Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 2 θηλυκά ινδικά χοιριδιάκια και 1 αρσενικό?

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Mimi

Mimi


Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Ρόδος

2 θηλυκά ινδικά χοιριδιάκια και 1 αρσενικό? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 2 θηλυκά ινδικά χοιριδιάκια και 1 αρσενικό?   2 θηλυκά ινδικά χοιριδιάκια και 1 αρσενικό? Empty19/12/2009, 23:48

Γεια σας, λοιπόν είχα 2 θυληκά ινδικά χοιριδιάκια και σήμερα ο πατέρας μου, μου έκανε δωρο ακόμα ένα αρσενικό, φυσικα τα έχω σε διαφορετικό κλουβι αλλα διπλα διπλα και οταν τα βγαζω εξω απο το κλουβι ειναι μαζι αλλα υπο την επιτηρηση μου, αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν πρεπει να αγοράσω ακομα ενα αρσενικο η οχι? Ετσι ωστε να μην ειναι μονος του και ο μικρουλης στο κλουβι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

2 θηλυκά ινδικά χοιριδιάκια και 1 αρσενικό? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2 θηλυκά ινδικά χοιριδιάκια και 1 αρσενικό?   2 θηλυκά ινδικά χοιριδιάκια και 1 αρσενικό? Empty20/12/2009, 20:13

Να το χαίρεσαι και το αρσενικό χοιριδιάκι!

Αλλά γιατί αρσενικό; Το καλύτερο θα ήταν να έπαιρνες ακόμα ένα θηλυκό και να τα είχες όλα σ' ένα μεγάλο κλουβί!

Τώρα κανονικά θα έπρεπε να πάρεις ακόμα ένα αρσενικό για να κάνει παρέα στο άλλο! Αλλά αυτό είναι ρίσκο!
Η παρουσία και η μυρωδιά των θηλυκών μπορεί να κάνει τα αρσενικά να τσακώνονται και να μη συμβιώσουν αρμονικά!
Αν τσακώνονται πολύ θα πρέπει να τα χωρίσεις και να καταλήξεις με τρία κλουβιά και δύο αρσενικά μόνα! Sad
Το κάθε χοιριδιάκι όμως έχει τη δική του προσωπικότητα! Επομένως δε μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τις αντιδράσεις τους!

Μία άλλη λύση θα ήταν να στειρώσεις το αρσενικό και να το βάλεις μαζί με τα θηλυκά, αλλά αυτό είναι πολύ επικίνδυνο!

Διάβασε και από εδώ:
http://www.cavyspirit.com/sociallife.htm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
Mimi

Mimi


Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Ρόδος

2 θηλυκά ινδικά χοιριδιάκια και 1 αρσενικό? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 2 θηλυκά ινδικά χοιριδιάκια και 1 αρσενικό?   2 θηλυκά ινδικά χοιριδιάκια και 1 αρσενικό? Empty21/12/2009, 01:53

Αρσενίκο γιατι δεν το διαλεξα εγω ηταν δωρο, μαλλον θα παρω ακομα ενα και αν τσακωνονται βλεπουμε... Ευχαριστω για τις συμβουλες Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
2 θηλυκά ινδικά χοιριδιάκια και 1 αρσενικό?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Χαρίζονται 2 θηλυκά χοιριδιάκια αβησσυνίας
» Ψάχνω να υιοθετήσω δύο μικρά θηλυκά χοιριδιάκια (αδελφάκια ακόμα καλύτερα)
» τα ινδικά μας χοιριδιάκια...
» 2 ινδικά χοιριδιάκια
» θηλυκά ινδικά χοιρίδια για υιοθεσία

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Συμβίωση-
Μετάβαση σε:  
Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις