Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Στους δύο, τρίτος... χωρεί???

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Celine




Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθηνα

Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Στους δύο, τρίτος... χωρεί???   Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty6/12/2009, 01:43

Καλησπερα και παλι! Λοιπον, επειδη σκοπευω να κανω το σπιτι μου εκτροφειο χοιριδιων, σημερα εχω την εξησ ερωτηση. Εχω ηδη δυο μικρουλια, δυο μηνων περιπου. Εαν παρω κι αλλο, σε μεγαλυτερο κλουβι, εννοειται, θα τον υποδεχτουν καλα, η μηπως θα γινουν εχθρικοι μαζι του??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: χωρει , χωρει   Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty8/12/2009, 20:54

εκτροφειο ? ακουσα καλα ? δυο μηνων δεν κανει να ζευγαρωσουν αν παρεις αλλα να παρεις του ιδιου φιλου , αν ειναι μικρα δεν θα τσακωθουν .ΜΟΝΟ τα αρσενικα ενηλικα τσακωνονται και μονο οταν εχουν ερθει σε επαφη με θηλυκο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στους δύο, τρίτος... χωρεί???   Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty9/12/2009, 00:27

Το εκτροφείο το λες για πλάκα ε; Τι φύλο είναι τα μικρά σου; Είναι και τα δύο το ίδιο φύλο;

Προτίμησε όσα ινδικά χοιρίδια έχεις να είναι του ίδιου φύλου.
Ινδικά χοιρίδια διαφορετικού φύλου σημαίνει ανεξέλεγκτες γέννες και πολλά άλλα.
Μπορείς να έχεις τόσα ινδικά χοιρίδια, όσα σου επιτρέπει το κλουβί σου, τα χρήματά σου και η διάθεσή σου!
Τα ινδικά χοιρίδια στη φύση ζουν ανά ομάδες. Είναι κοινωνικά ζώα.

Τα θηλυκά ινδικά χοιρίδια τσακώνονται σπάνια.
Τα αρσενικά τσακώνονται σπάνια αν γνωρίζονται από πολύ μικρή ηλικία και δεν έχει εμφανιστεί μπροστά τους κάποιο θηλυκό για να το διεκδικήσουν.

Αν αποφασίσεις να πάρεις τρίτο, προτού το βάλεις στο ίδιο κλουβί με τα άλλα δύο, θα πρέπει να το γνωρίσεις στα άλλα σταδιακά σ' ένα ουδέτερο χώρο.

Διάβασε και τα άλλα θέματα της συμβίωσης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
????????
Επισκέπτης




Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: απαντηση   Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty9/12/2009, 07:47

διορθωνω , τα αρσενικα τσακωνονται συχνα ακομα και να εχουν μεγαλωσει απο μικρα μαζι αν βρεθει θηλυκο στην μεση αλαζει το πραγμα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Celine




Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθηνα

Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στους δύο, τρίτος... χωρεί???   Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty18/12/2009, 23:54

Ναι, το εκτροφειο το ειπα για πλακα! Ειναι αρσενικα τα μικρουλια μου, και πηρα κι ενα τριτο χοιριδιακι την περασμενη εβδομαδα, τον Αρμαντο. Παρολο που στην αρχη ψιλοτσακωνοταν με το ενα απο τα δυο αλλα, τωρα ειναι μια χαρα, παιζουν ολα μαζι και δεν υπαρχει προβλημα. Φυσικα, τους εχω ενα τεραστιο κλουβι, δυοροφο, και σε διαστασεις περιπου 1,5*0,6*0,5. Παιζουν μπαλα εκει μεσα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στους δύο, τρίτος... χωρεί???   Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty20/12/2009, 16:24

καμια φωτογραφια να το δουμε ? δεν νομιζω να ειναι τοσο μεγαλο οσο λες .δυσκολα βρισκεις τοσο μεγαλο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Celine




Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθηνα

Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στους δύο, τρίτος... χωρεί???   Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty6/1/2010, 15:53

τοσο ειναι. Κι εγώ το έψαχνα παρα πολυ καιρο και βρηκα μονο ενα, που κανονικα ειναι για κουνελακια, αλλα ειναι τελειο για τα μικρουλια μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης

Γιάννης


Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2009
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στους δύο, τρίτος... χωρεί???   Στους δύο, τρίτος... χωρεί??? Empty7/1/2010, 01:30

Δεν μένει λοιπόν παρά να κάνεις ένα καινούριο θέμα που θα μας τα παρουσιάσεις και θα μοιραστείς μαζί μας μερικές από τις στιγμές που απολαμβάνεις μαζί τους Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://peristeriataxydromoi.forumgreek.com
 
Στους δύο, τρίτος... χωρεί???
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Συμβίωση-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις