Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι...

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι...   Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty28/6/2010, 22:08

Πριν από μερικές μέρες έβαλα την Μπιζού επάνω σε μια πετσέτα και την χάιδευα μετά από λίγο γύρισε πλάγια, συνέχισα να την χαϊδεύω. Η Μπιζού έκατσε πλάγια για μερικά δευτερόλεπτα και μετά ξάπλωσε κανονικά. Αυτό το έχει κάνει αρκετές φορές αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι καλό ή όχι. confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι...   Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty1/7/2010, 01:08

Θα σε παρακαλέσω να διαβάζεις τα προηγούμενα θέματα πριν αναρτήσεις νέα!
Η ερώτησή σου έχει απαντηθεί ξανά στο forum και τώρα επαναλαμβανόμαστε!
Το ινδικό χοιρίδιο όταν απολαμβάνει τα χάδια και όταν νοιώθει άνετα, ξαπλώνει!
Επίσης ξαπλώνει και για να κοιμηθεί! Rolling Eyes
Καλό είναι!! Very Happy

Μπορεί επίσης να ξαπλώσει όταν ζεσταίνεται ή όταν είναι άρρωστο! Sad
Καταλαβαίνεις απ' τις συνθήκες πότε να χαρείς με τη συμπεριφορά του και πότε όχι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
annouska05

annouska05


Αριθμός μηνυμάτων : 56
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Καβάλα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πώς κοιμούνται;   Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty23/1/2011, 18:39

Το ι.χ. κοιμάται κάποιες φορές σχεδόν στο πλάι, μισοκλείνει κ τα μάτια του..Σαν να πέφτει..Ανησυχώ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Άννααα

Άννααα


Αριθμός μηνυμάτων : 142
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : Ίλιον

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κοιμάται στο πλάι   Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty23/1/2011, 20:19

μη φοβασαι... αυτο το κανει επειδη νιωθει ανεταSmile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι...   Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty25/1/2011, 15:31

annouska05 έγραψε:
Το ι.χ. κοιμάται κάποιες φορές σχεδόν στο πλάι, μισοκλείνει κ τα μάτια του..Σαν να πέφτει..Ανησυχώ!!!
Τι εννοείς όταν λες σαν να πέφτει;

Όπως είπε και η Άννααα τα ινδικά χοιρίδια ξαπλώνουν στο πλάι ή μπρούμυτα όταν νιώθουν άνετα και ασφαλή! Επίσης τα ινδικά χοιρίδια
όταν νιώθουν ανασφάλεια και φοβούνται κοιμούνται με τα μάτια τελείως ανοιχτά,
όταν είναι σε μία ντεμί κατάσταση κοιμούνται με τα μάτια μισόκλειστα και
όταν νιώθουν άνετα και ασφαλή κοιμούνται με τα μάτια τελείως κλειστά!

Επίσης πιστεύω ότι τα ινδικά χοιρίδια βλέπουν όνειρα!
Κάποιες φορές όταν κοιμάται η Λαρού με ανοιχτά ή μισόκλειστα μάτια..
οι κόρες των ματιών της κουνιούνται πολύ γρήγορα αριστερά-δεξιά, κουνάει γρήγορα τα αυτιά της και μπορεί να κουνήσει και τα πόδια της!

Ονειρεύονται τα ζώα όπως κι εμείς;: http://www.scienceillustrated.gr/?p=1273
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
annouska05

annouska05


Αριθμός μηνυμάτων : 56
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Καβάλα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι...   Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty26/1/2011, 13:16

Όταν την είχα δει έτσι στο πλάι ήταν μπροστά από τον θερμοσυσσωρευτή(προφανώς γιατί της αρέσει η ζεστούλα που βγάζει)κ ήταν σαν πεθαμένο.... pale με ανοιχτά τα μάτια κ πεσμένη κάτω κ λίγο πλαγιαστά. Όταν μίλησα κ την πλησίασα, τρόμαξε και ξυπνησε(προφανώς)..αλλά μέχρι να δω ότι είναι καλά..."πήγα & ήρθα"!!!Κ την ίδια μέρα ήταν μέσα στο κλουβί και έκανε σαν..πως κοιμάται ο άνθρωπος όρθιος που λέμε κ πάει να πέσει..κάπως έτσι! ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΗ!! χαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Άννααα

Άννααα


Αριθμός μηνυμάτων : 142
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : Ίλιον

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι...   Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty26/1/2011, 16:08

κοιτα.. αμα ειναι το ιδιο δραστηριο τοτε δεν υπαρχει προβλημα και απλα κοιμοταν και ηταν ανετο!! Smile αν και παλι απο τοτε εχει αλλαξει η διαθεση του τοτε κατι δεν παει καλα!! :/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι...   Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty4/2/2011, 00:03

Έχει ξανατύχει να την πάρει ο ύπνος όρθια; Δεν ξέρω τι είναι αυτό! Δεν το κάνει το δικό μου! Rolling Eyes
Παρατήρησε το χοιριδιάκι σου για τυχόν αλλαγές στη συμπεριφορά του! Όλα τα άλλα είναι φυσιολογικά; Έχει την ίδια όρεξη για φαγητό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
annouska05

annouska05


Αριθμός μηνυμάτων : 56
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Καβάλα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι...   Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty5/2/2011, 10:56

Κοιμήθηκε κάπως έτσι.... https://www.youtube.com/watch?v=bRneLYUb3Ro (όπως το 1ο ι.χ. το άσπρο). Μάλλον είναι φυσιολογικό. Ήταν κ δίπλα στο καλοριφέρ, ζεστάθηκε ωραία και την πήρε ο ύπνος..μαζί του!χαχα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Άννααα

Άννααα


Αριθμός μηνυμάτων : 142
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : Ίλιον

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι...   Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι... Empty6/2/2011, 22:44

Εε νταξει τοτε απλα κοιματεSmile μην το αφηνεις για πλ ωρα διπλα στο καλοριφερ ομως!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το ινδικό μου χοιρίδιο ξαπλώνει στο πλάι...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» το ινδικό χοιρίδιο έχει εξόγκωμα στο πλάι
» Ένα ινδικό χοιρίδιο
» Η λόλα και το κλουβί της
» Ζητείτε στην περιοχή Μαγνησίας
» Αναζήτηση καινούργιου φίλου :-)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Συμπεριφορά - Τα ινδικά χοιρίδια είναι φοβιτσιάρικα. Παίρνει καιρό η εξημέρωση. :: Συμπεριφορά-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις