Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Τα δικά μου ινδικά χοιρίδια

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rania




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 15/01/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Τα δικά μου ινδικά χοιρίδια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τα δικά μου ινδικά χοιρίδια   Τα δικά μου ινδικά χοιρίδια Empty15/1/2010, 21:12

Ο Λούμπυ, ο αρσενικός της παρέας, περίπου 1,5 ετών
Τα δικά μου ινδικά χοιρίδια Dsc02452vw.th

και η Λαϊλα, η θηλυκιά μου, περιπου 5-6 μηνών
Τα δικά μου ινδικά χοιρίδια 0022lw.th

Στην αρχή αγόρασα το Λούμπυ για μένα οταν εμενα ακόμα στο πατρικό μου. Σύντομα όμως μετακόμισα αλλα η μαμά μου δεν με αφήνε να τον παρω στο δικό μου σπίτι ... Sad Εκανα μια προσπαθεια να τον παρω και ετυχε να λειψω ενα Σ/Κ εκτός και της τον πήγα και δεν μου τον ξαναεδωσε!!! Το θελει λεει εκείνη το παιδί Shocked να το εχει σπίτι ... Very Happy Λίγο πριν τα Χριστουγεννα αγόρασα τη Λαϊλα με σκοπό να τα ζευγαρώσω μπας και πάρω και εγω κανενα σπίτι μου! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Τα δικά μου ινδικά χοιρίδια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα δικά μου ινδικά χοιρίδια   Τα δικά μου ινδικά χοιρίδια Empty17/1/2010, 00:50

Να τα χαίρεστε! Είναι και τα δύο κουκλιά! Η Λάϊλα δεν είναι μαζί σου τώρα;

Δύο παρατηρησούλες:

1) Ο πάτος-σχάρα δεν ενδεικνύεται για τα κλουβιά των ινδικών χοιριδίων!!
Τα ινδικά χοιρίδια δεν μπορούν να περπατήσουν και να τρέξουν άνετα πάνω στον πάτο-σχάρα!!
Τα ινδικά χοιρίδια μπορεί να χτυπήσουν τα ποδαράκια τους εκεί πάνω!!
Please βγάλε τη σχάρα!!! Το λυπάμαι το καημενάκι!

2) Τα ινδικά χοιρίδια είναι κοινωνικά ζώα!! Είναι προτιμότερο να έχεις δύο ή και περισσότερα του ίδιου φύλου μαζί σ' ένα μεγάλο κλουβί!!

Αν ζευγαρώσεις τον Λούμπυ και τη Λάϊλα, να ξέρεις ότι κατά τη διάρκεια της γέννας η πιθανότητα να πεθάνει η Λάϊλα και τα μικρά της είναι μεγάλη!! Μπορείς να πάρεις αυτό το ρίσκο;; Η πιθανότητα να πεθάνει αυτή και τα μικρά της αυξάνεται αν η Λάϊλα έιναι μικρότερη των έξι μηνών ή μεγαλύτερη των 8 μηνών και δεν έχει ξαναζευγαρώσει με αρσενικό! Αν τελικά ζήσει και η μάνα και τα μωρά, είσαι διατεθειμένη να τα κρατήσεις όλα;; Αν όχι, έχεις ήδη βρει ανθρώπους που θα ενδιαφέρονταν να τα υιοθετήσουν;; Γνωρίζεις γενικά πράγματα για την αναπαραγωγή των ινδικών χοιριδίων;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
Νyxtiko

Νyxtiko


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2009
Ηλικία : 33
Τόπος : Θεσσαλονίκη-Καβάλα

Τα δικά μου ινδικά χοιρίδια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα δικά μου ινδικά χοιρίδια   Τα δικά μου ινδικά χοιρίδια Empty17/1/2010, 20:49

Ο Λουμπι ειναι τελειοοος!!! What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τα δικά μου ινδικά χοιρίδια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» τι λαχανικά τρώνε τα δικά σας χοιρίδια;
» O akis-loucifer χαρίζει 16 ινδικά χοιρίδια (και αβησσυνίας)
» Πρέπει να χωρίσω τα δυο αρσενικά αν έχουν διαμάχες;
» ο νασούλης μου
» Τα ινδικά χοιρίδιά μου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Φωτογραφίες / Βίντεο - Παρουσιάστε τα ινδικά χοιρίδια και τα κλουβιά σας. :: Φωτογραφίες-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις