Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
catherine

catherine


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty13/4/2010, 16:50

Γεια σας. Είμαι καινούργια στο φόρουμ και περιμένουμε γεννητούρια... Όπως συνήθως στο pet shop μας είπαν ότι ήταν δύο αρσενικά και μας προέκυψε ζευγάρι... Τώρα περιμένω να γεννήσει η θηλυκιά και να δούμε τι θα κάνουμε τα μικρά. Όποιος ενδιαφέρεται για να του χαρίσουμε, να επικοινωνήσει μαζί μου. Όποιος θέλει να μου δώσει συμβουλές και κουράγιο για τη γέννα, (έχω λίγο άγχος) ειναι ευπρόσδεκτος. Έχω εμπειρία από γέννες σε γάτες και σκύλους και έχω μια ιδέα πως είναι...αλλά πάντα μια γέννα είναι δύσκολη υπόθεση....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty14/4/2010, 22:05

Διόρθωσα το μήνυμα! Απαγορεύονται τα κεφαλαία! Διάβασε τους κανόνες συγγραφής!
Μηνύματα που δεν υπακούουν στους κανόνες συγγραφής, θα διαγράφονται!

Πρέπει να χωρίσεις το αρσενικό απ' το θηλυκό ινδικό χοιρίδιο!
Διάβασε από εδώ γιατί δεν πρέπει να ζευγαρώνεις τα ζωάκια σου:
https://indika-xoiridia.forumgreek.com/forum-f1/topic-t553.htm

Στη γέννα θα αναλάβει τα πάντα το θηλυκό!
Τα μωρά θα πρέπει να μείνουν μαζί με τη μαμά τους για τουλάχιστον 4 εβδομάδες
και όχι περισσότερο από 6 εβδομάδες αν είναι διαφορετικού φύλου!

Δεν επιτρέπονται απορίες σ' αυτήν την κατηγορία!
Διάβασε όλα τα θέματα της κατηγορίας Αναπαραγωγή και αν έχεις κάποια απορία, γράψε εκεί!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά στη γέννα και να βρεις γρήγορα καλές οικογένειες για τα μωράκια!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
catherine

catherine


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty15/4/2010, 10:29

Βαλάντια, σ'ευχαριστω.

θα σας κρατησω ενημερους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty18/4/2010, 14:00

** εγώ θα σου πρότεινα να δώσεις το αρσενικό ή το θυληκό (τα μέγαλα) ,ώστε να κρατήσεις μετά μάνα και κόρη ή πατέρα και γιο και να μην έχεις άλλα γεννητούρια .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
catherine

catherine


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty18/4/2010, 19:30

Αυτο ακριβως σκεφτομαι αλλα θα πρεπει να βρεθει καποιος να παρει τον μπαμπα. Σκεφτομαι να κρατησω τη μαμα με ενα η δυο θηλυκα. θα δουμε αναλογως και τι θα γεννηθουν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
catherine

catherine


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty19/4/2010, 10:03

Γεννησαμε!!!!!!!!!!!

Το Σαββατοκυριακο έλειπα και λογικα Σαββατο πρωι ή Κυριακή πρεπει να γεννηθηκαν. Σημερα το πρωι που τα ειδα ηταν τρια υγειεστατα χνουδωτα μπεζ-ασπρα χοιριδιακια που ετρεξαν να κρυφτουν μολις σηκωσα το σπιτακι τους. Μετεφερα τον αρσενικο στο αλλο κλουβι και ειναι μια χαρα!!! Θα βαλω φωτογραφιες με την πρωτη ευκαιρια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty19/4/2010, 13:33

Συγχαρητήρια!!! Very Happy
Εύχομαι να πάνε γρήγορα σε καλά χέρια!
Διάβασες τα θέματα της κατηγορίας Αναπαραγωγή ε; Αν όχι, διάβασέ τα!

Μία άλλη λύση αν θέλεις να κρατήσεις και αρσενικό και θηλυκό είναι να στειρώσεις το ένα απ' τα δύο!
Αλλά μία επέμβαση είναι πάντα μία επέμβαση και εμπεριέχει ρίσκο για τη ζωή του ζώου και ταλαιπωρία!
Δεν ξέρω αν υπάρχουν κτηνίατροι στην Ελλάδα που να αναλαμβάνουν με επιτυχία στειρώσεις ινδικών χοιριδίων!
Μία φορά είχα ρωτήσει έναν κτηνίατρο και μου είχε πει ότι φοβάται να αναλάβει τέτοια επέμβαση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
catherine

catherine


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty20/4/2010, 10:16

Ναι η αληθεια ειναι οτι ρωτησα για στειρωση την κτηνιατρο που ειχες προτεινει στην Ηλιουπολη και μου ειπε οτι γινεται μεν αλλα λογω του οτι το ζωο ειναι μικρο η αναισθησια ειναι επικινδυνη και απο αυτο πεθαινουν οχι τοσο η εγχειρηση. Και βεβαια επειδη δεν εχουν μεγαλη διαρκεια ζωης πρεπει να το σκεφτεις αν αξιζει τελικα. Μαλλον θα κοιταξω να τον δωσω και να κρατησω τη θηλυκια με θηλυκα μικρα αν υπαρχουν.... Σε δυο βδομαδες θα ξερω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mardouk




Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty20/4/2010, 23:59

Μαλιστα.. Δηλαδη αυτο που δινεις εσυ ειναι μονο το αρσενικο ετσι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
catherine

catherine


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty21/4/2010, 10:39

Γεια σου,

Σκεφτομαι να κρατησω την θηλυκια με ενα η δυο μικρα θηλυκα αν υπαρξουν. Εσυ εχεις ηδη χοιριδια η θελεις ν'αποκτησεις για πρωτη φορα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mardouk




Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty21/4/2010, 11:19

Καλησπερα και απο εμενα,

Εγω είχα παλαιότερα hamster.

Τωρα εχω ενα χοιριδιακι ενός χρόνου και θα με ενδιέφερε να πάρω ενα ακομα.

Το δικό μου ειναι αρσενικό για αυτο σε ρώτησα, εαν δω οτι δεν θα τα πανε καλα στο ιδιο κλουβι (το οποιο ειναι αρκετα μεγάλο 0,70 τ.μ+ ) υπάρχει και δευτερο κλουβακι οπου θα μπορουσα να βαλω τον δικο σου.


Εγω ειμαι απο θεσσ/νικη και εχω αυτοκίνητο οπότε εαν εισαι σχετικα κοντα μπορω να έρθω.



Υ.Γ το πλήκτρο για τους τόνους οποτε θυμάται δουλευεί!. Οποτε συγνώμη για αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NadiaV

NadiaV


Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Athina Agios Dimitrios

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty21/4/2010, 13:13

Πάντως παιδιά αν τα συμφωνήσετε τελικά, μην ανησυχείς που είσαι Θεσσαλονίκη. Ανεβοκατεβαίνω εγώ Αθήνα-Θεσσαλονίκη μια φορά τον μήνα, συχνά με το χοιριδιάκι μου κιόλας. Βρείτε τα εσείς, αφού γίνει η γέννα και δούμε αγοράκια κοριτσάκια.. Και η μεταφορά είναι το λιγότερο! Άντε να δούμε.... alien
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mardouk




Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty21/4/2010, 13:45

Σε ευχαριστω φιλε μου για την προσφορά σου αυτήν εαν είναι να γινει κάτι θα τα πούμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NadiaV

NadiaV


Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Athina Agios Dimitrios

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty21/4/2010, 13:53

Καλέ κοριτσάκι είμαι drunken Νάντια με λένε Razz μουχαχα χαρά μου 🤡
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mardouk




Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty21/4/2010, 14:10

Ουυυυυυπς σορρυ αλλα δεν είδα καθόλου το όνομα Embarassed


Να μας απάντησει και η catherine να δουμε τι θα γίνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty21/4/2010, 21:46

Δεν κατάλαβα καλά;;
Η γέννα έγινε!! Όχι;; Τώρα περιμένουμε την αναγνώριση του φύλου των μικρών!! ε;;

Και να διευκρινίσω ότι δε γνωρίζω αν οι κτηνίατροι που έχουν αναφερθεί στο forum
έχουν όντως γνώσεις από ινδικά χοιρίδια!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
catherine

catherine


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty4/5/2010, 16:30

Γεια σου mardouk,

Τελικα ολα ειναι αρσενικα, οποτε ενα μικρο μου περισσευει. Αν ενδιαφερεσαι ακομα θα κλεισουν τρεις εβδομαδες το ΣΚ και μετα μπορω να τα δωσω. Ηδη δυο εχουν βρει "γονεις" και ο αρσενικος μπαμπας επισης. Εγω θα κρατησω την θηλυκια και περιμενω μια γεννα μηπως και ειμαι τυχερη για θηλυκο.

Αν η Nadia V μπορει να μας εξυπηρετησει για την μεταφορα στη Θεσσαλονικη θα ειναι τελεια. Μπορω να στειλω και φωτο αν εχεις προσωπικο e-mail.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mardouk




Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty4/5/2010, 17:49

Καλησπερα Κατερίνα,

Μεταξυ του αρχικού μου Post και το σήμερα μεσολάβησαν αρκετά.

Πρώτον βρήκα ένα δευτερο αρσενικό για να έχει παρέα ο μεγάλος.

Δεύτερον ο Άκης που ειδε το Topic που έκανα μου έχει απαντήσει και κατα πάσα πιθανότητα θα πάρω ένα ακομα αρσενικό απο αυτόν και εφόσον ειναι και απο θεσσαλονίκη θα είναι ακόμα πιο ευκολο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
catherine

catherine


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty4/5/2010, 18:02

OK Mardouk,

πως τα πανε οι αρσενικοι? ειναι ηρεμοι μεταξυ τους?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NadiaV

NadiaV


Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Athina Agios Dimitrios

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty5/5/2010, 00:19

Κατερίνα, θέλει μια φίλη μου ένα χοιριδιάκι!!!! Το μόνο που θέλει είναι να έχει κ κλουβί, γιατί το οικονομικό του κλουβιού την πάει λίγο πίσω.... Αν δίνεις και κλουβάκι, θα το πάρουμε εμείς το μικρούλη που περίσσεψε μην ανησυχείς!!

Όσο για την Θεσσαλονίκη, παιδιά μόλις σήμερα επέστρεψα από πάνω... Αλλά γενικότερα όλοι να με έχετε υπόψην για μεταφορές, Αθήνα-Λάρισα-Θεσσαλονίκη γιατί ανεβοκατεβαίνω συχνά. NadiaTrans!!! μουχαχααχ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
catherine

catherine


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty5/5/2010, 11:38

Κοιταχτε, εγω θελω να παει καπου το ζωακι και να ζησει καλα. Η αληθεια ειναι οτι δυο μαζι περνουν καλυτερα και το εξτρα κοστος δεν ειναι και πολυ μεγαλυτερο. Θα προτιμουσα να το παρει καποιος που εχει ηδη ενα αρσενικο. Απο την αλλη αν του δινεις πολλη σημασια και το εχεις στα χερια σου και δεν παραμενει μονο του στο κλουβι, σιγουρα και αυτο βοηθαει να ειναι ευτυχισμενο... Απο την αλλη αν της ειναι δυσβασταχτο το κοστος για το κλουβι, θα πρεπει ν'αναλογιστει οτι οι τροφες και το χορτο δεν ειναι και φτηνα, εχουν ενα κοστος που θα πρεπει να το σκεφτει αν μπορει να το διαθετει καθε μηνα, συν φρεσκα λαχανικα δηλαδη μαιντανο και καμμια πρασινη πιπερια και οτι αλλο επιτρεπεται.
Εγω εχω ενα κλουβι 60cm μηκος που εχω αυτη την στιγμη μεσα τον αρσενικο μπαμπα, τον οποιο θα δωσω σε μια κοπελα που εχει αρσενικο. Αυτο το ΣΚ θα κοιταξω να τον δωσω να δουμε και πως θα τα παει με τον αλλο αρσενικο, μην χρειαστει και πρεπει να τον ξαναπαρω πισω...
Το κλουβι αυτο το εχω παρει 30 ευρω και δεν εχω προβλημα να σας το χαρισω αν η φιλη σου τα 'χει σκεφτει καλα.
Αν μενει ακομα με τους γονεις της, το ξερουν? Κι αν δεν δουλευει, θα εχει τα χρηματα για οτι χρειαζεται? Υπ'οψιν οτι το ζωακι αυτο θα ζησει τουλαχιστον 5-6 χρονια ακομα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NadiaV

NadiaV


Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Athina Agios Dimitrios

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty5/5/2010, 17:53

Δικό σου είναι το ζωάκι οπότε οφείλω να σου εξηγήσω τις συνθήκες. Η φίλη μου αυτή μόλις απολύθηκε από την δουλειά της (πριν δύο βδομάδες), για αυτό της φαίνεται κάπως το 60αρι του κλουβιού (τόσο έχουμε βρει ένα μεγάλο κλουβί για δύο). Μένει μόνη της στην Αθήνα και συντηρεί τα πάντα μόνη της. Άλλο να πάρει τώρα τροφές και χόρτα και να τα παίρνει κάθε μήνα (σιγά το κόστος) κ άλλο να σκάσει 60άρι από το πουθενά. Είναι κ αυτή η περίοδος όχι τίποτα άλλο, της σκάει άσχημα, είναι λίγο ανασφαλής κ λογικό είναι. Και της είπα να μην ανησυχεί, γιατί δεν είναι ανάγκη να περιμένει για να έχει ινδικό. Το μόνο "μεγάλο κόστος" είναι το κλουβί. Και αφού εξοικοιωθεί με το μικρό (δεν την φοβάμαι γιατί έχει μεγάλη εμπειρία με σκυλάκια και γατάκια) και την βοηθήσω και εγώ ως παλιότερη Ινχοιριδιομαμά I love you την έχω προειδοποιήσει οτι θα πάρει και δεύτερο. Αυτά από μένα! Τώρα αν θες όντως να το δώσεις, εδώ είμαστε. Και ότι άλλες απορίες έχεις για την ποιότητα ζωής που θα έχει το μικρό, στείλε μου. Έχεις κάθε δικαίωμα να την περάσεις από συνέντευξη αν χρειαστεί!

Περιμένω πμ αν είναι rabbit
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
catherine

catherine


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty5/5/2010, 18:01

Αν ειναι ετσι δεν εχω προβλημα. Εγω μενω Γλυφαδα και δεχομαι να της το δωσω με το κλουβι που εχω, το οποιο λεγεται οτι κανει και για δυο, αλλα εγω ειχα το ζευγαρι σε 1,00 μετρο κλουβι και ολα τ'αλλα μου φαινονται μικρα...

Μονο θελω να εξασφαλισω οτι ο μπαμπας μας θα κανει χωριο με το αλλο αρσενικο στη Λουτσα, αλλιως σκεφτομαι να τον βαλω ζευγαρι με το παιδι του και να πανε μαζι... Αν θελει το ΣΚ να ερθει να τα δει, κανενα προβλημα, πειτε μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NadiaV

NadiaV


Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Athina Agios Dimitrios

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty5/5/2010, 18:05

Αν δεν κάνει χωριό ο μπαμπάς θα τα κάνουμε ζευγάρι να μην τα χωρίσουμε κ θα τα πάρουμε εμείς. Κ θα τα έχουμε στο κλουβί σου, μέχρι να μπορέσει η κοπέλα να πάρει μεγαλύτερο. Μια χαρά θα τα φτιάξουμε! Θα σου στείλω το ΣΚ αν τα κάνουμε έτσι να μου δώσεις το κιν σου και κανονίζουμε! Τέλεια!!! bom
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
catherine

catherine


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty6/5/2010, 12:10

Θα κανονισω να δωσω τον αρσενικο μπαμπα το Σαββατο το απογευμα και θα τον μεταφερω με το κλουβι.
Οποτε την Κυριακη, θα μπορω να σας δωσω το κλουβι με το μωρο. Να κανονισουμε για ραντεβου.

Τωρα αν δεν τα παει καλα ο αρσενικος μπαμπας με τον αλλο αρσενικο θα χρειαστει να τον παρω πισω, μην υποφερουν τα ζωα και να σας τον δωσω και αυτον.

Σημερα εχω βαλει τον μπαμπα με τα αγορια στο κλουβι και την μαμα μονη της γιατι αρχισαν να την ενοχλουν και να θελουν να ζευγαρωσουν και αυτη τα διωχνει και ουτε τ'αφηνει να θηλασουν αλλο. Απλα θα βαζω για λιγο μια φορα την μερα ενα μωρο αν το αφηνει να την θηλασει λιγο για να μην παθει και μαστιτιδα.
Παντως ο μπαμπας αφου μυριστηκε με τα μικρα και κανανε ολα μαζι "πρρρρρρρ" για ζευγαρωμα και αφου κανενα δεν αφησε το αλλο, τωρα ειναι μια χαρα μαζι. Βεβαια τα μωρα κλαινε που και που για την μαμα, αλλα ελπιζω να τελειωσει και το κλαμα καποια στιγμη...

Το τηλ μου ειναι 6946 195944 - Κατερινα.

Υπ'οψιν, θα σας δωσω το κλουβι, με ταιστρα για το χορτο αλλα να παρετε μια ταιστρα αυτες τις τσιγγινες που εφαρμοζουν στα καγκελα και δεν μπορουν να τα αναποδογυρισουν για να μπαινει η ξηρη τροφη και μια ποτιστρα, καλυτερα αυτη με μεγαλο ρουξουνι για να τρεχει το νερο ευκολα, γιατι θα τα χρειαστω εγω τα δικα μου. Επισης να παρετε χορτο, τροφη, υποστρωμα (εγω βαζω το χοντρο χορτο που ειναι και για bedding και πριονιδι) ή οπως σκεφτεστε εσεις να τους κανετε τον χωρο (εγω βαζω και εφημεριδα απο κατω για να το καθαριζω πιο ευκολα) , για να ειστε ετοιμοι για το μωρο. Παρτε και μαιντανο γιατι τους αρεσει πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NadiaV

NadiaV


Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Athina Agios Dimitrios

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty6/5/2010, 15:25

Ρε μην ανησυχείς, έχω και εγώ ινδικό, θα συμπληρώσουμε στο κλουβί ό,τι λείπει! Θα πάμε το Σάββατο να του πάρουμε τα βασικά από τροφές κλπ, κ ότι έξτρα από Δευτέρα. Θα σε πάρω τηλ σε λίγο!! rabbit
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty6/5/2010, 15:50

Σε περίπτωση που αρρωστήσει το χοιριδίακι η φίλη σου θα μπορεί να πληρώσει κτηνίατρο;
Περίπου 30 ευρώ την επίσκεψη + ό, τι άλλο χρειαστεί;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
NadiaV

NadiaV


Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Athina Agios Dimitrios

Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος   Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος Empty6/5/2010, 15:53

Ναι παιδιά είπαμε δεν είναι και άστεγη! Ούτε φτωχή!! Απλά απολύθηκε τώρα και προσπαθώ να την γλιτώσω από όσα έξοδα μπορώ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ο χνουδωτούλης είναι χνουδωτούλα και έγκυος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» είναι έγκυος;
» Το θηλυκό είναι έγκυος! Τι κάνω??
» ΑΠΦ (Χρήστος: Εγκυμοσύνη / Είναι έγκυος;)
» ΑΠΦ (Ανώνυμος: Εγκυμοσύνη / Είναι έγκυος;)
» ΑΠΦ (Βάσω: Εγκυμοσύνη / Είναι έγκυος;;)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Χαρίζονται / Ζητούνται / Φιλοξενούνται - Απαγορεύονται οι αγγελίες πώλησης ινδικών χοιριδίων. :: Χαρίζονται-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις