Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 ΑΠΦ (eleftheria: Ζητούνται / Με κούριερ;)

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (eleftheria: Ζητούνται / Με κούριερ;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΠΦ (eleftheria: Ζητούνται / Με κούριερ;)   ΑΠΦ (eleftheria: Ζητούνται / Με κούριερ;) Empty6/10/2009, 20:18

valantia είπε...
To σχόλιο του Επισκέπτη στις 27/12/2008 11:47 πμ διαγράφτηκε γαιτί δεν πληρούσε τους κανόνες συγγραφής!

eleftheria είπε...
γεια σου,ειμαι η ελευθερια,ενδιαφερομαι γατην θηλυκια.το μονο προβλημα ειναι οτι εγω μενω κρητη.γινεται να σταλει ζωο με κουριερ? λιγο χαζη ερωτηση αλλα πραγματικα δεν ξερω

15/1/2009 8:22 μμ
valantia είπε...
Γεια! Καλωσήρθες!

Ένα ζώο, είναι ένα ζώο!!!!!!
Δεν είναι πράγμα για να μπαίνει σε κουτί και να ταχυδρομείται!!!!!!

Και πως ακριβώς να βάλει κάποιος ένα ζώο σε κουτί κούριερ;

Ακόμα και αν κάποιος δεχόταν να σου στείλει ζώο με κούριερ, σκέψου ότι αυτή η διαδικασία θα άγχωνε υπερβολικά πολύ το ζωάκι!!!!!!

Μπορεί να μην άντεχε αυτό το ταξίδι!

Θα ήθελες να ρισκάρεις τη ζωούλα του;

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τις εταιρείες κούριερ, αλλά αν επιτρέπεται το θεωρώ απαράδεκτο να γίνεται!

Ένα ζώο δεν μπορεί να ταξιδέψει μόνο του σε κουτί! Σε τι κουτί θα είναι; Θα μπορεί να αναπνεύσει; θά μπορεί να φάει; Θα μπορεί να κάνει τις ανάγκες του; Θα το προσέχει κανείς; Θα ξέρει κανείς το περιεχόμενο του κουτιού; Ή θα είναι σε κλουβί; Αν οι υπάλληλοι έχουν αλλεργία στο τρίχωμά του; Αν υπάρξει ένα απαγορευτικό και δεν μπορέσει να φύγει το πλοίο, τότε τι θα γίνει; Και τόσα άλλα!

Δεν πρέπει τα ζώα να στέλνονται με κούριερ! Αυτή είναι η άποψή μου!

Συγνώμη για το ύφος της απάντησης, αν φάνηκε κάπως επιθετικό, αλλά ελπίζω να καταλαβαίνεις!

15/1/2009 11:25 μμ
eleftheria είπε...
γεια σου βαλαντια,εχεις δικιο,ομως σκεφτηκα μηπως ειχε καποια ειδικη υπηρεσια η κουριερ για ζωα,δηλαδη σε ειδικο πακετο που να μην κυνδινευει το ζωο.η ερωτηση μου ηταν οντως χαζη.......

16/1/2009 6:29 μμ
valantia είπε...
Δεν ήταν χαζή!

16/1/2009 7:11 μμ
Επισκέπτης είπε...
loipon courier p na ta metaferei iparxei ka8os kai pet taxi .to kostos einai megalo
18/1/2009 8:58 μμ

valantia είπε...
Μέρος του σχολίου του Επισκέπτη στις 18/1/2009 8:58 μμ διαγράφτηκε γιατί δεν πληρούσε τους κανόνες συγγραφής!

eleftheria είπε...
εχεις δικιο,το συζητησαμε και με την valantia.ναι μαλλον θα παρω απο pet shop αν δεν γεννησει η αρχοντουλα μου....εξαλλου ειναι χαζο να ταλαιπωρησουμε τοσο ενα ζωο απο την στιγμη που μπορω να παρω ενα απο μαγαζι κα να το γλιτωσω και απο την δυστυχια του,δηλαδη να το απομακρυνω απο τις αθλιες συνθηκες των pet shop.

22/1/2009 12:12 πμ
valantia είπε...
Η μία άποψη είναι ότι πέρνοντας ένα ζωάκι από Pet Shop το απομακρύνεις από τις άθλιες συνθήκες διαβίωσής του εκεί!

Η άλλη άποψη είναι ότι πέρνοντας ένα ζωάκι από Pet Shop, συμβάλλεις να συνεχίσει το εμπόριο των ζώων σε αυτές τις άθλιες συνθήκες!

Αλλά αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα!

22/1/2009 5:12 μμ
eleftheria είπε...
ακριβως...συμφωνω μαζι σου,ομως για ζωακια οπως τα ινδικα χοιριδια αν δεν υπηρχαν τα pet shop δεν θα μπορουσαμε να τα αποκτησουμε,βεβαια ισως να ηταν καλυτερο για να μην τυρανουνται απο τους ανρωπους....

22/1/2009 11:54 μμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
ΑΠΦ (eleftheria: Ζητούνται / Με κούριερ;)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΠΦ (sc: Ζητούνται / 1)
» ζητούνται ι.χ.
» ΑΠΦ (leonidas: Ζητούνται / 2)
» ΑΠΦ (Mixalhs: Ζητούνται / 1)
» ΑΠΦ (luciferisinsideus: Ζητούνται / 1)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Χαρίζονται / Ζητούνται / Φιλοξενούνται - Απαγορεύονται οι αγγελίες πώλησης ινδικών χοιριδίων. :: Ζητούνται-
Μετάβαση σε:  
phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις