Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty28/4/2010, 16:55

** έχω ένα χοιριδιάκι εδώ και τρεις εβδομαδες περίπου και στην αρχή είχε κάτι άσπρα έντομα πάνω του και δεν ξυνόταν καθόλου,αλλά έχανε τρίχες, και του έβαλα αντιπαρασιτικο για ινδικά χοιρίδια και έφυγαν .Τώρα μάλλον έχει πάλι αυτά τα έντομα και ξύνεται αυτή τη φορά αλλα του βάζω αντιπαρασιτικο και δεν φεύγουν συνεχίζει να ξύνεται.
Τι να κάνω? confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kwnstant!na

kwnstant!na


Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Πάτρα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty28/4/2010, 20:11

Πρέπει επειγόντος να το πας σε κτηνίατρομε γνώσεις . Θα σου δώσει φαρμακα και θα γίνει μια χαρούλα. Αλλά οπωσδήποτε να το πας σε κτηνίατρο. rabbit
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty29/4/2010, 13:25

** εντάξει ευχαριστώ πολύ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty30/4/2010, 21:29

Ήταν λάθος που δεν το πήγες απ' την αρχή σε κτηνίατρο με γνώσεις από ινδικά χοιρίδια!! Crying or Very sad
Θα είχε γίνει καλά ως τώρα αν είχε λάβει τη σωστή φαρμακευτική αγωγή!!
Τα ινδικά χοιρίδια για να γίνουν καλά χρειάζονται σωστή θεραπεία!!

Μάλλον έχει ψείρες!! Οι ψείρες των ινδικών χοιριδίων δε μεταδίδονται στον άνθρωπο!!

Το πήγες τελικά σε κτηνίατρο; Τι είπε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
????????
Επισκέπτης




ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty1/5/2010, 14:28

** ο έξυπνος ο κτηνίατρος δεν είναι ποτέ στο ιατρίο του και τον ψάχνω αλλά δεν απαντάει .... μου έχει σπάσει τα νεύρα !και όχι τίποτα άλλο φοβάμε μην πάθει τίποτα ο μπούμερ Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty7/5/2010, 16:25

Υπάρχουν νεότερα;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
????????
Επισκέπτης




ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty8/5/2010, 07:51

** τελικά έχει ψείρες και περιμένω το αντιψειρικό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty10/5/2010, 23:30

Υπάρχουν εξελίξεις;; Πήρες το αντιψειρικό;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
????????
Επισκέπτης




ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty12/5/2010, 23:46

** ακόμα δεν έχουν φέρει και μου λένε μέχρι την παρασκευή θα έχει έρθει αλλιώς θα τους βρίσω. έχω νευριάσει πάρα πολύ Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty13/5/2010, 18:17

Ε πως να μη νευριάσεις;; Ο κτηνίατρος που πήγες έχει εμπειρία στα ινδικά χοιρίδια;;
Επειδή είμαι και λίγο αγεωγράφητη.. η Νέα Μάκρη είναι κοντά στη Λούτσα;;
Στο forum υπάρχουν τα στοιχεία ενός κτηνιάτρου από εκεί!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
????????
Επισκέπτης




ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty13/5/2010, 20:37

** τον μπούμερ τον πήγα σε κτηνίατρο στο μαρούσι (έμενα παλιά εκεί και πηγαίνουμε καμιά φορά ) όσο για το αντιψειρικό μάλλον θα έρθει αύριο κι αν δεν έρθει θα πάω σε άλλο pet shop.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty19/5/2010, 14:27

Τελικά τι έγινε;; Το πήρες ή είσαι ακόμα είσαι σε αναμονή;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
????????
Επισκέπτης




ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty19/5/2010, 15:37

** τελικά το πήρα το αντιπαρασιτικό και του έβαλα σήμερα θα δείξει τώρα τι θα γίνει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ChristosD




Αριθμός μηνυμάτων : 131
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2009
Ηλικία : 39

ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty19/5/2010, 22:04

Να το ψεκασεις με FRONTLINE.Ενα ψεκασμα στον αυχαινα θα το καλυψει για 2 μηνες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;   ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;; Empty19/5/2010, 22:59

Όλα τα ξένα site αναφέρουν ότι το frontline κάνει περισσότερο κακό απ' ότι καλό στα ινδικά χοιρίδια!
Το frontline μπορεί να σκοτώσει τα ινδικά χοιρίδια!
Ένα καλό φάρμακο για τις ψείρες αλλά όχι και για τα άλλα παράσιτα των ινδικών χοιριδίων είναι το Advantage!
Πρέπει όμως να ακολουθούμε θεραπείες προτεινόμενες μόνο από εξειδικευμένους κτηνιάτρους!
http://www.guinealynx.info/forums/viewtopic.php?t=2488

Πως λέγεται το φάρμακο που χρησιμοποιείς;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
ξύνεται πάρα πολύ - ψείρες;;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΠΦ (Άννα: Υγεία / Ξύσιμο - Φαγούρα)
» ΑΠΦ (Ανώνυμος: Τροφές / Ποσότητα)
» Τρίχωμα που πέφτει
» ΑΠΦ (Ανώνυμος: Υγεία / Ψείρες;;)
» Ξύνεται, έχει πληγή και φτερνίζεται

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Υγεία - Αν κάτι σας ανησυχεί, αμέσως σε κτηνίατρο με γνώσεις από ινδικά χοιρίδια. :: Υγεία-
Μετάβαση σε:  
Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις