Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Η Kimko και η φάρμα της

Πήγαινε κάτω 
+8
elina
katerina2512
νελι
katerina timolas
valantia
@elvis@
m@ry
masya
12 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
masya




Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty1/7/2010, 16:48

Η Kimko και η φάρμα της 0004f.th
Uploaded with ImageShack.us

Η Kimko και η φάρμα της 0005cl.th
Uploaded with ImageShack.us

Η Kimko και η φάρμα της 0006mz.th
Uploaded with ImageShack.us
να τη η μικρή πριγκιπισσούλα μουqueen

Η Kimko και η φάρμα της 0007de.th
Uploaded with ImageShack.us

Η Kimko και η φάρμα της 0008we.th
Uploaded with ImageShack.us

Η Kimko και η φάρμα της 0010dx.th
Uploaded with ImageShack.us

Η Kimko και η φάρμα της 0012iq.th
Uploaded with ImageShack.us

Η Kimko και η φάρμα της 0014v.th
Uploaded with ImageShack.us

Η Kimko και η φάρμα της 0015rl.th
Uploaded with ImageShack.us

queen
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
masya




Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty1/7/2010, 17:24

Τη μικρές φωτο που είναι . Γιατί βγήκαν έτσι όμως ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty1/7/2010, 18:36

Το κλουβί της είναι αυτή η φάρμα Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
masya




Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty2/7/2010, 17:06

Η kimko δεν ζει σε κλουβί λόγω της άρνησης της ιδιοκτήτριας της να την κλείσει σε μια φυλακή 50επι50,μπορεί να θεωρείται ζωάκι συντροφιάς
αυτό ώμος δεν σημαίνει πως για να με συντροφεύει πρέπει να υποφέρει για το υπόλοιπο της Ζωής της κλεισμένη σε ένα κλουβί,
τώρα τουλάχιστον ζει άνετα σε ένα χώρο 1επι2 συν που καθημερινός βολτάρει στο μπαλκόνι {με την επίβλεψη μου φυσικά}.
Και ναι λοιπόν εδώ ζει αυτό είναι το σπιτάκι της. super super
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty2/7/2010, 17:50

Πολλή όμορφη η φάρμα της Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
@elvis@

@elvis@


Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2010
Ηλικία : 42
Τόπος : Ρόδος

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty2/7/2010, 19:53

Τι κουκλαααααααααααααααααα!!! Πιστεύω πως είναι η αδερφή ψυχή του harley απο τους g-force..
και εγω ετσι ηθελά το δικό μου αλλα μολις είδαμε την φάτσα του δικού μου είπαμε με τον φίλο μου πως δεν θα βρούμε πιο αστεία..
Πανέμορφη και η φάρμα και το χοιράκι σου! Ενα μεγάλο μπράβο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty4/7/2010, 20:37

Διόρθωσα το μέγεθος των φωτογραφιών! Αντί Embed this image έπρεπε να επιλέξεις Embed thumbnails of this image!

Το παρκάκι έχει μέγεθος 1x2 μέτρα;;; Ου-ά-ου!!!! Πολύ ωραίο!! Και μία κουκλίτσα η Kimko!!!

Τι έχεις στρώσει στο πάτωμα; Fleece; Την τουαλέτα με τι την έχεις γεμίσει; Ροκανίδι;
Έχει μάθει να χρησιμοποιεί την τουαλέτα της; Αν ναι, με τι τρόπο την εκπαίδευσες;

Εκπαίδευση τουαλέτας από το The guinea pig handbook του/της Sharon Lynn Vanderlip:
http://books.google.gr/books?id=jgxzmad2mwgC&pg=PA89&dq=%22house+training+your+cavy%22&hl=el&ei=7sUwTKrmEs3csAakucW2Ag&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=1&ved=0CDEQ6AEwAA#v=onepage&q=%22house%20training%20your%20cavy%22&f=false
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty12/7/2010, 22:18

masya έγραψε:
Η kimko δεν ζει σε κλουβί λόγω της άρνησης της ιδιοκτήτριας της να την κλείσει σε μια φυλακή 50επι50,μπορεί να θεωρείται ζωάκι συντροφιάς
αυτό ώμος δεν σημαίνει πως για να με συντροφεύει πρέπει να υποφέρει για το υπόλοιπο της Ζωής της κλεισμένη σε ένα κλουβί,
τώρα τουλάχιστον ζει άνετα σε ένα χώρο 1επι2 συν που καθημερινός βολτάρει στο μπαλκόνι {με την επίβλεψη μου φυσικά}.
Και ναι λοιπόν εδώ ζει αυτό είναι το σπιτάκι της.

Μπράβο σου που της προσφέρεις τόσο μεγάλο χώρο Very Happy
Μακάρι όλα τα χοιρίδια να είχαν τόσο μεγάλα σπιτάκια Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
katerina timolas

katerina timolas


Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 13/07/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Σύρος

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty14/7/2010, 14:41

είναι πολύ ωραίο το σπιτάκι... Η Kimko και η φάρμα της Herz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
masya




Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty30/7/2010, 13:52

m@ry,elvis,valantia και katerina η kimko και εγώ σας ευχαριστούμε πολλή για τα καλά σας λόγια και γενικά χαίρομαι που σας άρεσε η κατασκευή μου
που την έφτιαξα με μεγάλο μεράκι.Κάτω έχω βάλει χαλάκι τύπου χλοοτάπητα το οποίο τώρα έχω αφαιρέσει λόγω ζέστης ,
ότι αφορά το θέμα της τουαλέτας δεν χρειάστηκε να κάνω απολύτως τίποτα τα κάνει από μόνη της αποκλειστικά μέσα στο coroplast
στης γωνίες δεν μου λερώνει καθόλου έξω ούτε από τσισάκια αλλά ούτε από κακάκια , γενικά δεν νομίζω πως είναι εύκολο να εκπαιδεύσεις ένα τέτοιο ζωάκι
που ζει σε περιορισμένο χώρο καθώς θα πρέπει να είσαι όλη μέρα πάνω από το κεφάλι του να του υποδεικνύεις που να τα κάνει αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα,
εγώ γενικά πάνω στο θέμα τουαλέτας έπεσα σε καλό ινδικό ,χρησιμοποιώ ροκανίδι αλλά πιθανότατα μελλοντικά να το αλλάξω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
νελι

νελι


Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 23/07/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Π. Φώκαια - Σούνιο

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty30/7/2010, 15:05

η kimko ειναι πανέμορφη!!!! να τη χαιρεσαι!!! σωστή πριγκιπέσσα!!!! queen flower super
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katerina2512

katerina2512


Αριθμός μηνυμάτων : 97
Ημερομηνία εγγραφής : 06/05/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Γιαννιτσά

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty30/7/2010, 18:37

Τοσο η kimko οσο κ το αρχοντικο της ειναι super ! Να χαιρεσαι το κοριτσακι σου κ μπραβο για την υπομονη κ το μερακι που εδειξες για την κατασκευη . cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty2/8/2010, 12:43

masya έγραψε:
ότι αφορά το θέμα της τουαλέτας δεν χρειάστηκε να κάνω απολύτως τίποτα τα κάνει από μόνη της αποκλειστικά μέσα στο coroplast
στης γωνίες δεν μου λερώνει καθόλου έξω ούτε από τσισάκια αλλά ούτε από κακάκια

Έμαθε από μόνη της να χρησιμοποιεί την τουαλέτα;; Έχεις ένα πάρα πολύ έξυπνο και καθαρό χοιριδιάκι!! super


Έχει επεξεργασθεί από τον/την valantia στις 8/2/2011, 16:57, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
elina

elina


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : Γλυφάδα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty20/11/2010, 20:15

Πολύ γλυκούλα!! Καλά, τέλειο αυτό που της έχεις φτιάξει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης

Γιάννης


Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty21/11/2010, 02:15

Υ-ΠΕ-ΡΟ-ΧΟ!!!!!!!!


Απίστευτο αυτό που έφτιαξες! Το όνειρο του καθενός μας! Θέλω κι εγώ να φτιάξω κάτι αντίστοιχο, πού τη βρήκες τη μαντρούλα;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://peristeriataxydromoi.forumgreek.com
GeSp

GeSp


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty2/2/2011, 13:17

Ναι Masya αν μπορουσες να μς πεις π βρηκες τν μαντρουλα!Σ ευχαριστουμε πλ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty2/2/2011, 14:02

Εάν δεν κάνω λάθος την έχω δεί σε κατάστημα τύπου Prackiker... Αλλά πιστεύω πως τα κενά ανάμεσ στα καγκελάκια είναι λίγο επίφοβα...
και αν πιαστεί το κεφαλάκι του εκεί ανάμεσα?? Το "χαλάκι τύπου χλοοτάπητα" επίσης τί υλικό είναι και πώς πλένεται?? scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
GeSp

GeSp


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty2/2/2011, 16:08

Αν ειναι μικρα τα κενακια(εγω ας πουμε π θα βλω φραχτακι χειροποιητο θα εχει το ενα απ τ αλλο κενο 4εκ.)δεν εχει φοβο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lola

lola


Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2010

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty2/2/2011, 18:29

Εχεις ενα πανεμορφο και πολυ τυχερο χοιριδιάκι tongue !!!

Και τα δικα μου δεν κανουν κακακια-τσισακια εξω παρα μονο στις γωνιες στο κλουβι τους χωρις εκπαίδευση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GeSp

GeSp


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty2/2/2011, 18:41

Κ εμενα Λολα ακριβως το ιδιο....!
Πανε μονο στν ειδικο χωρο τς τουαλετας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Η Kimko και η φάρμα της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Kimko και η φάρμα της   Η Kimko και η φάρμα της Empty14/2/2011, 17:39

Σύμφωνα με το http://www.guineapigcages.com/ η απόσταση των κενών ανάμεσα στα κάγκελα δεν πρέπει να υπερβαίνει τις 1,5 ίντσες (3,81 εκατοστά)!
Δηλαδή η απόσταση ανάμεσα στα κάγκελα πρέπει να είναι τέτοια ώστε να μην να μην υπάρχει κανένας κίνδυνος να σφηνώσουν εκεί τα μωρά ινδικά χοιρίδια το κεφαλάκι τους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
Η Kimko και η φάρμα της
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Φωτογραφίες / Βίντεο - Παρουσιάστε τα ινδικά χοιρίδια και τα κλουβιά σας. :: Φωτογραφίες-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις