Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό?

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
natasa




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2009
Ηλικία : 34

Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό?   Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό? Empty18/10/2009, 16:25

πριν 3 με 4 μερες το ινδικο μου χοιριδιο αρχισε να φτερνιζεται.Ειχε λιγο κρυο μεσα στο σπιτι.Οταν το αντιληφθηκα αναψα καλοριφερ και γενικα το κρατουσα οσο ζεστο γινεται...εχει συνελθει λιγακι αλλα οχι τελειως...χρειαζεται κτηνιατρο ή να περιμενω λιγο ακομα???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marilena

marilena


Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 19/09/2009
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό?   Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό? Empty18/10/2009, 18:05

γεια.αν παρατηρεις μονο ενα φτερνισμα σου προτεινω να περιμενεισ λιγο ακομα. μηπωσ το φτερνισμα προερχεται απο τα ροκανιδια το σανο η κατι αλλο;αν βλεπεισ κι αλλο συμπτωμα οπως τρεξιμο μητης, διαροια η κατι αλλο καλυτερα να πας σε κτηνιατρο.του ευχομαι περαστικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό?   Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό? Empty18/10/2009, 20:14

Αν το είχες σε σημείο με ρεύματα αέρα μέσα στο σπίτι μπορεί να κρύωσε και να έπαθε πνευμονία! Sad
Αν πάλι άλλαξες την επίστρωσή του ή την τροφή του, μπορεί να έχει αλλεργία στην καινούρια τροφή ή στην καινούρια επίστρωση! Sad
Δοκίμασε να αλλάξεις επίστρωση ή τροφή!
Πόσο συχνά φτερνίζεται; Συνέχεια ή περίπου 3 - 4 φορές την ημέρα; Αν το φτέρνισμα είναι συχνό και επιμένει και να το πας σε κτηνίατρο!
Εύχομαι περαστικά και να μην είναι κάτι ανησυχητικό! Πες μας νεότερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
natasa




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2009
Ηλικία : 34

Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό?   Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό? Empty18/10/2009, 20:51

επιστρωση του αλλαξα πριν απο κανεναν μηνα οποτε λογικα δεν ειναι απο αυτο γιατι φτερνιζεται εδς και 3 μερες.απο τοτε που αρχισα να του εχω ζεστουλα μεσα στο σπιτι εχει συνελθει λιγακι..αλλα δυστυχως οχι τελειως..αν περιμενω κανα 2 μερες ακομα λετε να του κανω ζημια?δεν ξερω τι να κανω.την τελευταια φορα ποθ την πηγα στον γιατρο φοβηθηκε παρα πολυ και μετα που εκανε"μουτρα". Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό?   Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό? Empty18/10/2009, 21:21

Δεν απάντησες πόσο συχνά φτερνίζεται! Πάνω από τρεις - τέσσερις φορές την ημέρα; Αν ναι, να το πας σε κτηνίατρο το συντομότερο δυνατό! Μπορεί να έχει πνευμονία! Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
Το χοιριδιάκι μου φτερνίζεται. Είναι σοβαρό?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Είναι το πριονίδι τοξικό;
» Ξύνεται, έχει πληγή και φτερνίζεται
» Το χοιριδιάκι μου
» Μεταφορά - Ταξίδι με ινδικό χοιρίδιο.
» Ζητάω χοιριδιάκι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Υγεία - Αν κάτι σας ανησυχεί, αμέσως σε κτηνίατρο με γνώσεις από ινδικά χοιρίδια. :: Υγεία-
Μετάβαση σε:  
Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις