGI87__AapluiVCA&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&ved=0CAwQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dfemale%2Bguinea%2Bpig%2Bblood%26hl%3Del%26rlz%3D1T4GGLJ_enGR331GR281

Αν έχει λειχήνα, τότε πρέπει να το πιάνεις με γάντια ή να πλένεις τα χέρια σου μετά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
Joan

Joan


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 08/10/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;)   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty15/10/2009, 22:37

σορρυ για τα κεφαλαια! δεν το ηξερα! ακομα ψαχνω για κτηνιατρο κ δεν εχω βρει καποιον να γνωριζει εδω ελευσινα! δεν ξερω τι παρασιτα ειναι..παντως εχουν ενα χρωμα σαν μπεζ! πισω απο τα αυτια μολις παρατηρησα οτι λειπουν δυο τουφες! κ επισης το τριχωμα του δεν ειναι πολυ πυκνο. σιγα σιγα αραιωνει! η λειχηνα δεν καταλαβα τι ειναι γτ η μεταφραση στην σελιδα ηταν αυτοματη κ προφανως οχι κ πολυ καλη! παντως αν καταλαβα καλα θεραπευεται! ηδη του εβαλα απο μονη μου σκονη που μου προτειναν σε ενα πετ σοπ για παρασιτα σε πουλια! εκτος ολων αυτων..κανει συνεχεια τις ακαθαρσιες του εκει που κα8εται...κ λιωνουν πανω του! αυτο δεν ξερω αν εχει σχεση με ασ8ενεια με το μεγεθος του κλουβιου η κατι αλλο! παντως δεν εχει κα8ολου ενεργεια..απο την στιγμη που το πηρα! αν εχει λειχηνα κ εχω κολλησει κ εγω δεν το ξερω ακομα τι κανω? γτ τοσο καιρο το εχω πιασει με γυμνα χερια πολλες φορες χωρις να γνωριζω για κατι κολλητικο! εχω αρχισει να σκεφτομαι διαφορα. κ επειδη οπως γραφετε κ το βλεπω κ μονη μου σιγα σιγα...καποιοι κτηνιατροι δεν γνωριζουν απο αυτα τα ζωακια η γνωριζουν ελαχιστα..σκεφτομαι το ενδεχομενο...ο γιατρος να μου πει οτι εχει καποια αλλη ασθενεια απο αυτη που πραγματικα εχει!υπαρχει περιπτωση??? η αν σε περιπτωση εχω καταπιει καμια τριχα χωρις να το καταλαβω?? παντως σχετικα με μενα...θα ηταν καλο να παω σε εναν δερματολογο να ρωτησω μεχρι να βρω κ κτηνιατρο να μου πει τι ακριβως εχει?? κ ας μην ειμαι σιγουρη οτι εχω κολλησει κατι...απλα για προληπτικους λογους! thanks κ παλι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimel

dimel


Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2009
Τόπος : Κυκλάδες

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Φάρμακο για παράσιτα.   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty16/10/2009, 07:46

Εαν είστε σίγουροι ότι έχει παράσιτα υπάρχει η αμπούλα frondline για ινδικά χοιρίδια. Τη βάζετε πίσω απο τα αυτάκια του και το λαιμουδάκι. Κάνει δουλεία γιατί το έχω δοκιμάσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Joan

Joan


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 08/10/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: :(   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty17/10/2009, 16:00

Δυστυχώς το λιζακι μου πέθανε χθες.
Πήγα στο κλουβί του για να το πάρω να το κάνω μπάνιο και να ψάξω στις πληροφορίες για κτηνιάτρους ώστε να το πάω... αλλά....... Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κριμα   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty17/10/2009, 18:40

Απο pet shop το πηρες ? Απο τι πεθανε ? Πισω απο τα αυτακια τους δεν εχουν τριχες , ειναι φυσικο . Ηταν πολυ ομορφο μακρυτριχο κιολας . προτεινω να παρεις δυο την επομενη φορα και να προσεξεις πολυ απο που θα το παρεις και αν ειναι υγειες .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Joan

Joan


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 08/10/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: hi!   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty17/10/2009, 21:17

Ναι από pet shop! Δεν ξέρω από τι... παντως δεν νομίζω να πέθανε επειδή ήταν μόνο του! Σίγουρα κάτι είχε! Μία μέρα πριν πεθάνει έσκουζε το κακόμοιρο και δεν ήξερα τον λόγο! Έτσι σκέφτηκα ότι ίσως είναι ένας από τους θορύβους που κάνουν! Πως μπορω να προσέξω την στιγμή που θα το πάρω αν είναι υγιές; Γιατί σκέφτομαι να πάω να ξαναπάρω!! δεν μπορω να πάρω δυο όμως αυτή την στιγμή.. δυστυχώς! Από τα λεφτά και μόνο! Ήδη για φαγητό σπιτάκι κλουβί και τα βασικά έδωσα 60 ευρώ! Και δεν θα έλεγα ότι ήταν και ιδιαίτερα μεγάλο το κλουβί! : Ο κρίμα παντως.. το κακομοιρούλι! Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγορα ινδικου χοιριδιου   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty18/10/2009, 15:29

Καταρχην δεν επρεπε να παρεις απο πετ σοπ αλλα τεσπα . Στα πετ σοπ ειναι ολα αρρωστα ,μη απογαλακτισμενα, φοβισμενα και εχουν ολα πληγες και ψωρα . τα ινδικα χοιριδια δεν πεθαινουν απο μοναξια απλως ειναι καλο επειδη ειναι κοινωνικα ζωακια να μην ειναι μονα τους γιατι κλαινε , στενοχωριουνται,βαριουνται και γινονται αντικοινωνικα .Τους αρεσει πολυ να εχουν μια παρεουλα .δυστυχως αυτοι που τα πουλανε τα βλεπουν ως εμποριο και δεν τα προσεχουν καθολου και επειδη ειναι ευαισθητα πεθαινουν συνεχεια και πολυ ευκολα . Δεν ξερω τι ειχε το δικο σου αλλα σε συμβουλευω να παρεις δυο ιδιου φιλου , να ειναι ενεργητικα (οταν θα τα παρατηρεις στο κλουβι που θα τα εχουν στο πετ σοπ ) , να εχουν καθαρα ματια και μυτη , να τρωνε με ορεξη και να πινουν με ορεξη . Να μην αγοραζεις εξοπλισμο , τροφες κ.α αλλα απο αλυσιδα ή γνωστο πετ σοπ . Να βρεις καποιο μαγαζακι μικρο και καλο που θα σου αρεσει ο τροπος του ιδιωκτητη και θα σε βοηθησει να βρεις αυτο που ψαχνεις και θα ειναι ευγενικος ωστε να σου φερνει αυτα που θες να εχει καλες τιμες και να γινεται και γνωστοι .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
coolstefanos

coolstefanos


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2009
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;)   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty18/10/2009, 20:12

Καλησπέρα εγώ πρόκειται αυτήν την εβδομάδα να αποκτήσω ινδικό χοιρίδιο είναι ένα pet shop βρόμικο με αράχνες και τα πουλάνε με 35ε
ενώ βρήκα ένα άλλο που είναι καθαρό οι πωλητές τα χαϊδεύουν παίζουν μαζί τους και τα πουλάνε μόνο 20ε........
φυσικά θα αγοράσω από το καλό pet shop
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;)   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty18/10/2009, 21:03

Λυπάμαι πολύ για το χοιριδιάκι σου! Crying or Very sad
Αν ξαναπάρεις ινδικό χοιρίδιο, διάβασε πρώτα όσα περισσότερα μπορείς γι' αυτά τα ζωάκια ώστε να μη βρεθείς ξανά προ εκπλήξεως!
Αν διαβάσεις όλα τα θέματα στην κατηγορία Υγεία πιστεύω πως αυτό θα σε βοηθήσει να ξεχωρίζεις ένα υγιή από ένα μη υγιή χοιρίδιο!
Ακόμα πιστεύω πως θα σε βοηθήσει να καταλαβαίνεις πότε ένας κτηνίατρος έχει γνώσεις πάνω στα ινδικά χοιρίδια και πότε όχι!
Δυστυχώς πολλοί κτηνίατροι δηλώνουν στην Ελλάδα ότι γνωρίζουν από ινδικά χοιρίδια και τελικά γνωρίζουν μόνο ελάχιστοι!

Και για θεραπεία να εμπιστεύεστε τους κτηνιάτρους και όχι τους υπαλλήλους των pet shop! Αυτοί είναι ανίδεοι!
Λένε ότι να 'ναι για να πουλήσουν! Και μη δίνετε στα ζωάκια σας φάρμακα αν δεν τους τα έχει χορηγήσει κάποιος κτηνίατρος!!!

Δες και εδώ: https://indika-xoiridia.forumgreek.com/forum-f22/topic-t204.htm


Έχει επεξεργασθεί από τον/την valantia στις 6/11/2010, 16:50, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
????????
Επισκέπτης




ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κτηνιατρος   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty18/10/2009, 21:05

Για οποιαδηποτε πληροφορια σχετικα με την υγεια του ζωου σας μπορειτε να μου πειτε να σας πω κτηνιατρο που γνωριζει !
Στεφανε να μην παρεις ενα μονο , ειναι κριμα παρε δυο του ιδιου φιλου ! με μεγαλο κλουβι π.χ 1.20 χ 0.60 ή 1.00 χ 0.50 !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;)   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty18/10/2009, 21:14

Αν θες πρόσθεσε τα στοιχεία τους στην κατηγορία Κτηνίατροι! Έχεις προσθέσει μία κτηνίατρο, αλλά αν γνωρίζεις και άλλους... αναμένουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
????????
Επισκέπτης




ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κτηνιατρος   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty18/10/2009, 21:15

Αυτη ειναι αλλα μπορειτε να μου πειτε και εμενα να της πω , φιλη μου ειναι !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης

Γιάννης


Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονίκη

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;)   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty19/10/2009, 19:12

coolstefanos έγραψε:
είναι ένα pet shop βρόμικο με αράχνες και τα πουλάνε με 35ε
ενώ βρήκα ένα άλλο που είναι καθαρό οι πωλητές τα χαϊδεύουν παίζουν μαζί τους και τα πουλάνε μόνο 20ε...

Στέφανε, ποια είναι τα δύο μαγαζιά στα οποία αναφέρεσαι...;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://peristeriataxydromoi.forumgreek.com
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;)   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty20/10/2009, 00:34

Απάντηση μόνο με pm σ' αυτό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
coolstefanos

coolstefanos


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2009
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;)   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty22/10/2009, 14:09

Γιάννης έγραψε:
coolstefanos έγραψε:
είναι ένα pet shop βρόμικο με αράχνες και τα πουλάνε με 35ε
ενώ βρήκα ένα άλλο που είναι καθαρό οι πωλητές τα χαϊδεύουν παίζουν μαζί τους και τα πουλάνε μόνο 20ε...

Στέφανε, ποια είναι τα δύο μαγαζιά στα οποία αναφέρεσαι...;

γιατί ??? είναι στη Θεσσαλονίκη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης

Γιάννης


Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονίκη

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;)   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty22/10/2009, 21:28

Κι εγώ από Θεσσαλονίκη είμαι.

Ρωτάω για να επισκευτώ αυτό που ήταν καλό και να μην πάω στον άλλο που είναι άσχετος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://peristeriataxydromoi.forumgreek.com
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;)   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty22/10/2009, 22:47

Απάντηση μόνο με private message σ' αυτό (pm)! Έχουμε ξεφύγει απ' το θέμα και δεν επιτρέπονται οι διαφημίσεις ή οι δυσφημίσεις!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την valantia στις 3/11/2009, 13:37, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
coolstefanos

coolstefanos


Αριθμός μηνυμάτων : 82
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2009
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;)   ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;) Empty23/10/2009, 14:24

ok με πμ φίλε μου έχεις msn ή hotmail νa μιλήσουμε άμα έχεις στείλτο μου με πμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΠΦ (Φαίη: Υγεία / Κολλάνε τα παράσιτα;;)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΠΦ (Ανώνυμος: Υγεία / Διάρροια, παράσιτα, τραχύ τρίχωμα)
» ΑΠΦ (Αλέξανδρος: Υγεία / Θάνατος)
» ΑΠΦ (Ανώνυμος: Υγεία / Κουνούπια)
» ΑΠΦ (Ανώνυμος: Υγεία / Ευθανασία)
» ΑΠΦ (Βασίλης: Υγεία / Τριχόπτωση)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Υγεία - Αν κάτι σας ανησυχεί, αμέσως σε κτηνίατρο με γνώσεις από ινδικά χοιρίδια. :: Υγεία-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις