Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Μη διστάσεις να γίνεις μέλος!
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση)

Αν έχετε γνώσεις, εμπειρίες, απορίες για τα κατοικίδια ινδικά χοιρίδια, τότε δώστε και βρείτε λύσεις εδώ!

 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
27/2/2013: το forum θα μείνει κλειστό για λίγες μέρες λόγω κάποιου θέματος! Συγγνώμη! :-(

Το forum ανοίγει μόνο Τετάρτες και Σαββατοκύριακα! Όταν κλείνει δεν επιτρέπονται εγγραφές και δημοσιεύσεις!

Επιτρέπονται όμως η ανάγνωση θεμάτων και η χρήση της σελίδας του στο facebook ακριβώς από κάτω!

Τυχόν ερωτήσεις στο facebook συνήθως δεν απαντώνται από 'μένα! Ευχαριστώ!


 

 Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
NasiralDin




Αριθμός μηνυμάτων : 257
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;   Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty7/5/2011, 16:36

Καλησπέρα σας.
Έχω δύο ινδικά χοιριδιάκια, αρσενικά που με κανέναν τρόπο δεν μπορώ να τα βάλω να μένουν μαζί. Ο άλος δαγκώνει τον άλλο.
Υπάρχει ένα θέμα σόβαρό που θα ήθελα να το συζητήσω μαζί σας και να ακούσω τις γνώμες σας.
Μέσα Ιούλίου θα πρέπει να μετακομίσω από την Αθήνα στο Ηράκλειο Κρήτης για μόνιμα.
Δεν ξέρω όπως πως θα μεταφέρω τα μικρά μου. Αν μπορούσαν να είναι μαζί, δεν θα με πείραζε και τόσο.
Μήπως κάποιος ξέρει κάποιον τρόπο ώστε το ταξίδι να είναι εύκολο για όλους μας?
Είναι κρίμα να τα χαρίζω. Δεν το θέλω και δεν πρόκειται να το κάνω.
Σας ευχαριστώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;   Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty7/5/2011, 17:02

Για το αεροπορικό ταξίδι νομίζω ότι εξαρτάται απο την εκάστοτε εταιρία... εάν θυμάμαι καλά πάντως, μπορείς να τα μεταφέρεις εάν έχουν βιβλιάριο, τσιπάκι και εάν πρόσφατα τα είδε κτηνίατρος. Τηλ στην αεροπορ με την οποία θα φύγεις, ή στον πράκτορα του ταξιδιωτικού γραφείου και ζήτα τους πληροφορίες... Για κάποιο άλλο μεταφορικό μέσο δεν το συνιστώ τόσες ώρες ταξίδι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
NasiralDin




Αριθμός μηνυμάτων : 257
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;   Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty7/5/2011, 17:04

Θα πάω αναγκαστικά με πλοίο, λόγο του ότι δεν θα τα δεχτούν μέσα σε αεροπλάνο.
Αλλά και πάλι να είναι λίγο δύσκολο να τα μεταφέρω.
Μακάρι να μπορούσα να τα έχω μαζί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;   Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty7/5/2011, 17:18

Αφού θα πας Κρήτη για μόνιμα παρ' τους μαζί. Πόσες ώρες είναι με πλοίο? Θα είναι σίγουρα ταλαιπωρία αλλά αφού θα το κάνεις μία φορά μόνο πιστεύω πως είναι εντάξει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
NasiralDin




Αριθμός μηνυμάτων : 257
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;   Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty7/5/2011, 17:20

8 ώρες το λιγότερο. Μακάρι να έβρισκα ένα τρόπο ώστε να τα έχω μαζί στο ίδιο βαλιτσάκι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;   Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty7/5/2011, 17:46

Βαλ' τα στο ίδιο κλουβί, δεν ξέρω αν έχεις απο αυτά που είναι μεσαίου μεγέθους και χώρισέ το στη μέση με κουνελόσυρμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
NasiralDin




Αριθμός μηνυμάτων : 257
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;   Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty7/5/2011, 17:47

Ίσως βάλω στην μέση κομμάτι από την περίφραξη που έχω, αν χωράει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;   Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty13/5/2011, 20:25

Προσωπικά μ' έχει βολέψει πολύ ένα τσαντάκι μεταφοράς για γάτες..
Αν είχες δύο τσαντάκια.. θα μπορούσες να βάλεις ένα χοιριδιάκι στο κάθε τσαντάκι!
Η άλλη λύση είναι ένα σχετικά μικρό κλουβί μεταφοράς με χώρισμα - (σχάρα) στη μέση όπως προαναφέρθηκε!
Κατά τη διάρκεια του ταξιδιού τα ινδικά χοιρίδια πρέπει οπωσδήποτε να έχουν πρόσβαση σε νερό και ξερό χόρτο (σανό) για τρωκτικά!
Καλές προετοιμασίες και καλό ταξίδι όταν με το καλό πας!

Μεταφορά - Ταξίδι με ινδικό χοιρίδιο: https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t529-topic#1569
Ποιο κλουβί μεταφοράς; https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t930-topic

Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; 9k=
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
kragion

kragion


Αριθμός μηνυμάτων : 282
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Σαλονίκη....

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;   Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty14/5/2011, 11:27

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://greekguineapigs.forumgreek.com
NasiralDin




Αριθμός μηνυμάτων : 257
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;   Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty15/5/2011, 17:58

Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω.
Είναι κρίμα για μένα να τραβήξουν όλη αυτή την ταλαιπωρία με το ταξίδι αλλά δεν μου πάει η καρδιά και να τα δώσω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
valantia
Διαχειρίστρια
valantia


Αριθμός μηνυμάτων : 1520
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;   Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty16/5/2011, 15:35

Θα ταλαιπωρηθούν αλλά θα ζήσουν.. Συμβουλές:
1. Κάλυμμα πάνω απ' το κλουβί ή τη θήκη μεταφοράς για να μην τρομάζουν απ' τον κόσμο και την αλλαγή περιβάλλοντος!
2. Παροχή χόρτου καθ' όλη την διάρκεια του ταξιδιού για τη σωστή λειτουργία του πεπτικού τους συστήματος και για την αποφυγή εντερικών προβλημάτων!
Μη φοβάσαι! Δεν μπορούν να κάνουν εμετό!
3. Παροχή νερού, καλός αερισμός και άλλες προφυλάξεις ανάλογα με τον καιρό για αποφυγή πνευμονίας αν έχει κρύο ή θερμοπληξίας αν έχει ζέστη!
Για να μην επαναλαμβανόμαστε μπορείς να διαβάσεις περισσότερα εδώ:
Μεταφορά - Ταξίδι με ινδικό χοιρίδιο: https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t529-topic#1569
Ποιο κλουβί μεταφοράς; https://indika-xoiridia.forumgreek.com/t930-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.indika-xoiridia.forumgreek.com
Loulouka

Loulouka


Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 13/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;   Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty18/5/2011, 18:21

Εγω εχω παει απο αθηνα 3 με 4 φορες Θεσ/νικη κ οντως η πρωτη φορα ηταν δυσκολη αλλα με ενα βαλιτσακι μεταφορας λιγη τροφη κ λιγο χορταρακι δεν θα εχεις κανενα προβλημα, οσο για το νερο απ την ποτιστρα εμενα δεν ηπιε αλλα της γεμισα ενα καπακι απο μπουκαλακι νερου κ ηπιε λιγο... δεν ανησυχησε πολυ , ισως συνηθισε , αλλα μια χαρα θα ναι... Με το καλο οτιδηποτε κανεις...!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NasiralDin




Αριθμός μηνυμάτων : 257
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Τα ινδικά χοιρίδιά μου
Όνομα, Φύλο, Ηλικία:

Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;   Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται; Empty18/5/2011, 20:58

Aπλώς είναι δύσκολο για μένα γιατι θα πρέπει να έχω δύο βαλιτσάκια ξεχωριστά Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μετακόμιση και μεταφορά ινδικών χοιριδίων που τσακώνονται;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πότε σταματάει η ανάπτυξη των ινδικών χοιριδίων;
» Κολύμπι ινδικών χοιριδίων
» βούρτσα - χτένα ινδικών χοιριδίων
» ΑΠΦ (Στρουμφίτα: Άλλες απορίες / Ιδέες για ονόματα)
» Δύο θηλυκά που τσακώνονται

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ινδικά Χοιρίδια - Forum (δημόσια συζήτηση) :: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΙΝΔΙΚΑ ΧΟΙΡΙΔΙΑ :: Άλλα θέματα - Σε σχέση με τα ινδικά χοιρίδια.-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις