Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Ήχος Rumbling και τέντωμα

Πήγαινε κάτω 
+3
giorgos-gizaros
m@ry
elina
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
elina

elina


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : Γλυφάδα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ήχος Rumbling και τέντωμα   Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty10/11/2010, 03:40

Το δικό μου ι.χ. όταν καμιά φορά πάω να το χαϊδέψω κάνει τον ήχο του rumbling (http://en.wikipedia.org/wiki/Guinea_pig) ενώ ταυτόχρονα μπορεί να τεντώνεται. Έχω διαβάσει ότι ο ήχος που κάνει σημαίνει ότι φοβάται αλλά το τέντωμα δείχνει ότι είναι σχετικά άνετο κοντά μου. Υπάρχει περίπτωση να σημαίνει κάτι άλλο αυτός ο ήχος; Μακάρι να σήμαινε ότι το απολαμβάνει και ότι του αρέσουν τα χάδια μου..Αν ξέρει κανείς να μου απαντήσει..Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ήχος Rumbling και τέντωμα   Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty10/11/2010, 10:36

Μήπως το ι.χ. σου κάνει αυτό τον ήχο που κάνει και το ι.χ. στο βίντεο Question

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
giorgos-gizaros

giorgos-gizaros


Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 23/07/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Κρήτη και Αθήνα(Γλυφαδα)

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ήχος Rumbling και τέντωμα   Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty11/11/2010, 00:14

να ρωτησω αυτος ο ηχος ειναι καλος η κακος εννοω τι σημαινει?το ξερω οτι εχει απαντηθει απλα αμα μπορει καποιος μια συντομη απαντηση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
naomi

naomi


Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Κεφαλλονιά

Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ήχος Rumbling και τέντωμα   Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty13/11/2010, 12:27

και τα δικα μου ι.χ κανουν ετσι οταν τα χαιδευω .... αλλα δεν δειχνουν θυμωμενα ! δεν
νομιζω οτι ειναι κακο δηλαδη confused confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paty

paty


Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 31/08/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ήχος Rumbling και τέντωμα   Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty13/11/2010, 14:08

κι ο δικος μου ετσι κανει οταν τον χαιδευω σε συγκεκριμενο σημειο
πιστευω πως ειναι καλος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elina

elina


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : Γλυφάδα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: re: 'Ηχος Rumbling και τέντωμα   Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty13/11/2010, 19:24

Μακάρι ρε παιδιά να είναι καλό γιατί με είχε μπερδέψει αυτός ο ήχος για αρκετό καιρό..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Άννααα

Άννααα


Αριθμός μηνυμάτων : 142
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : Ίλιον

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ήχος Rumbling και τέντωμα   Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty13/11/2010, 22:26

Αυτον τον ηχο το κανει το ι.χ οταν θελει να δειξει ενοχληση, φοβο ή οταν είναι τρομαγμενο..!! αμα ψαξετε στ βικιπαιδεια θα το βρητε!! =) Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elina

elina


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : Γλυφάδα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: re: 'Ηχος Rumbling και τέντωμα   Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty17/11/2010, 00:24

Ναι το ξέρω ότι αυτός ο ήχος υποτίθεται ότι υποδηλώνει άσχημα αισθήματα αλλά όταν τον κάνει τεντώνεται κιόλας, πράγμα που δείχνει άνεση...Με έχει μπερδέψει τελείως...Επίσης, το θέμα είναι ότι αυτόν τον ήχο τον κάνει και το άλλο ι.χ μου (έχω 2 θηλυκά) και τρέμουνε όταν τον κάνουνε, ενώ ταυτόχρονα μυρίζει η μία την άλλη στον ποπό...Μήπως έχουν οίστρο ή κάτι τέτοιο; Α! Και προχωράνε πολύ αργά όταν το κάνουν αυτό λες και κάνουνε παρέλαση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ήχος Rumbling και τέντωμα   Ήχος Rumbling και τέντωμα Empty17/11/2010, 02:07

Διαβάστε - Ακούστε Rumble και Purring: http://jackiesguineapiggies.com/guineapigsounds.html
Διαβάστε - Ακούστε Rumbling και Purring: http://en.wikipedia.org/wiki/Guinea_pig

Με το purring δηλώνουν συνήθως χαρά!
Με το rumbling δηλώνουν συνήθως κυριαρχία ή επιθυμία για ζευγάρωμα!

Αυτοί οι δύο ήχοι μοιάζουν πάρα πολύ μεταξύ τους!
Στο rumbling μπορεί να υπάρχει δόνηση ενώ στο purring ποτέ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
Ήχος Rumbling και τέντωμα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Έχω 2 αρσενικά! Ο ένας κάνει συνέχεια rumbling και προσπαθεί να ζευγαρώσει με τον άλλο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Συμπεριφορά - Τα ινδικά χοιρίδια είναι φοβιτσιάρικα. Παίρνει καιρό η εξημέρωση. :: Συμπεριφορά-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις