Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!!

Πήγαινε κάτω 
+3
m@ry
mrgn
ChristosD
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ChristosD




Αριθμός μηνυμάτων : 131
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2009
Ηλικία : 39

Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!!   Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty22/4/2010, 07:13

Εχτες περασα κατα τυχη απο μεγαλο πετ-σοπ γνωστης αλυσιδας επειδη ειχα ξεμεινει απο βιταμινη-c και αυτο που αντικρυσαν τα ματια μου,ακομα δε μπορω να το πιστεψω.Kουταβακια μεσα σε γυαλες χωρις νερο και τροφη.Αρρωστα απο την πεινα ζωα.Σκυλια 6-7 μηνων τα οποια τους ειχαν ξεμεινει μεσα σε γυαλες στις οποιες ουτε καν μπορουσαν να κινηθουν.Παπαγαλοι που απο την πεινα ειχαν φαει τα φτερα τους!!!!!!!Μεγαλη ξεφτιλα...δεν υπαρχουν λογια...πρεπει να τους κυνηγησει καποιος αυτους τους ανθρωπους-ζωα.Και βεβαια καθαριοτητα ανυπαρκτη....μεσα στη βρωμια τα ειχανε τα ζωντανα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mrgn

mrgn


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 04/02/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα

Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!!   Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty7/5/2010, 22:42

Το ξέρεις ότι σε κάτι τέτοιεσ περιπτώσεις πρώτη κίνηση είναι αν τους κάνεις παρατήρηση και αν εξακολουθούν απλά καλείς τη φιλοζωική που αν δεν κάνω λάθος έχει δικαίωμα κατάσχεσης η τέλος πάντων σοβαρών κινητοποιησεων..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!!   Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty4/6/2010, 20:40

Ξέρεις κάποια φιλοζωική, ξέρω ένα pet shop που δεν έχει καλές συνθήκες για τα ζώα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
mrgn

mrgn


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 04/02/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα

Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!!   Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty6/6/2010, 18:28

Λοιπόν το internet μου είναι χάλια δεν μου ανοίγουν καιν. tabs!!
anyway εδώ http://www.google.gr/search?q=%CF%86%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B6%CF%89%CE%B9%CE%BA%CE%B7+%CE%B8%CE%B5%CF%83%CF%83%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B7&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a έχει μία λίστα με φιλοζωικές οργανώσεις της θεσσσαλονίκης επικοινώνησε μαζί τους και θα σε κατατοπίσουν αυτοί.

Γενικά η τακτική ΚΑΠΟΙΟΣ πρέπει να κάνει κάτι ε'ιναι ΛΑΘΟΣ ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ
όλοι αυτοί στηρίζονται στην δική μας αδιαφορία και εν μέρη συνενοxή στις συνθήκες που έχουν αυτά τα ζωά, άμα οι ίδιοι οι πελάτες δυσανασχετούν μαζί τους, τους ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ να έχουν καλύτερες συνθήκες, τότε δεν θα έχουν και πολλές επιλογές για το πως θα συμπεριφέρονται στις ψυχούλες αυτές.

compredo?:-)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!!   Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty6/6/2010, 22:26

Νο 266541, Αρ. Φύλλου 1671, 13 Νοεμβρίου 2003
Όροι χορήγησης άδειας καταστήματος πώλησης σκύλων και γατών:
https://indika-xoiridia.forumgreek.com/forum-f23/topic-t661.htm

Άρθρο 4
Διενέργεια ελέγχων
Τα καταστήματα πώλησης σκύλων και γατών δέχονται τις επιθεωρήσεις της προϊσταμένης Διεύθυνσης Κτηνιατρικής της οικείας Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης για την τήρηση της κείμενης νομοθεσίας για την υγεία και την ευζωία των ζώων. Ο επιθεωρητής κτηνίατρος κατά τη διενέργεια του ελέγχου συντάσσει έκθεση με τα ευρήματα του ελέγχου που επιδίδει στον ενδιαφερόμενο. Στην ίδια έκθεση σημειώνονται οι παραλείψεις που επισημάνθηκαν και το χρονοδιάγραμμα που τίθεται για την συμμόρφωση του ενδιαφερόμενου. Εάν κατά τον έλεγχο που διενεργεί η αρμόδια Αρχή διαπιστωθεί η μη συμμόρφωση του ενδιαφερόμενου κινούνται οι διαδικασίες επιβολής των κυρώσεων των άρθρων 12 και 13 του Ν. 3170/2003.

Λογικά σε απαράδεκτες συνθήκες καλείς τη Διεύθυνσης Κτηνιατρικής της οικείας Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης
και εύχεσαι οι υπάλληλοι να μην είναι γραφειοκράτες αλλά σωστοί επαγγελματίες!
Και δυστυχώς.. δεν έχω βρει και δεν πρέπει να υπάρχει νόμος που να προστατεύει και τα άλλα ζώα συντροφιάς πέραν των σκύλων και των γατών!
Ο νόμος αυτός αναφέρεται μόνο στους σκύλους και στις γάτες!! Sad Χρειάζονται αλλαγές στη νομοθεσία!! Είναι απαράδεκτο να έχουμε μείνει τόσο πίσω!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
tsoler




Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 13/07/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Βεροια

Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!!   Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty13/7/2010, 12:50

εγω αφτο π ειδα δν θα ηθελα να τ χανα δω ποτε στη ζωη μου . περασα απο ενα πετ σοπ κ ειχε 3 σκιλια μεσα σ μια γυαλα ισα ισαι χςρουσαν χωρις νερο χωρις φαει. κριμα στα σκυλακια γιατι δν φτενε σ τιποτα ν εχουνε τετοια καταντια αφτο τ περιστατικο εγινε το βραδυ... πιγα τν επομενι μερα τν πρωι κ εκανα πολι μεγαλο καβγα μ αφτον τν ανθροπο .... ΘΕΛω να μου πειτε αν οντος εκανα καλα που πιγα και εκανα ενα τετοιο τσακομο στο ιδιο του το μαγαζι!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!!   Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty22/7/2010, 00:03

Δυστυχώς αυτοί οι άνθρωποι δεν παίρνουν από λόγια! Άλλαξε κάτι μετά τον καυγά; Λογικά όχι!
Μόνο αν δεν αγοράζει κανείς τίποτα απ' τα pet shop που κρατούν σε απαράδεκτες συνθήκες τα ζώα,
οι ιδιοκτήτες αυτών των pet shop θα αναγκαστούν να αλλάξουν φιλοσοφία!
Θα δουν ότι δεν πουλάει η κακομεταχείριση και θα σταματήσουν να κακομεταχειρίζονται τα ζώα αναγκαστικά για να μην κλείσουν!
Για άλλες λύσεις, διάβασε παραπάνω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
nota dimitraki

nota dimitraki


Αριθμός μηνυμάτων : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Σύρος

Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!!   Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty22/7/2010, 23:54

μπααα... αν δν αγοραζουμε τα ζωακια καταντανε σε χειροτερες συνθηκες.. εμενα η γνωμη μου ειναι απο τη στιγμη που εχουμε δυνατοτητα να βγαλουμε ενα ζωακι απο αυτη τη κολαση να το κανουμε.. αν και εφοσων μπορουμε... ειναι κριμα για να δειξουμε στους υπαλληλους οτι δεν μας αρεσει αυτη η κατασταση τα ζωα να ταλαιπορουνται παραπανω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!!   Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty23/7/2010, 02:11

Αν δεν αγόραζε κανείς ζώα, τροφές κ.ά. απ' τα pet shop με τις άθλιες συνθήκες διαβίωσης των ζώων,
τότε πιθανόν θα θυσιάζονταν λίγα ζώα (αυτά που θα ήταν στις βιτρίνες και αυτά πίσω απ' τις βιτρίνες που χρησιμοποιούνται για την αναπαραγωγή)
αλλά θα σώζονταν όλα τα υπόλοιπα που δεν έχουν γεννηθεί ακόμα!
Αξίζει να υποφέρει ένας τώρα για να μην υποφέρουν πάρα πολλοί μετά; Δύσκολο να αποφασίσεις!
Οι προμηθευτές και οι καταστηματάρχες θα αναγκάζονταν ή να πτωχεύσουν
ή να συμμορφωθούν στις απαιτήσεις των φιλόζωων για να συνεχίσουν την εργασία τους!

Αν αγοράζουμε ζώα, τροφές κ.ά. απ' τα pet shop με τις άθλιες συνθήκες διαβίωσης των ζώων,
τότε οι προμηθευτές των pet shop θα συνεχίζουν να αναπαράγουν κάτω από απαράδεκτες συνθήκες τα ζώα
και οι καταστηματάρχες θα συνεχίζουν να τα κρατούν κάτω από απαράδεκτες συνθήκες μέσα στα pet shop!

Βλέπεις σε ένα γυάλινο κουτί ενός pet shop ένα κουταβάκι ράτσας! Ξέρεις πως το σκυλάκι ράτσας έφτασε εκεί;
Ξέρεις ότι η μάνα του ζει και αυτή σ' ένα κλουβί 1x1 σε άθλιες συνθήκες όλη της τη ζωή και το μόνο που κάνει είναι να γεννάει συνεχώς κουτάβια;
Ξέρεις ότι η μάνα δεν αντέχει την τόση ταλαιπωρία και πεθαίνει πολύ γρήγορα;
Ξέρεις τι θα γίνει το κουταβάκι αν δεν πωληθεί; Αλήθεια τι γίνονται όσα ζώα δεν πωλούνται; Γίνονται πειραματόζωα; Θανατώνονται; Είναι άγνωστο!

Αν αγοράσουμε αυτό το κουταβάκι δε θα ενισχύσουμε την πρακτική της εκμετάλλευσης των ζώων;
Δε θα σκεφτεί και ο προμηθευτής και ο ιδιοκτήτης του pet shop.. ότι αυτή η πρακτική πουλάει;
Δε θα είμαστε και εμείς υπεύθυνοι για τη συνεχόμενη ταλαιπωρία των γονιών αυτού του κουταβιού;
Δε θα είμαστε και εμείς υπεύθυνοι αν το κουτάβι που δεν αγοράσαμε επειδή δεν ήταν τόσο όμορφο όσο το άλλο που αγοράσαμε γίνει πειραματόζωο;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
nota dimitraki

nota dimitraki


Αριθμός μηνυμάτων : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Σύρος

Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!!   Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty24/7/2010, 12:38

εγω σκεφτομαι και το αλλο... δν αγοραζει κανεις ετσι?? τα σκυλια( και οτιδηποτε αλλο) που γεννανε αυτα που εμεις αγοραζουμε ανηκουν λογικα σε "εταιριες", αυτα τα σκυλια θα συναιχισουν να γεννουν μικρα για να βγαλουν χρηματα... και στο κατω κατω δν γινετε να σταματισουμε να αγοραζουμε απο τα πετ σοπς υπαρχουν ανθρωποι που αναζητουν συντροφια σε ενα σκυλο η μια γατα.. και δυσκολα βρισκεις να χαριζονται... τα ζωα που θα μενουν μεχρι να πωληθουν ή ακομα και να σταματησει η "παραγωγη" τους οπως λες θα ταλαιποριθουν ακομη παραπανω απο οτι τωρα... θα μεινουν σε γυαλινο κουτι οπως λες και εσυ για οσο παει και μετα?? τι γινετε?? καταληγουν πειραματοζωα??? ας τα σωζουμε απο αυτη τη καταδικη μη τα βλεπουμε ολα μαυρα .. λες επεισεις:"Αν αγοράζουμε ζώα, τροφές κ.ά. απ' τα pet shop με τις άθλιες συνθήκες διαβίωσης των ζώων,
τότε οι προμηθευτές των pet shop θα συνεχίζουν να αναπαράγουν κάτω από απαράδεκτες συνθήκες τα ζώα
και οι καταστηματάρχες θα συνεχίζουν να τα κρατούν κάτω από απαράδεκτες συνθήκες μέσα στα pet shop!" και συγνωμη.. αν δν αγορασω τροφη για τα ζωα μου απο το πετ σοπ τοτε απο που??? προς Θεου δν στη λεω.. συζηταμε για να δουμε ποια ειναι η καλητερη λυση.. ειδα ενα σκυλι τις προαλλες στο πετ σοπ και μου λεει ο καταστηματαρχης ειναι 4 μηνων δν το περνει κανεις.. παει απο πετ σοπ σε πετ σοπ στις κυκλαδες και γυρω γυρω για να βρει ενα σπιτι .. γτ?? και ηταν πανεμορφο... ηθελα να το παρω αλλα... no money no honey.. θα μπορουσε να ζει αλλιως και οχι 4 μηνες να ειναι σε γυαλινο κουτι και να γυριζει να βρει συντροφο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!!   Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty29/7/2010, 18:07

nota dimitraki έγραψε:
εγω σκεφτομαι και το αλλο... δν αγοραζει κανεις ετσι?? τα σκυλια( και οτιδηποτε αλλο) που γεννανε αυτα που εμεις αγοραζουμε ανηκουν λογικα σε "εταιριες", αυτα τα σκυλια θα συναιχισουν να γεννουν μικρα για να βγαλουν χρηματα...

Πως θα συνεχίσουν να αναπαράγουν τα σκυλιά για να βγάλουν χρήματα αν κανείς δεν θα δίνει χρήματα για να αγοράζει τα κουτάβια;;

nota dimitraki έγραψε:
Και στο κατω κατω δν γινετε να σταματισουμε να αγοραζουμε απο τα πετ σοπς υπαρχουν ανθρωποι που αναζητουν συντροφια σε ενα σκυλο η μια γατα.. και δυσκολα βρισκεις να χαριζονται...

Δε βρίσκεις καθόλου δύσκολα!! Υπάρχουν υπερβολικά πολλά αδέσποτα σκυλιά και γατιά που αναζητούν σπίτι!! Ρίξε μία ματιά στις φιλοζωικές οργανώσεις!

nota dimitraki έγραψε:
τα ζωα που θα μενουν μεχρι να πωληθουν ή ακομα και να σταματησει η "παραγωγη" τους οπως λες θα ταλαιποριθουν ακομη παραπανω απο οτι τωρα... θα μεινουν σε γυαλινο κουτι οπως λες και εσυ για οσο παει και μετα?? τι γινετε?? καταληγουν πειραματοζωα??? ας τα σωζουμε απο αυτη τη καταδικη μη τα βλεπουμε ολα μαυρα

Όπως σου ξαναείπα:
Αξίζει να υποφέρει ένας τώρα για να μην υποφέρουν πάρα πολλοί μετά;
Τι θα διάλεγες αν είχες μόνο αυτές τις δύο επιλογές; Σκοτώνεις ένα για να ζήσουν εκατομμύρια ή Σκοτώνεις εκατομμύρια για να ζήσει ένα;

Όταν αγοράζεις ζώα ή πράγματα από τα pet shop που κρατούν σε απαράδεκτες συνθήκες τα ζώα είναι σαν να λες στο απαράδεκτο pet shop:
Σου δίνω τα χρήματά μου για να συνεχίσεις την κακοποίηση των ζώων! Μετέχω και 'γω στην κακοποίηση!

Όταν δεν αγοράζεις ζώα ή πράγματα από τα pet shop που κρατούν σε απαράδεκτες συνθήκες τα ζώα είναι σαν να λες στο απαράδεκτο pet shop:
Δε σου δίνω τα χρήματά μου για να συνεχίσεις την κακοποίηση των ζώων! Δεν μετέχω και 'γω στην κακοποίηση!

Όταν αγοράζεις ζώα ή πράγματα από τα pet shop που δεν κρατούν σε απαράδεκτες συνθήκες τα ζώα είναι σαν να λες στο pet shop:
Σου δίνω τα χρήματά μου για να συνεχίσεις την ευημερία των ζώων; Μετέχω και 'γω στην ευημερία;

Ξέρεις όμως πως κρατούν οι προμηθευτές των pet shop τα ζώα; Έχεις ακούσει για τα puppy mills; Αν όχι, για ψάξε λίγο στο internet και θα καταλάβεις!
Αν αντέχεις, δες και τα link του link: http://www.scubadive.gr/forum/showthread.php?t=474 left left left left left left

nota dimitraki έγραψε:
και συγνωμη.. αν δν αγορασω τροφη για τα ζωα μου απο το πετ σοπ τοτε απο που???

Απ' τα pet shop που δεν πουλάνε καθόλου ζώα!!

nota dimitraki έγραψε:
προς Θεου δν στη λεω.. συζηταμε για να δουμε ποια ειναι η καλητερη λυση

Ούτε 'γω στη λέω! Λέμε την άποψή μας προς σκέψη και προβληματισμό!

nota dimitraki έγραψε:
ειδα ενα σκυλι τις προαλλες στο πετ σοπ και μου λεει ο καταστηματαρχης ειναι 4 μηνων δν το περνει κανεις.. παει απο πετ σοπ σε πετ σοπ στις κυκλαδες και γυρω γυρω για να βρει ενα σπιτι .. γτ?? και ηταν πανεμορφο... ηθελα να το παρω αλλα... no money no honey.. θα μπορουσε να ζει αλλιως και οχι 4 μηνες να ειναι σε γυαλινο κουτι και να γυριζει να βρει συντροφο..

Αν ΚΑΝΕΙΣ δεν αγόραζε ζώα από τα pet shop, αυτή τι στιγμή αυτό το σκυλάκι δε θα ταλαιπωριόταν γιατί δε θα είχε γεννηθεί για να ταλαιπωρηθεί!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
νελι

νελι


Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 23/07/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Π. Φώκαια - Σούνιο

Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!!   Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!! Empty29/7/2010, 21:36

και εγώ το χοιριδιάκη μου απο αυτές τις άθλιες συνθήκες το έσωσα!!! το πετ σοπ καταρχην ΒΡΟΜΑΓΕ!!! έπρεπε να παρακαλέσω για εξηπηρέτιση!!! μεγάλα ζωάκια σε κλουβιά χάμστερ!!! ΕΛΕΟΣ.................. και τέλος χοιριδιάκια σε διαφορες ηλικίες και τον δύο φύλλων!!! το ένα ήταν ετοιμοθάνατο και το άλλο με ψώρα στο μάτακι του!! ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!! Τα υπολοιπα ήταν υγειής αλλα για πόσο ακόμα αν δεν τα βγάλει κάνεις απ τη μιζέρια αυτή??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Άθλιες συνθήκες σε πετ-σοπ!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Συνθήκες διαβίωσης σε pet-shop

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΖΩΑ :: Αν θέλετε να γράψετε κάτι άσχετο, γράψτε το εδώ-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις