Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 ΑΠΦ (Βάσω: Συμβίωση αρσενικού με θηλυκό;)

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Βάσω: Συμβίωση αρσενικού με θηλυκό;)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΠΦ (Βάσω: Συμβίωση αρσενικού με θηλυκό;)    ΑΠΦ (Βάσω: Συμβίωση αρσενικού με θηλυκό;)  Empty29/9/2009, 19:00

Ανώνυμος είπε...
με λένε Βάσω αλλα δεν ήξερα πως μπορώ να βάλω το όνομα μ να φαίνεται....
Ωχ! ξέρεις τα έφεραν δώρο οι γονείς μ σε μένα κ στον αδερφό μ κ γι αυτό πήραν αρσενικό κ θηλυκό....τώρα τι θα κάνω? δεν θέλω να γυρίσω κανένα πίσω για να πάρω άλλο τ αντίθετου φύλου. Οπότε: να τους έχω ξεχωριστά κλουβιά ή θα νιώθουν μοναξιά? να απευθυνθώ σε κάποιο κτηνίατρο για στείρωση ή μπορεί να πάθει κάτι το ζωάκι μ? αλλά πάλι δεν θέλω να το ταλαιπωρήσω με πολλές γέννες ούτε κ να δώσω τα μωράκια τους σε άσυλο ζώων αφού δεν θα μπορώ να τα κρατήσω όλα! δεν ξέρω επίσης τι μέγεθος θα έχουν όταν ενηλικιωθούν. (είναι κοντότριχα με λείο τρίχωμα, απ ότι ξέρω λέγονται αγγλικά ινδικά χοιρίδια)

23/4/2009 1:06 μμ
Ανώνυμος είπε...
βασω το ονομα το βαζουν από το ΟΝΟΜΑ/ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ URL.

25/4/2009 8:34 μμ
valantia είπε...
Γεια σου Βάσω!

Το καλύτερο θα ήταν να σας είχαν πάρει δύο του ίδιου φύλου για να τα έχετε στο ίδιο κλουβί μαζί! Τώρα θα πρέπει να τα έχετε σε ξεχωριστά κλουβιά και θα νοιώθουν λιγάκι μοναξιά!

Μπορείτε να τα βγάζετε από το κλουβί για να παίζουν, αλλά πάντα υπό επίβλεψη και να τα χωρίζετε αν βλέπετε ότι πάνε να ζευγαρώσουν! Τα θυληκά έχουν οίστρο κάθε δύο εβδομάδες περίπου!

Όσο για τη στείρωση, μόνο κάποιος κτηνίατρος με πολύ μεγάλη εμπειρία στα ινδικά χοιρίδια θα μπορούσε να την αναλάβει! Είναι μία επικίνδυνη επέμβαση!

Τα ενήλικα ινδικά χοιρίδια φτάνουν τα 24 εκ. σε μάκρος!

28/4/2009 5:10 μμ
Βάσω είπε...
Σ' ευχαριστώ πολύ Βαλάντια για τις συμβουλές! τώρα τους αγόρασα ένα καινούριο κλουβί περίπου ένα μέτρο σε μήκος που τους αρέσει πολύ. Όταν μπήκαν μέσα για πρώτη φορά χοροπηδούσαν χαρούμενα κ φαίνεται πως το λάτρεψαν. σκέφτομαι να βάλω κάποιο διαχωριστικό στη μέση για να αποτρέψω το ζευγάρωμα χωρίς να τα κάνω να νιώθουν μοναξιά! :-)
φαίνεται πως τώρα μας έχουν συνηθίσει κιόλας αφού δεν τρέμουν όταν τα πιάνουμε κ τρώνε κ τα δυο απ το χέρι μας.

1/5/2009 9:24 μμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
ΑΠΦ (Βάσω: Συμβίωση αρσενικού με θηλυκό;)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΠΦ (Ανώνυμος: Συμβίωση / Έχω ένα αρσενικό! Να πάρω κι ένα θηλυκό;)
» ΑΠΦ (Ανώνυμος: Συμβίωση/ Συμβίωση αρσενικών με διαφορά ηλικίας;)
» ΑΠΦ (Γιώργος: Συμβίωση/ Συμβίωση χωρίς σταδιακή γνωριμία;)
» ΑΠΦ (sotiriagk: Συμβίωση / Έχει σημασία η ράτσα στη συμβίωση;)
» επιτίθεται το ένα θηλυκό στο άλλο θηλυκό γιατί το ζηλεύει;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Συμβίωση-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις