Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα....

Πήγαινε κάτω 
+2
m@ry
NadiaV
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
NadiaV

NadiaV


Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Athina Agios Dimitrios

Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα....   Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty21/4/2010, 13:34

Οκ είπαμε. Τα χοιριδια έχουν χαρακτήρα και προτιμήσεις και τουπέ και στυλ και απ'όλα έχουν..... Αυτό το γούστο στην τροφή ομως ρε παιδιά... Το δικό μου με έχει ταράξει!!!!!! Απ' όσα υποτίθεται οτι τρώνε, δεν τρώει ούτε τα μισά....ΔΕΝ τρώει πορτοκάλι, ΔΕΝ τρώει ακτινίδιο ή οποιοδήποτε μέρος του, ΔΕΝ τρώει λιχουδιές μπουκίτσες του εμπορίου, ΔΕΝ τρώει Στικάκια του εμπορίου, δεν τρώει μπανάνα.... Και από αγγούρι, πατάτα, μήλο ίσα που βρέχει λίγο τα χειλάκια του... Να πει οτι δοκίμασε... για ορεκτικό! Τρελαίνεται για μαιντανό καρότο και μαρούλι, κρίμα που δεν μπορεί να τρώει συχνά και μεγάλες ποσότητες από αυτά! Παααααααααααααααααάλι καλά τρώει το χόρτο του.... Και από ξηρά τροφή μου έβγαλε την πίστη. Έχουμε δοκιμάσει σχεδόν απ'όλα.. Για να πετάμε στο τέλος το μισό σακουλάκι γιατί είχε συστατικά που δεν τα έτρωγε...... Και η ακριβή μυτούλα του σκάνερ ερωτεύτηκε την πιο ακριβή σακούλα ξηράς τροφής.... 5 ευρώ και 17 λεπτά ήθελε παρακαλώ ο Κ@λος του για να τρώει όλο του φαγητό.... ( Versele-Laga με φρούτα και τίποτα άλλο) Επόμενο βήμα χρυσό κλουβί και μια φιλιππινέζα για μασάζ στα μουστάκια.... Ε ρε Μπριζ δικτατοράααααααα.............. king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα....   Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty21/4/2010, 14:10

Το δικό μου ινδικό χοιρίδιο δεν τρώει όλα τα φρούτα π.χ. πορτοκάλι, ακτινίδιο και μπανάνα(το μήλο του αρέσει πολύ) . Αλλά τρώει τις περρισότερες λιχουδιές του εμπορίου (διαλέγει τις νοστιμότερες από αυτές που έχει κάθε σακουλάκι) και η ξηρά τροφή του κοστίζει 12 ευρώ περίπου τα 500gr. Όπως τα περρισότερα χοιρίδια την τρώει σιγά σιγά. Αν θέλεις να δόσεις λαχανικά στο χοιρίδιό σου δοκίμασε και τα αντίδια, το δικό μου χοιρίδιο τρελένεται γι'αυτά. . .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
Xasan




Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 31/12/2009
Ηλικία : 40

Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα....   Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty22/4/2010, 10:44

Συγνώμη για το off topic (και μετά παρακαλώ να διαγραφεί) αλλά λύθηκα στο γέλιο με το ποστ .. Razz " Η ακριβή του μυτούλα σκάνερ" "Φιλιπινέζα για να του κάνει μασάζ στα μουστάκια "
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kwnstant!na

kwnstant!na


Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Πάτρα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα....   Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty22/4/2010, 11:06

Εγώ πάλι δεν έχω μεγάλο πρόβλημα με τα θυληκά.Το αρσενικό όμως, έχει ειδικό μενού. Δεν τρώει:πορτοκάλι, ακτινίδιο, μπανάνα, στικ, μήλο, από τότε που ξεκίνησα να του δίνω κόκκινη πιπιριά, δεν πολυπλησιάζει την πράσινη, συγκεκριμένη μάρκα αποξειραμένο σανό. Αλλά λατρεύει τα πιο πολλά πράσινα φύλλα : μαρούλι, αντίδι, βασιλικό, χορτάρι(απ' τον κήπο), λάχανο. Αυτά. Πάλι καλά που δεν έχω τέτοιες προτιμήσεις με τα κορίτσια μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NadiaV

NadiaV


Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Athina Agios Dimitrios

Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα....   Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty22/4/2010, 14:31

Χασάν ευχαριστώ για το σχόλιο Embarassed Επίσης, χτες που καθόμουν στον καναπέ και έτρωγα την μπανανούλα μου, την μύρισε ο δικτάτορας και ήρθε δίπλα μου και ζητιάνευε. Του έδωσα ένα κομματάκι αλλά δεν το έφαγε.... Αντ'αυτού ανέβηκε πάνω μου και άρχισε να τσιμπάει την φλούδα... Επειδή δεν ξέρω αν κάνει, δεν τον άφησα να φάει πολύ απλά μου φάνηκε λιγάκι περίεργο... Άλλη μια επιβεβαίωση των παράξενων γούστων του.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα....   Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty23/4/2010, 18:09

Άβυσσος η ψυχή των χοιριδίων...

Έκανα λάθος στο προηγούμενο μήνυμα, η τροφή του χοιριδίου κάνει 12 ευρώ το κιλό (δηλαδή 6 ευρώ τα 500 gr γι'αυτό μπερδέυτικα Razz ) ...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την m@ry στις 23/4/2010, 19:17, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα....   Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty23/4/2010, 18:39

Χιχι!! Laughing
Η μπανάνα πρέπει να δίνετε σε πολύ μικρές ποσότητες και δεν πρέπει να δίνετε συχνά!!
Σύμφωνα με αυτό:
http://www.guinealynx.info/forums/viewtopic.php?t=29615&postdays=0&postorder=asc&highlight=banana&start=0
έχουν πεθάνει ινδικά χοιρίδια από μεγάλη ποσότητα μπανάνας!!!

Τα ινδικά χοιρίδια είναι προτιμότερο να τρώνε λαχανικά με υψηλή περιεκτικότητα σε βιταμίνη C παρά φρούτα!!!
Και βεβαιώσου ότι η ξηρά τροφή περιέχει αρκετή βιταμίνη C!!!

Τα στικάκια του εμπορίου καλά κάνει και δεν τα τρώει!! Είναι ανθυγιεινά!! Δε συνιστώνται!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
νελι

νελι


Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 23/07/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Π. Φώκαια - Σούνιο

Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα....   Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty11/8/2010, 16:43

της έχω δόσει μπανάνα και έχει φάει πολύ λιγο το καρότο πάλι ουτε να το μυρίσει δεν θέλει!!! χαχαχαχαχα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα....   Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα.... Empty11/8/2010, 17:38

NadiaV έγραψε:
Χασάν ευχαριστώ για το σχόλιο Embarassed Επίσης, χτες που καθόμουν στον καναπέ και έτρωγα την μπανανούλα μου, την μύρισε ο δικτάτορας και ήρθε δίπλα μου και ζητιάνευε. Του έδωσα ένα κομματάκι αλλά δεν το έφαγε.... Αντ'αυτού ανέβηκε πάνω μου και άρχισε να τσιμπάει την φλούδα... Επειδή δεν ξέρω αν κάνει, δεν τον άφησα να φάει πολύ απλά μου φάνηκε λιγάκι περίεργο... Άλλη μια επιβεβαίωση των παράξενων γούστων του.....

Και το δικό μου χοιρίδιο κάνει κάτι παρόμοιο. Της βάζω καρπούζι να φάει και τρώει την φλούδα, τρώει και λίγο απ΄το μέσα ίσα ίσα για να πούμε ότι τρώει καρπούζι...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
 
Περί ορέξεως ποτέ κολοκυθόπιτα....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Εγκυμοσύνη από πότε μέχρι πότε;
» Στγμές Ρούμπι-Μπριζ!
» περί ύπνου
» Περί live chat....
» Περί προστασίας των ζώων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Τροφές-
Μετάβαση σε:  
Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις