Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!

Μοιραστείτε | 

Κάνει να τρώνε λαχανικά τα μικρά χοιριδιάκια;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
julia

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2010
Τόπος : Αλιμος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάνει να τρώνε λαχανικά τα μικρά χοιριδιάκια;   29/1/2010, 04:10

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας !!

εντάξει τελικά άρχισε να πίνει νεράκι... αρχικά του βάλαμε το μπουκαλάκι με το χέρι μπροστά του και ήπιε το καλό μου !! και μετά το ξανακρέμασα στο κλουβάκι και μια χαρά..

όσο για το ταξίδι θα το αφήσω σπίτι και θα το φροντίζει η μάνα μου, δύσκολευομαι να το αποχωριστώ όμως!
άλλα καλύτερα για το καλό του..

και κατι τελευταίο για τα λαχανικά..
η κοπέλα απο το pet shop είπε να μη τον ταισουμε λαχανικά.. μήπως επειδη ειναι πολυ μικρό ακόμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@elvis@

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2010
Τόπος : Ρόδος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάνει να τρώνε λαχανικά τα μικρά χοιριδιάκια;   29/1/2010, 12:14

Η απλα για να σου πουλησει βιταμινη c.. Smile
Καλο ειναι οταν δεν εχει μαθει να τρωει λαχανικα να ξεκινησεις με μια μικρη ποσοτητα απο κατι "light" σε πιθανοτητα να τον ενοχλησει στο στομαχακι του πχ εγω ξεκινησα με πιπερια.Και μετα σιγα σιγα να την αυξησεις και σε ποσοτητα αλλα και σε ποικιλια.ΔΙαβασε την ενοτητα "τροφες" εχει παρα πολλες χρησιμες πληροφοριες για το τι κανει και δεν κανει να φαει απο λαχανικα και φρουτα και ποσο.Ο δικος μου τρελενεται για πιπεριες,μηλο, κουνουπιδι,καροτα και ζωχους!!!!
julia

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2010
Τόπος : Αλιμος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάνει να τρώνε λαχανικά τα μικρά χοιριδιάκια;   29/1/2010, 12:51

οκ διαβασα μερικα και θα το ψαξω περισσοτερο και θα ξεκινησω σιγα σιγα οπως μου ειπες..

δεν μου πουλησε βιταμινες παντως..ισα ισα που την ρωτησα εγω αμα χρειαζεται να αγορασω κατι αλλο και μου ειπε οχι ακομα!

προς το παρων μασουλαειι ολη την ωρα το σανο του και την ξηρη τροφουλα του !
valantia
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάνει να τρώνε λαχανικά τα μικρά χοιριδιάκια;   1/2/2010, 23:48

Μη φοβάσαι να του δώσεις λαχανικά! Μια χαρά κάνει να τα φάει!
Τα ινδικά χοιρίδια γεννιούνται πλήρως ανεπτυγμένα και κάνει να φάνε ότι και τα μεγαλύτερα σε μικρότερη όμως ποσότητα.
Οι υπάλληλοι των Pet Shop λένε πως δεν κάνει για να πουλάνε περισσότερη ξηρά τροφή!

Μην εμπιστεύεστε τους υπαλλήλους των Pet Shop για πληροφορίες! Είναι σκέτη παραπληροφόρηση!

http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com

Κάνει να τρώνε λαχανικά τα μικρά χοιριδιάκια;
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Τροφές-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | © phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Δημιουργήστε το δικό σας μπλογκ