Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια;

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xaris

xaris


Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2009
Ηλικία : 43
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια;   Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια; Empty21/12/2009, 15:05

γεια σας κ παλι....Smile. μολις πηρα στην elby παρεουλα και για αρχη τα πανε πολυ καλα.... Παρατειρω ομως κατι.. ενω τους εχω 2 σπιτακια για να εχει το καθενα το δικο του αυτα πανε και καθονται στο ενα σπιτι και νιωθα σαν να στριμωχνονται λιγακι.... Τι μπορω να κανω??? να τους φτιαξω ενα μεγαλυτερο σπιτακι η να τα αφησω ετσι και θα μαθει το καθενα να εχει το δικο του??? Και μια μικρη σημειωση! τα σπιτακια τα εχω το ενα απεναντι απο το αλλο για να βλεπονται.... Μηπως το διπλα διπλα ειναι καλυτερο???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xaris

xaris


Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2009
Ηλικία : 43
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δύο θηλυκά   Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια; Empty22/12/2009, 10:36

καλημερα κι απο μενα..... χθες πηρα παρεα στην elbie ενα αλλο χοιριδιακι κι αυτο γεννουσ θυληκου.... Για την ωρα τα πανε μια χαρα....αλλα ειναι καποιες στιγμες που νομιζω πως κανουν σαν να τσακωνονται..... δλδ το ενα σα να δαγκωνει το αλλο η να προσπα8ει να ανεβει στην πλατουλα του.. Δεν ξερω βεβαια αν αυτο το κανουν επειδη παιζουν η δε τα πανε καλα....! Τους εχω 2 σπιτακια αν και μερικες φορες τα βλεπω να καθονται μαζι στο ενα!!!! λετε να τα χωρισω?? να τους βγαλω τα σπιτακια?? η να τα αφησω ετσι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NadiaV

NadiaV


Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Athina Agios Dimitrios

Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια;   Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια; Empty23/12/2009, 01:45

όταν είχα και εγώ δύο ή όταν βάζω τον Breeze με τον Ruby του αγοριού μου, έτσι κάνουν. Δεν είναι τίποτα. Αφού δεν έχουν τραυματισμό ή τπτ, είναι σαν στιγμιαίες διαφωνίες αλλά αν τα χωρίσεις θα στεναχωρηθούν πολύ θα το δεις. Φαίνεται αν πάνε να ξεφύγουν τα πράγματα, μην ανησυχείς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια;   Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια; Empty23/12/2009, 02:04

Αν δεν γνωρίζονταν από πριν, έπρεπε να γνωρίσεις σταδιακά το ένα στο άλλο σε κάποιο ουδέτερο μέρος και
μετά να τα έβαζες μαζί στο ίδιο κλουβί! Τέσπα!
Παρατήρησέ τα τις πρώτες μέρες!

Όσο για τα σπιτάκια, ακόμα είναι στη φάση εξερεύνησης του κλουβιού! Θα διαλέξουν και σπίτι!
Μη βγάλεις ακόμα τα σπιτάκια!!! Βοηθάνε στην ομαλότερη προσαρμογή τους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
xaris

xaris


Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2009
Ηλικία : 43
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια;   Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια; Empty23/12/2009, 02:09

Τα πηρα με διαφορα 2 ημερων απο το ιδιο pet shop! πιο πριν ηταν μαλιστα στο ιδιο κλουβι.... Αρα πιστευω πως γνωριζονταν μεταξυ τους!!! Very Happy

Οσο για το χωρισμο...κ εγω δε θελω με τιποτα να το κανω αυτο.....Οταν ειναι μια χαρα φενεται οτι περνανε ομορφα και μαλιστα βγαζουν πολλες φορες και τον ηχο του ενθουσιασμου... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δύο θηλυκά - δύο σπιτάκια;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Δύο θηλυκά που τσακώνονται
» 2 θηλυκά ινδικά χοιριδιάκια και 1 αρσενικό?
» δύο αρσενικά ή δύο θηλυκά;
» Φύλο και θηλές
» Γεια! Ζητώ 2 θηλυκά!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Συμβίωση-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις