Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!

Μοιραστείτε | 

κρεβατάκια

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kwnstant!na

kwnstant!na

Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2010
Τόπος : Πάτρα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΔημοσίευσηΘέμα: κρεβατάκια   22/4/2010, 12:26

Βρήκα μια αρκετά καλή ιδέα που εγαρμόζω πολύ συχνά, και είναι αρκετά βολική για αυτούς που δεν μπορούν να βρουν κρεβατάκια στην πόλη τους. Επειδή σε όλα τα ινδικά χοιρίδια αρέσει να χουζουρεύουν, σκέφτηκα να την μοιραστώ μαζί σας.

Υλικά :
μικρο κουτάκι (μπορείτε να ζητήσετε από το mini market) ή κουτάκια από λαχανικά (μικρά αγγουράκια κ.α.)
φύλλα από εφημερίδα ή μικρό μαξιλαράκι
κομμάτι από φλις (ανάλογα με το μέγεθος του κουτιού)
κλωστή
βελόνα

Οδηγίες:
1.Το κουτί πρέπει να είναι ανοιχτό από πάνω. Αν δεν είναι κόψτε τα 'φύλλα κλεισίματος'.
2.Κόψτε επίσης ένα κομμάτι απ' το πλαινό του κουτιού ώστε να μπορεί να μπαίνει το ζωάκι.Αν έχετε διαλέξει κουτί από λαχανικά, απλώς κάντε την πορτούλα.
3.Σκίστε λίγα φύλλα από μια εφημερίδα (κατά προτίμηση εφημερίδα γιατί τα φύλλα είνα λεπτά) για το στρώμα.
4.Τσαλακώστε λίγο τα φύλλα και βάλτε τα μέσα στο κουτί. Αν έχετε διαλέξει μαξιλάρι, απλώς βάλτε το στο κουτί.
5.Ρίξτε το φλις από πάνω και γυρίστε το κουτί ανάποδα.
6.Ενώστε τις δυο άκρες του φλις με το να τις ράψετε πρόχειρα. Ύστερα κάντε το ίδιο με τις άλλες άκρες.

Σημείωση: Αν έχετε διαλέξει πλαστικό κουτί, προσέξτε ώστε όλο το μέρος του κουτιού να είναι καλυμένο με φλις. Έτσι σίγουρα δεν θα δημιουργηθεί πρόβλημα με το μασούλιμα.

Ίσως ακούγεται χρονοβόρο, αλλά εμένα δεν μου πάιρνει πάνω από 10-15 λεπτά. Φτιάχνω καινούργιο κάθε βδομάδα και το αλλάζω, αλλά με ένα μικρό σκουπάκι καθαρίζω τις τρίχες και όλα εντάξει. Το αλλάζω κάθε βδομάδα γιατί μου αρέσει να το φτιάχνω. Βέβαια εσείς μπορείτε να αλλάζετε μόνο το φλις, ή και να μην το αλλάζετε καθόλου. Αυτά.

study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirini

Eirini

Αριθμός μηνυμάτων : 70
Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2010

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρεβατάκια   22/4/2010, 14:45

Πολυ καλη ιδεα ακουγεται, αν θελεις στειλε μας καμια φωτο να δουμε πως δειχνουν flower θα το δοκιμασω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κρεβατάκια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Παιχνίδια-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν forum σε punBB | © phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Δημιουργήστε ένα δωρεάν μπλογκ