Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Σύκο???

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xritoti

xritoti


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Ξανθη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Σύκο??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σύκο???   Σύκο??? Empty4/9/2010, 15:18

Ήθελα να ρωτήσω αν κάνει ή όχι
να δίνουμε σύκα στα ινδικά χοιρίδια μας.
Δεν έχω ακούσει τίποτα και γι'αυτό είπα
να ρωτήσω εσάς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katerina2512

katerina2512


Αριθμός μηνυμάτων : 97
Ημερομηνία εγγραφής : 06/05/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Γιαννιτσά

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Σύκο??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύκο???   Σύκο??? Empty4/9/2010, 19:56

Καλησπερα xritoti

Συμφωνα με αυτο τον πινακα http://www.guineapigcages.com/forum/diet-nutrition/22156-read-me-guinea-pig-nutrition-charts-poisonous-plants-list.html
τα χλωρα συκα (raw figs) μπορουν να δινονται στα ινδικα χοιριδια , αλλα 1 με 2 φορες την εβδομαδα λογω των υψηλων σακχαρων που εχουν . Τα ξερα αμαγειρευτα συκα χωρις την προσθηκη ζαχαρης μπορουν να δοθουν 2-4 φορες την εβδομαδα.

Γενικα για μενα ο παραπανω πινακας αποτελει "ευαγγελιο" για την διατροφη του Μαξιμου κ οποτε εχω καποια αμφιβολια ανατρεχω σε αυτον. Μου ελυσε πολλες αποριες κ μου εδωσε πολλες ιδεες για το τι μπορω να τον ταισω. Αν εχεις διο σου υπολογοιστη κ θα ηθελες να τον κατεβασεις κ να τον διαβαζεις οταν αμφιβαλεις για κατι μπορεις να πας εδω http://www.guineapigcages.com/food/Veggie-and-Fruit-Charts.pdf κ να τον αποθηκευσεις στον υπολογιστη σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σύκο???
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Τροφές-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις