Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!!

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!!   Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty26/9/2010, 15:10

Του εφτιαξα ένα πρόχειρο σπιτάκι με ύφασμα και τελικά το έκανε και αιώρα!!! 2 σε 1! Cool cheers cheers

Αρχικό κατάλυμα:
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! 34390_1559529261089_1021013915_1602881_4851869_n

Αιώρα:
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! 62737_1559498260314_1021013915_1602687_6137157_n
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! 63788_1559495380242_1021013915_1602654_7966219_n
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! 61567_1559493140186_1021013915_1602635_1553026_n
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! 62809_1559497540296_1021013915_1602676_651849_n
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! 63006_1559495100235_1021013915_1602653_445300_n
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! 63346_1559496820278_1021013915_1602675_8102689_n


EDIT:
Βρήκα και άλλες στο νετ...
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Cornerhammock
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Eco
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Store_mc_tspoon
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! How2cornerhammock1
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Chinchilla-hammock


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kragion στις 26/9/2010, 16:13, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
Άννααα

Άννααα


Αριθμός μηνυμάτων : 142
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : Ίλιον

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!!   Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty26/9/2010, 15:39

αχουυ τι γλυκα ππου ειναι!! <3 μ εδωσες ιδεα πως να φτιαξω και εγω αιωρα!! θενξ! χιχιχι! pirat
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!!   Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty26/9/2010, 15:47

Παρακαλώ!!! Εγώ πάλι τί να πώ... φαντάζεσαι την έκπληξή μου!!! Suspect Suspect Και να φανταστείς ότι είδαμε αιώρες στο πέτ σόπ, επέμενε η αδερφή μου να πάρουμε και λέω "Άντε μωρέ βλακείες... τς τς τς". Και ξαφνικά... affraid Τώρα μόλις έρθει στο σπίτι θα μου πει "Δε στα 'λεγα εγώ??" Very Happy Very Happy Very Happy

Tip:
Παρατήρησα ότι μόλις το έκλεισα γύρω γύρω με την μπλε την πετσέτα και απο πάνω με την άσπρη κάθεται περισσότερη ώρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
Άννααα

Άννααα


Αριθμός μηνυμάτων : 142
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : Ίλιον

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!!   Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty26/9/2010, 22:32

ναις ναις!!!!!! αν και ο δικος μου ειναι λιγο παραξενος.. το σπιτακι που του εφτιαξα δεν εμπαινε μεσα γτ φοβοταν και αναγκαζομουνα να του βαζω φρουτα και λαχανικα μεσα για να μπει... τωρα μ τν αιωρα αμφιβαλω για το αν θα ανεβαινει επανω αλλα θα το προσπαθησω μια φορα εγω! :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!!   Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty26/9/2010, 23:13

Εμείς πάντως δεν το προσπαθήσαμε... Μόνος του το έκανε...! Δεν κατεβαίνει με τίποτα!!!!! Ευτυχώς που εξ αρχής του έπιασα καλά το ύφασμα... Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
katerina2512

katerina2512


Αριθμός μηνυμάτων : 97
Ημερομηνία εγγραφής : 06/05/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Γιαννιτσά

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!!   Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty27/9/2010, 00:09

Αχαχαχαχαχχαχαχαχχαχαχχαχ

κ ο δικος μας ο χαχας χωνεται οπου βρει! Να φανταστεις απο εκει που πηραμε το κρεβατι ειχε κ αιωρες , αλλα δεν τις παραγγειλα κ εγω για τον ιδιο λογο με την kragion συν του οτι ψιλοφοβηθηκα. Αλλα τελικα το ενστικο της κρυψωνας υπερισχυσε ! Το κρεβατι μας που ειναι φτιαγμενο να κρεμιεται 1-2cm απο το πατωμα ωστε να λειτουργει κ σαν αιωρα το εχουμε δοκιμασει με ολους τους πιθανους τροπους! Ο πιο χαρακτηριστικος ειναι αυτος

Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Ssupercozyevendownhere.th

Ο χαζοβιολης παει κ κοιμαται απο εκει κατω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!!   Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty27/9/2010, 00:12

Χαχαχαχαχα ωραίος ο Μάξιμος!! Χαχαχαχα να του ζωγραφίσεις και λουλούδια στα μάγουλα, αυτός παιδί μου είναι παιδί των λουλουδιών... Ελεύθερο πνεύμα! flower flower

Αλήθεια πόσο το πήρες το κρεβάτι? Είναι απιθανότατο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
katerina2512

katerina2512


Αριθμός μηνυμάτων : 97
Ημερομηνία εγγραφής : 06/05/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Γιαννιτσά

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!!   Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty27/9/2010, 02:38

Καλυτερα να στειλω ΠΜ για την απαντηση αυτη . Οποιος αλλος ενδιαφερεται αν θελει ας μου το πει να στειλω ΠΜ μην κανουμε κ διαφημιση....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!!   Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty27/9/2010, 18:12

Kragion έχεις ένα πολύ θαρραλέο χοιριδιάκι!!! Απ' όσο ξέρω δεν τολμάνε όλα τα ινδικά χοιρίδια να ανέβουν στις αιώρες!
Η συγκεκριμένη αιώρα που έχεις φτιάξει όμως εμένα με τρομάζει! pale Το έχω ξαναπεί! Ίσως είμαι υπερπροστατευτική
αλλά είμαι της άποψης του καλύτερα να προσέχουμε για να έχουμε παρά μετά να τρέχουμε! Τι εννοώ;

Μία αιώρα πρέπει να είναι τοποθετημένη χαμηλά στο κλουβί ώστε αν πέσει το χοιριδιάκι να πέσει από χαμηλό ύψος! OK! Η δικιά σου είναι!
Μία αιώρα θα πρέπει να είναι στερεωμένη καλά στο κλουβί ώστε να μη ξεφύγει και βρεθεί το χοιριδιάκι στον πάτο με σπασμένα δόντια/πόδια!
Η δικιά σου δε φαίνεται καλά στερεωμένη! Με λίγο popcornig μπορεί πολύ εύκολα να ξεφύγει απ' τα κλιπς ή να σχιστεί στο σημείο των κλιπς!
Τα κλιπς δεν είναι τοποθετημένα σε καλά σημεία! Και πάλι με λίγο popcorning ή και χωρίς μπορεί να μπερδέψει τα ποδαράκια του και να τα τραυματίσει!
Μία αιώρα θα πρέπει να είναι μεγάλη και να χωράει άνετα ένα ξαπλωμένο ή τεντωμένο ινδικό χοιρίδιο χωρίς να περισσεύει!
Η δικιά σου φαίνεται πολύ μικρούλα!

Μ'αυτές τις αιώρες που φαίνονται πιο γερές προσωπικά θα ένιωθα μεγαλύτερη ασφάλεια:
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! How-to-make-a-cage-hammock
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! 29
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! DSC03598
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!!   Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Empty29/9/2010, 15:46

Βαλαντία δεν του το έφτιαξα για κανονική αιώρα...Μόνος του αποφάσισε να την κάνει!! lol! lol! Του έχω ήδη αλλάξει το κλουβί οπότε και του έβγαλα το κομμάτι αυτό. Οσονούπω θα του φτιάξουμε μια κανονική!!! Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
 
Του φτιάξαμε αιώρα!!!!!!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Η φαμίλια μας μεγάλωσε κατά 2 χοιρίδια!!!
» ΑΠΦ (Αθηνά: Υγεία / Τι να προσέξω κατά την αγορά;)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Διατροφή / Στέγαση - Πάρτε δύο ινδικά χοιρίδια του ίδιου φύλου. :: Εξοπλισμός-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις