Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 ΑΠΦ (Άντα: Συμβίωση / Ινδικό χοιρίδιο μαζί με γάτα;)

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Άντα: Συμβίωση / Ινδικό χοιρίδιο μαζί με γάτα;) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΠΦ (Άντα: Συμβίωση / Ινδικό χοιρίδιο μαζί με γάτα;)   ΑΠΦ (Άντα: Συμβίωση / Ινδικό χοιρίδιο μαζί με γάτα;) Empty18/9/2009, 23:21

Αντα είπε...
Γενικά ειμαι πολυ φιλόζωη ...ειχα λοιπον τρια ινδικα χοιριδια, ενα χαμστερ που το βρηκε μια φιλη μου παρατημενο στα σκουπιδια και το εσωσα - χι χι - και μια γάτα, που μου την εκανε δωρο το αγορι μου. Ενα μικρο ζωωολογικο κηπο δηλαδη!!! Παντα ηταν υπο επιτηρηση η γατα μου, ωσπου αποδεχτηκε οτι δεν προκειται αλλα ουτε την συμφερει να τους κανει κακο και κοιμοταν πανω στο κλουβι τους....Πιστευεις οτι ειναι κακο να εχεις και γατα και ινδικο χοιριδιο??

23/10/2008 10:22 πμ
valantia είπε...
Μην απευθύνεσαι μόνο σε μένα! Αν θελήσει να απαντήσει και κάποιος άλλος που έχει γνώσεις μπορεί! Δεν ξέρω και πολλά γι' αυτά τα ζωάκια!
Η γάτα με το ινδικό χοιρίδιο μπορεί να συνυπάρξει, μπορεί όμως και όχι! Και εννοώντας συνυπάρξει δεν εννοώ να είναι και τα δύο στον ίδιο χώρο ελεύθερα και συ ή κάποιος άλλος να λείπει!!
Μπορεί η γάτα μπροστά σου να μην πειράξει το ινδικό χοιρίδιο, αλλά να το κάνει όταν θα φύγεις! Πάντα λοιπόν με επίβλεψη και το κλουβί θα πρέπει να είναι σε χώρο που δεν θα έχει πρόσβαση η γάτα!!
Υπάρχουν γάτες που επιτίθονται στα ινδικά χοιρίδια και γάτες που δεν το κάνουν! Θέλει ιδιαίτερη προσοχή και εμπειρία πιστεύω η γνωριμία ινδικού χοιρίδιου με γάτα!
Τώρα η δικιά σου το έκανε αυτό επειδή παραμόνευε ή επειδή τα ένοιωθε συντροφιά της! Εσύ ξέρεις;
Στην αρχική σελίδα έχω ένα βίντεο με γάτα που γλύφει ένα ινδικό χοιρίδιο! Δεν συμβαίνει όμως πάντα αυτό!

23/10/2008 2:19 μμ
Αντα είπε...
Xmm με μπερδευει λιγο η δομη του σιτε ...νομιζα οτι μιλουσα σε δημοσια συζητηση.
Μάλλον η γατα μου καπου συμφιλιωθηκε με την ιδεα οτι δεν θα το βλαψει ποτε...μεχρι και μυριζοταν μουσουδα με μουσουδα με το χαμστερ (βεβαια δεν θυμιζονται για την εξυπναδα τους).

23/10/2008 2:51 μμ
valantia είπε...
Καλά νόμιζες! Είναι δημόσια συζήτηση μεταξύ πολλών! Αν υπάρξουν άλλοι! Χιχι! Και όσο για τη δομή του site προσπαθώ να την αλλάξω! Θα δούμε!

23/10/2008 3:42 μμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
ΑΠΦ (Άντα: Συμβίωση / Ινδικό χοιρίδιο μαζί με γάτα;)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ζητείται θυληκό ινδικό χοιρίδιο (όποιος έχει να μου χαρίσει ας επικοινωνήσει μαζί μου)
» Ένα ινδικό χοιρίδιο
» Η λόλα και το κλουβί της
» Ζητείτε στην περιοχή Μαγνησίας
» Αναζήτηση καινούργιου φίλου :-)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Συμβίωση-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις