Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Η Fluffy μας ζητάει παρέα...

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
musicman1973

musicman1973


Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Άλιμος

Η Fluffy μας ζητάει παρέα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η Fluffy μας ζητάει παρέα...   Η Fluffy μας ζητάει παρέα... Empty17/4/2010, 04:18

Θα ήθελα να μου χαρίσουν ένα θηλυκό ινδικό χοιρίδιο (κατά προτίμηση άσπρο με καφέ χρώμα) για να έχει παρέα η Fluffy μου. Της πήρα πρόσφατα και ένα μεγάλο κλουβί που άνετα μπορεί να καλύψει τις ανάγκες δύο ινδικών χοιριδίων. Θα προτιμούσα η υποψήφια παρέα της να μην είναι μικρή σε ηλικία. Την Fluffy την έχω ήδη εδώ και 6 μήνες και ήταν ήδη μεγάλη σε μέγεθος όταν την πήρα. Υπολογίζω να είναι περίπου ενός έτους τώρα. Φοβάμαι ότι θα υπάρχουν τσακωμοί αν της βάλω για παρέα κάποιο μικρούλι... (εκτός βέβαια αν έχω άδικο και δεν υπάρχει πρόβλημα). Μένω στην Ηλιούπολη. Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω σύντομα να της βρω παρεάκι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Η Fluffy μας ζητάει παρέα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Fluffy μας ζητάει παρέα...   Η Fluffy μας ζητάει παρέα... Empty19/4/2010, 00:20

Το κάθε χοιριδιάκι είναι διαφορετικό και αντιδράει διαφορετικά!

Συνήθως ένα μεγάλο ινδικό χοιρίδιο δέχεται εύκολα ένα μικρό ινδικό χοιρίδιο!
Συνήθως ορίζεται αρχηγός το μεγάλο και το μικρό ακολουθεί!
Μπορεί όμως όταν μεγαλώσει το μικρό να ξαναυπάρξει θέμα για την αρχηγία!

Όποιο ινδικό χοιρίδιο και αν επιλέξεις, είναι πολύ πιθανό να υπάρξουν μικροτσακωμοί για τον ορισμό της αρχηγίας!
Αν οι τσακωμοί είναι πολύ έντονοι (σπάνια), τα ινδικά χοιρίδια θα πρέπει να χωρίζονται μόνιμα!

Τα ινδικά χοιρίδια θα πρέπει να γνωριστούν σταδιακά σε ουδέτερο μέρος προτού τα βάλεις μαζί στο ίδιο κλουβί!
Για περισσότερα, διάβασε τα θέματα απ' την κατηγορία Συμβίωση!

Μπορείς να διαβάσεις και από εδώ: http://www.cavyspirit.com/sociallife.htm κυρίως την ενότητα: Adding a 2nd Cavy!

Εύχομαι να βρεις γρήγορα μία καλή παρεούλα στην Fluffy!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
musicman1973

musicman1973


Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Άλιμος

Η Fluffy μας ζητάει παρέα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Fluffy μας ζητάει παρέα...   Η Fluffy μας ζητάει παρέα... Empty19/4/2010, 01:11

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Οπότε και μικρούλα να είναι η παρεούλα της (όταν της βρω με το καλό) δεν θα έχω τσακωμούς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Η Fluffy μας ζητάει παρέα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Fluffy μας ζητάει παρέα...   Η Fluffy μας ζητάει παρέα... Empty19/4/2010, 13:36

Αυτό είναι το πιθανότερο, αλλά τίποτα δεν είναι απόλυτο!
Μπορεί να έχεις τσακωμούς, μπορεί και όχι!
Αυτό εξαρτάται απ' το χαρακτήρα των ζώων!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
musicman1973

musicman1973


Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Άλιμος

Η Fluffy μας ζητάει παρέα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Fluffy μας ζητάει παρέα...   Η Fluffy μας ζητάει παρέα... Empty25/4/2010, 15:14

Η αγγελία δεν ισχύει πια. Να κλειδωθεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η Fluffy μας ζητάει παρέα...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ο Fluffy :)
» ζητάω παρέα για το ινδικό μου
» Χαρίζονται η Fluffy και η Φούσκα μαζί με 3 κλουβιά!!!
» Ζητώ να μου χαρίσουν θηλυκό ινδικό χοιρίδιο για να έχει παρέα η Μόλυ μου
» καινούργια παρέα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Χαρίζονται / Ζητούνται / Φιλοξενούνται - Απαγορεύονται οι αγγελίες πώλησης ινδικών χοιριδίων. :: Ζητούνται-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις