Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες / Περίοδος, Έμμηνος ρύση)

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες / Περίοδος, Έμμηνος ρύση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες / Περίοδος, Έμμηνος ρύση)   ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες / Περίοδος, Έμμηνος ρύση) Empty20/9/2009, 23:34

Ανώνυμος είπε...
να ρωτήσω κάτι ως νέα; έχουν περίοδο τα θηλυκά; και αν ναι κάθε πότε και για πόσο;

4/2/2009 7:55 μμ
valantia είπε...
Καλωσήρθες!
Τα ινδικά χοιρίδια δεν έχουν περίοδο!!

4/2/2009 10:57 μμ
Επισκέπτης είπε...
έχουν αλλά την γλύφουν και δεν φαίνεται, είναι ελάχιστη το πολύ 5-10 σταγόνες. κρατά περίπου μία μέρα και νομίζω το θηλυκό κάθε εβδομάδα έχει.

7/2/2009 7:34 μμ
Επισκέπτης είπε...
η δικιά σου βαλαντία μπορεί να μην έχει επειδή είναι μεγάλη ή απλά δεν φαίνεται ... η ποσότητα αίματος αν φαίνεται είναι ανησυχητική

7/2/2009 7:36 μμ
valantia είπε...
Έψαξα σε ξένα site και βρήκα αυτό:
Female guinea pig do not exhibit a menstrual flow. = Τα θηλυκά ινδικά χοιρίδια δεν εμφανίζουν περίοδο.
http://www.guineapigs-online.com/html/emergency.html

Όμως σημαίνει ότι δε φαίνεται, ενώ έχουν;; Δεν ξέρω!
Πάντως αν δείτε αίμα, είναι ανησυχητικό!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την valantia στις 19/7/2011, 14:14, 5 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
SuperTink




Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : Ελλάδα/Greece

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες / Περίοδος, Έμμηνος ρύση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τα θυληκά ι.χ έχουν έμμηνη ρύση;   ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες / Περίοδος, Έμμηνος ρύση) Empty7/7/2011, 11:20

Καλησπερα. Εχω μια απορια σχετικα με τα θυληκα ι.χ...Εχουν εμμηνο ρυση (περιοδο);
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες / Περίοδος, Έμμηνος ρύση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες / Περίοδος, Έμμηνος ρύση)   ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες / Περίοδος, Έμμηνος ρύση) Empty19/7/2011, 14:13

Τα θηλυκά ινδικά χοιρίδια δεν έχουν έμμηνο ρύση! Sows do not have a Menstrual flow.)
Αν δείτε αίμα είναι ανησυχητικό και θα πρέπει να επισκεφτείτε οπωσδήποτε κτηνίατρο!
http://www.guineapigwelfare.org.uk/guinea-pig-care/health/when-to-see-a-vet/
Απ' ότι έχω διαβάσει.. πουθενά δεν βρήκα αναφορές σε παρουσία περιόδου στα ινδικά χοιρίδια!
Και έχοντας αρκετό καιρό θηλυκό ινδικό χοιρίδιο.. μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι δεν έχω δει ποτέ αίμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες / Περίοδος, Έμμηνος ρύση)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες / Μ.Ο. ζωής)
» ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες / Προέλευση)
» ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες / Γιατί πέθανε;)
» ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες / Αναγνώριση μακρύτριχου)
» ΑΠΦ (Ανώνυμος: Άλλες απορίες/ Απ'τον εκτροφέα στο pet shop;)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Αναπαραγωγή - Μη ζευγαρώνετε τα ινδικά χοιρίδια. :: Φύλα-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις