Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Περίεργη μυρωδιά χόρτων...

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Περίεργη μυρωδιά χόρτων...   Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty20/9/2010, 15:12

Πριν από λίγο καιρό αγόρασα χόρτα στην Μπιζού από ένα pet shop, έχουν πολύ περίεργη μυρωδιά και η Μπιζού στην αρχή δεν τα έτρωγε Mad .
Τα χόρτα είναι της εταιρίας "witte molen".
Τα έχει αγοράσει κανένας Question


Έχει επεξεργασθεί από τον/την m@ry στις 9/10/2010, 10:58, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
xritoti

xritoti


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Ξανθη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργη μυρωδιά χόρτων...   Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty20/9/2010, 21:29

δεν το εχω αγορασει ποτε.
Στην αρχη λες οτι δεν το ετρωγε.
Τωρα το τρωει ή το αφηνει ετσι οπως της το δεινεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργη μυρωδιά χόρτων...   Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty21/9/2010, 13:45

Μέτα από μια μέρα άρχισε να τα τρώει. Αλλά πήγα όταν ξανα άνοιξαν τα μαγαζιά (τη Δευτέρα) και της πήρα άλλα χόρτα της εταιρίας Vitakraft.
Αν και αυτά τα χόρτα τα τρώει δεν θα τα αγοράσω ξανά γιατί έχουν πάρα πολύ σκόνη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
xritoti

xritoti


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Ξανθη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργη μυρωδιά χόρτων...   Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty21/9/2010, 15:04

Καλά έκανες και αγόρασες καινούρια χόρτα γιατί η Μπιζού
μπορεί να μην άντεχε ολη αυτή τη σκόνη!
Τα χόρτα και οι τροφές της ****** είναι πολύ καλα σε ποιότητα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katerina2512

katerina2512


Αριθμός μηνυμάτων : 97
Ημερομηνία εγγραφής : 06/05/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Γιαννιτσά

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργη μυρωδιά χόρτων...   Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty21/9/2010, 19:30

Καλησπερα
Τα witte molen τα επαιρνα εγω στην αρχη για τον Μαξιμο. Εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Ποτε δεν μου μυρισαν περιεργα. Ισα ισα μοσχομυριζαν...Μηπως απο το pet shop που τα πηρες δεν τα ειχαν αποθηκευσει σωστα κ αλλοιωθηκαν? Αν κ ειναι σε πλαστικη κλειστη συσκευασια κ το θεωρω απιθανο να εισχωρησε υγρασια κλπ , ωστοσο ποτε δεν ξερεις. Προσωπικα θα τα συνεχιζα αν δεν τα σταματουσαν απο το τοπικο pet shop που ψωνιζω. Κ μαλιστα επειδη αναφερθηκαν κ τα vitakraft , οταν δεν βρηκα τα witte molen εκανα την μεγαλυτερη πατατα ever κ πηγα κ αγορασα την τερααααστια συσκευασια της vitakraft (ειμαι κ γαλαντομα τρομαρα να μου 'ρθει!) . Δεν μου αρεσαν καθολου ! Εχει κατι τσουνια ξερα εκει μεσα μεγαλα κ χοντρα σαν chopsticks! Πρεπει να τοποθετω τα χορτα στην ταιστρα με τετοιο τροπο που να προσεχω ιδιατερως μην πεταγεται κανενα σκληρο τσουνι κ βγαλουν κανενα ματι τα ζωα μου , ειτε οταν πηγαινουν να φανε ειτε οταν κανουν popcorning που κοπανιουνται δεξια κ αριστερα απροσεκτα....Ευτυχως τωρα που υιοθετησα κ δευτερο εχουμε διπλη καταναλωση χορτου κ ελπιζω να τελειωσει συντομα Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xritoti

xritoti


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Ξανθη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργη μυρωδιά χόρτων...   Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty21/9/2010, 21:46

Εγώ προσωπικά δεν έχω πάρει χόρτα vitakraft αλλα σκεφτόμουν να αγοράσω. tongue
Απ'όσα άκουσα τώρα δεν νομίζω να πάρω.
Εγώ αγοράζω εδώ και 9-10 μήνες τα χόρτα''BoWite''(μόνο αυτό γράφει
η συσκευασία).Τα έχει δοκιμάσει κανείς??? confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργη μυρωδιά χόρτων...   Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty22/9/2010, 15:13

Το φρέσκο χόρτο μυρίζει ωραία σε αντίθεση με το χαλασμένο που μυρίζει υγρασία και μούχλα!
Μπορεί να μην έφταιγε η εταιρεία αλλά ο τρόπος συντήρησής του!
Έχει υπάρξει ξανά παρόμοιο θέμα εδώ: https://indika-xoiridia.forumgreek.com/forum-f7/topic-t484.htm

Θα παρακαλέσω να προσέχουμε πως εκφραζόμαστε για τις εταιρείες των τροφών
καθώς απαγορεύεται απ' τους κανόνες συγγραφής η διαφήμιση και η δυσφήμηση! Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργη μυρωδιά χόρτων...   Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty6/10/2010, 11:21

Κάτι που ξέχασα να αναφέρω είναι και ότι με παραξένεψε το μήκος των χόρτων. Κάποια χόρτα είχαν μήκος 80 cm cyclops colors change drunken ...
Δεν είναι πολύ μακρυά Question Question Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργη μυρωδιά χόρτων...   Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty6/10/2010, 13:29

mary δεν είναι πολύ μακριά γιατί κατα πάσα πιθανότητα είναι το πρώτο χέρι, το λεγόμενο first cut. Το αγοράσαμε και 'μεις της vitacraft και ο δικός μας τα τρώει αρκετά. Βρήκαμε και 'μεις σήμερα κλαδί πάντως! Τα μάτια μας είναι cyclops cyclops cyclops
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργη μυρωδιά χόρτων...   Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty7/10/2010, 21:51

Θα παρακαλέσω να μην ξεφεύγουμε απ' το θέμα του τίτλου!! Π.χ. Το μήκος των χόρτων δε σχετίζεται με τη μυρωδιά τους όπως και πολλά άλλα!!
Αν κάποιος/α ξεφεύγει.. θα παρακαλέσω να μην απαντώνται οι ερωτήσεις του/της ώστε αν χρειαστεί να διαγράψω την ερώτησή του/της
να διαγράψω μόνο αυτή και όχι και τις απαντήσεις σας! Είναι κρίμα να διαθέτετε χρόνο για την απάντηση και η απάντησή σας να καταλήγει στη μη ορατή κατηγορία Σκουπιδοτενεκές! Διαβάστε τους κανόνες συγγραφείς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
m@ry

m@ry


Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργη μυρωδιά χόρτων...   Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty9/10/2010, 11:02

Άλλαξα το όνομα του θέματος για να μην είναι άσχετη και η ερώτηση μου για την μυρωδιά των χόρτων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://guinea-pig.forumgreek.com/forum.htm
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργη μυρωδιά χόρτων...   Περίεργη μυρωδιά χόρτων... Empty9/10/2010, 11:41

Η ερώτηση πρέπει να σχετίζεται με το πρώτο post! Απαγορεύεται απ' τους κανόνες συγγραφής η ύπαρξη δεύτερης ερώτησης!
Επιτρέπονται μόνο διευκρινιστικές ερωτήσεις που σχετίζονται άμεσα με το θέμα! Άλλαξα ξανά τον τίτλο! Wink Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
 
Περίεργη μυρωδιά χόρτων...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Περίεργη συμπεριφορά: δραπετεύει και τρέχει γρήγορα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Τροφές-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις